Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha van egy jó üzleti ötletem,...

Ha van egy jó üzleti ötletem, de nincs kapacitásom megcsinálni, hogyan adjam el?

Figyelt kérdés

Ha lenne olyan vállalkozó, akinek esetleg van több befektetése vagy ilyesmi és megvenné, akkor kaphatnék belőle pénzt valahogy?

Sajnos nekem nincs sem tőkém, sem kapcsolataim, sem tapasztalatom azzal kapcsolatban, hogyan kell egy kis mikrovállalkozást megcsinálni.


Ilyenkor mi van?



2018. jan. 5. 22:06
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
77%

Látatlanban nyilván senki sem fizet, amikor pedig már elmondtad nem véd semmi. Kivéve ha esetleg szabadalmat csináltatsz belőle (ha lehet egyáltalán).


Ha termékről van szó, akkor csinálhasz prototipust, azzal mehetsz valamire.


De azért tudod... ha nem bírsz összehozni egy mikrovállalkozást (kb 1 óra) és ez akadály akkor valószínűleg nem annyira forradalmi az ötleted.

2018. jan. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:

Nem azzal van a baj, hanem az egész egy internetes honlapon keresztül működne.

Azt, hogy mi lesz a honlapon és hogyan fog működni, pontosan tudom. Viszont az informatika része nem épp az erősségem.

2018. jan. 5. 22:13
 3/34 anonim ***** válasza:
93%

Na ez egy ötlet, egy termékre ötlet vagy egy szolgáltatásra ötlet?

Vannak hozzá piackutatások, amik igazolják az ötletet vagy csak elvi síkon létezik?


Azért kérdezem, mert a kettő között komoly összeg a különbség.


Naponta hallok jó ötleteket, meg tuti befektetést. A legutóbbi sikerek, bitcoin bányászat pár millióból (értelmetlen), régi iwiw feltámasztása, uberhez hasonló szolgáltatás, de a legtutibb az csináljunk FPS játékot.

Meg a Metin szerver... na azon be is haltam.


Sokszor a jó ötlet nagyon messze van a valóságtól.

2018. jan. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
75%
Szóval egy szolgáltatás megosztó?
2018. jan. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Ez egy online szolgáltatás lenne, Nyugat-Európában láttam, hogy működik. Semmi köze a netes játékokhoz meg bitcoin-hoz és egyéb fosokhoz.
2018. jan. 5. 22:16
 6/34 anonim ***** válasza:
77%
Tőkét bármikor tudsz szerezni (legrosszabb esetben mosogatsz pár hónapig a sógoroknál), informatikust is felbérelhetsz, aki megcsinál egy "prototípust", innentől kezdve kétlem, hogy olyan "tuti" ötlet lenne.
2018. jan. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
77%

Vagyis kint működik, de te be akarod hozni a magyar piacra?

Szabadalmi kutatást végeztél? A rendszer mennyire van levédve?

2018. jan. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

Kételkedjél nyugodtan. :)

A továbbiakban mások tanácsát várom.

2018. jan. 5. 22:20
 9/34 anonim ***** válasza:
77%
Tehát a cégnél mennyire van ez levédve?
2018. jan. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
68%
Én egyszer az örökmozgót találtam fel, csak nem vagyok gépészmérnök.
2018. jan. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!