Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Saját teméket, hogy értékesíth...

Saját teméket, hogy értékesíthetek? Megtermelt magból olajat üttetnék.

Figyelt kérdés

EV ként mezzőgazdasággal foglalkozok, és a saját gazdaságomban megtermelt olajos magból olajütőben, hidegen sajtoltolajat állítanának elő nekem. Milyen engedélyekkel kell rendelkezenm az értékesítéshez, milyen vizsgálatoknak kell alávetni a terméket.

Nem őstermelő vagyok, és Nem Kézműves terméket akarok készíteni. A hivatalokban is mindenhol a kázműves termékeket mondták nekem, de az nem vonatkozik rám, mert Egyéni vállalkozó vagyok, és nem én készítem a terméket én csak megtermelem. Az is nagy segítség lenne, ha az ide vonatkozó jogszabályokat megosztanátok. Mindenhol azt mondták nekem, hogy majd ott elmodják nekem mi kell hozzá ahol olajat ütnek nekem belöle...

Válaszotokat előre is köszönöm!



2017. nov. 21. 16:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Haccp tanácsadó, meg Nébih első körben.
2017. nov. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezekkel egyezkedjen a bérgyártó, ha nincs engedélyük, akkor nem azokkal végezteti a bérmunkát. Innentől kezdve meg kereskedőként, vagy értékesítőként is árulhatja a termékeket.


De beírod a googliba, a megfelelő kulcsszavakat és annyi :)

2017. nov. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Pedig egyszerübb lenne ha őstermelő is lennél. Akkor nem kell semmilyen herce-hurca.

Így még csak nem is akárhol préseltetheted az olajadat.

Bővebbet nébih-től.

2017. nov. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Sokat segítettetek!

Találtam is olyan céget, ki hivatalosan feltudja dolgozni nekem a magot!

A jegyzőnél kell a kereskedelmi engedélyt igényeni, ő felveszi a kapcsolatot az illetékes szervekkel és jönnek ellenőrizni a raktárhelyiséget, hogy megfelel e az előírásoknak (pl. fekete-fehér öltöző, iroda, mosdó, stb..) és, ha ezek megvannak értékesíthetem is a terméket mint Forgalmazó, a gyártója a terméknek az a cég lesz, ki a bérfeldolgozást végzi.

Azért nem lehet őstermelőként nekem csinálni, mert a könyvelőm azt mondta, hogy nem végezhetem őstermelőként azt a munkát amit vállalkozóként csinálok. És nekem EV - ként kell Mg - i tevékenységet folytatnom más okok miatt.

2017. dec. 9. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!