Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Vállalkozásomban nagy tételben...

Vállalkozásomban nagy tételben felvásárolnék piacokról, online és külföldről ruhákat, lábbelit, stb. Mivel ilyen helyekről szerezném be az árukat, természetesen számla nélkül, és ezeket árulnám, így nem kerülnék a hatóságokkal összetűzésbe?

Figyelt kérdés
2018. jan. 5. 03:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%
Szerinted?
2018. jan. 5. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Koplárovics Béci ***** válasza:
72%
Gyakorlatilag olyat árulnál, amiről nem tudod bizonyítani, hogy a tiéd.
2018. jan. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

"hatóságokkal összetűzésbe"?

HatósáGOKkal valszeg nem, de a NAV-val biztosan!

.

Vállalkozó vagy és a számlaadási kötelezettségről nem hallottál?

2018. jan. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 xswerdy ***** válasza:
74%
aki nagy tételben árul, az feltehetőleg maga is vállalkozó, miért lenne gond számlát kérni? Amúgy meg akkor a teljes eladási ár után kellene adóznod, ami nem lenne praktikus.
2018. jan. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
Szerintem ne vállalkozz, az alapokkal sem vagy tisztában.
2018. jan. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó, hogy én nem adnék számlát, természetes hogy adnék, csak azokon a helyeken ahonnan beszerezném az árút (kivétel a netes rendelés) ott mondjuk nem adnak.

Legyen szíves mindenki értelmezni a kérdést!

Aki meg azt gondolja, hogy arról kérem a véleményét, hogy szerinte érdemes-e vállalkozást indítanom, az legyen szíves ne húzza le magát a wc-n, mert nem vagyok rá kíváncsi.

MINDENKIT SZERETNÉK MEGKÉRNI, HOGY A KÉRDÉSRE VÁLASZOLJON ÉS NE MÁSRA, MERT ENGEM CSAK EZ ÉRDEKEL!!

(Csak előzetes tájékoztatásként tettem fel a kérdést.Természetesen ha eljön az idő, akkor a megfelelő hivatali személyekkel felveszem a kapcsolatot.)

2018. jan. 6. 21:00
 7/13 anonim ***** válasza:
80%

Ne kiabálj!

Ha nem kapsz számlát, hogyan tudod bizonyítani, hogy legális úton jutottál a cucchoz?

Könyvelésről hallottál már?

Minek alapján könyveled el kiadásként a vett árúk bekerülését, ha nincsen róla számlád?

2018. jan. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Kedves dubitus nevű felhasználó! Az általam nagy betűvel kiemelt szöveg (kiabálás) nem volt túlságosan világos számodra úgy látom. A legutóbbi kommented első mondatából ítélve. A kommented többi része igazán szarkasztikus hangvételű. Van benne értékelhető dolog, de úgy gondolom hogy lehetne ezt másképp is tálalni. Ettől függetlenül szeretnélek megkérni hogy a továbbiakban ne kommenteld a kérdésem. Előre is köszönöm! Könyvelés,bizonylat-jó kérdés, de hogyan oldják ezt meg a használt ruha árusok, a turisok, akikhez bevisznek ruhát és átveszik tőlük?
2018. jan. 7. 01:55
 9/13 anonim ***** válasza:
2018. jan. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Ha nem kapsz számlát, hogyan tudod bizonyítani, hogy legális úton jutottál a cucchoz? "


Te pedig adás-vételi szerződésről hallottál már?

A használt GSM boltok, sőt a használt autókereskedők is igy működnek.

2018. jan. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!