Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Lehetséges vidéken mérnöki/inf...

Lehetséges vidéken mérnöki/informatikai szolgáltatást nyújtani távmunkában jó jövedelemmel?

Figyelt kérdés

Az mennyire reális cél, hogy vállalkozást indítanék 200km-re Budapesttől, 30 km-re megyeszékhelytől lévő faluban, és felvennék ide a vállalkozásomhoz 3-4 megfelelő tudású alkalmazottat, akikkel együtt végeznénk el a feladatokat, mely projekteket megbízások alkalmával nyernék el? Nyilvánvalóan időnként el kellene utaznom pl. Budapestre a projektek részleteit lebonyolítani a megbízó céggel, de a napi munka itt helyben történne, vidéken. Törekednék arra, hogy minél kevesebbet kelljen utaznom, és amit lehet, azt az online felületeken keresztül végezzek el, például videokonferenciával.

És mindezt úgy, hogy az én jövedelmem jó legyen, illetve olyan jövedelmet tudjak adni az alkalmazottaknak, ami nem sarkallná őket arra, hogy máshol keressenek munkát, pl. egy nagy multinál.


(A potenciális alkalmazottak kisebb fizetést is elfogadnának azért, hogy ne kelljen elköltözniük egy messzi városba abból a faluból, ahol születtek.)



2017. dec. 7. 18:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Mérd fel a piacot. Üzleti terv mennyire előrehaladott?
2017. dec. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Semennyire nem értek még a vállalkozás elindításainak részleteihez, illetve az ilyen megbízások áraival sem vagyok tisztában.

Még csak egy 2 év munkatapasztalattal rendelkező gépészmérnök vagyok (alkalmazottként), nincs még elég tapasztalatom és ismeretem ahhoz, hogy vállalkozást indítsak most. Ez egy olyan cél, amit csak néhány év múlva terveznék megvalósítani, amikor már elég tudást gyűjtöttem.

2017. dec. 7. 19:04
 3/3 xswerdy ***** válasza:

"A potenciális alkalmazottak kisebb fizetést is elfogadnának azért, hogy ne kelljen elköltözniük egy messzi városba abból a faluból, ahol születtek"


aki mérnöki-informatikai végzettséggel rendelkezik, az valószínűleg már egyszer elköltözött a tanulmányai miatt. Szerintem ezek közül kevesen tervezik, hogy a falujukba visszaköltözzenek. Ráadásul egyre több multinál dívik a távmunka, így alkalmazottként a városi bérekért is tud otthonról dolgozni. Ezek az én aggályaim, de te bizonyára jobban ismered a faludból származó mérnököket, lehet, hogy tévedek.


Én a helyedben inkább olyan vállalkozási területet keresnék, ahol alacsonyabban képzett munkaerőt tudsz foglalkoztatni. Abban a körben bizonyára könnyebben találsz embereket, akiknek számít, hogy a falujukban dolgozhatnak.

2017. dec. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!