Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egy kisvárosban mihez kezdjek?

Egy kisvárosban mihez kezdjek?

Figyelt kérdés

Egy kisvárosba költöztünk tavaly. Lassan a gyerkőcök oviba mennek, a régi munkahelyemre nem tudok visszamenni (elköltöztünk).

Gondoltam, érdemes lenne valami saját bizniszbe fogni.

Szerintetek egy kisebb városban (mondjuk megyeszékhely, de nem túl nagy) milyen üzlet vagy szolgáltatás, ami menne?

Külföldön élünk, itt nem kell feltétlenül az adott iparágban papírodnak lenni, hogy belekezdhess ilyenbe.

Varrni nem tudok, max. kézzel. :P

Hímezniszeretek, rajzolni, festeni, kreatívkodni is, régebben énekeltem egy együttesben, készítettem pár dekorgumi figurát.

Sütni profi szinten nem tudok, bár amit sütök, az általában ízletes, de mondjuk nem egy kiállításra való darab.

Sajnos úgy látom, hogy sok kisebb étterem vagy üzlet befuccsol, rövid idő alatt tönkremennek és bezárnak (kb. félév).


2018. jan. 19. 13:56
 1/2 anonim ***** válasza:

"Gondoltam, érdemes lenne valami saját bizniszbe fogni. "


"Sajnos úgy látom, hogy sok kisebb étterem vagy üzlet befuccsol, rövid idő alatt tönkremennek és bezárnak (kb. félév)"


Nos, ezzel kb. meg is adta a választ magadnak, hogy leginkább semmibe. Illetve olyanba semmiképp ami helyhez van kötve.


Bocs, hogy ezt mondom, de nem javaslom, hogy vállalkozásba fogj: először is legalább azt kellene tudnod, hogy mi az, amiben vállalkozni szeretnél.

Aztán van-e rá kereslet, van-e fizetőképes réteg (ezek szerint nálatok a kisvárosban nincs.


De így egyáltalán nem lehet üzleti tanácsot adni, hogy még egy országot sem írtál, azt sem tudjuk, milyen fokú nyelvismerettel rendelkezel az adott ország nyelvén, gondolom nem ismered az adótörvényeket sem, stb.

Miért nem próbálsz inkább alkalmazottként elmenni valahova dolgozni?

2018. jan. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem kell, hogy helyhez kötött legyen egy vállalkozás. Az internet korában már a világ másik felében is lehetnek ügyfeleid.
2018. jan. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!