Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Saját italboltot nyitása,...

Zolaa1986 kérdése:

Saját italboltot nyitása, hogyan vágjak bele?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek és előre is köszönöm a válaszokat.

-Mennyi pénz kellene ehez kb .(egy garázsboltra gondoltam egy panel aljába)

-Milyen végzetség kell hozzá ?(most kezdem az élelmiszer és vegyiáru eladót plusz bolt vezetőt.)

-Egyéni vállalkozásra gondoltam ,ennek megnyitása milyen procedúrával jár és mennyibe kerűl .


2018. jan. 22. 07:02
 1/9 anonim ***** válasza:

1. Én 5-10 milliót tennék bele, de ha nagyon igénytelenül csinálod meg (salgó polcok stb.), akkor lehet hogy 3-ból is megvan.


2. Ilyen végzettségek amiket csinálsz.


3. Nem jár procedúrával, regisztrálszt a magyarorszag.hu-n, majd bemész aláírni a papírokat. A legalacsonyabb adózású vállalkozási forma a KATA, havi 50ezer Ft évi 8 millió bevételig.

2018. jan. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Semmiképp ne menj el az önkormányzathoz megkérdezni, mik a helyi előírások ilyen esetre!
2018. jan. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Az elsőnek köszönöm. A másodiknak pedig ,hmmm feltettem néhány kérdést neharagudj, azt hittem ez az oldalnak a profiljába tartozik .... ;)

2millióval ne is vágjak bele ? Ennyim volna most indulóra .

2018. jan. 22. 08:03
 4/9 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.


2 millió? :D


Első induló árukészletnek alsó hangon 1,5 milla kéne szerintem.


Plusz minimum 5 helyre kell menned engedélyeket szerezni (ÁNTSZ, NAV, helyi önkormányzat, stb.), ez mind-mind pénzbe kerül. A 3 milliót is nagyon-nagyon durván alsó hangon mondtam.

2018. jan. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Gondoljad végig, a 2 millából mennyit kéne költened a berendezésre!

A maradék nem lesz elég az ÁNTSz előírásainak teljesítéséhez.

Panel aljában lévő garázsban kéne kialakíttatnod vízöblítéses férfi/női WC-t, mosdót.

Ez magában is egy vagyon...

2018. jan. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, lehet, hogy zokon vetted a 2-es hangnemét - pedig nagyon igaza van: ott kezdődik az egész, hogy Neked van egy ötleted, de egyáltalán nem biztos, hogy kivitelezhető, egyáltalán engedélyeznék-e? Ha igen, milyen feltételekkel? És itt kezdődik az egész- ha nincs elvi engedély, kár továbbgondolni az egészet.

Pl. erről hallottál már?


"tilos szeszes italt kimérni nevelési-oktatási, egészségügyi, gyermek- és ifjúságvédelmi intézmény bármely bejáratától számított 200 méteres közúti (közterületi) távolságon belül."


Nem tudom, milyen italbolt-ra gondoltál: csak palackozott ital vagy kimérés, de ezt is ott lehet megkérdezni, mik a feltételek (önkormányzat kereskedelmi osztály).

2018. jan. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 xswerdy ***** válasza:
ha az italbolt kocsma, azaz helyi fogyasztáról szól, akkor a garázs nem a legjobb ötlet. pl. hogy biztosítod a mosdót? Elég sok eladó kocsma van, berendezve, én abból válogatnék. De azért azt megfontolnám, hogy nem véletlenül vannak zárva. Persze lehet, hogy te majd jobban csinálod, mint aki ott egyszer csődbe ment.
2018. jan. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
66%

Két millió bőven sok ehhez.


De ne garázsból akarj átalakítani uzletet mert akkor kevés is lehet.


En pl. önkormányzattól anno dijmentesen kaptam egy projekt keretén belül üzemeltetésre sörkertet, de most is van pl. vasútállomáson 750.000-ért is kompletren eladó terasszal együtt. Vagy ugyanúgy önkormányzati vagyongazdálkodási egységtől a piaci artol kedvezőbben tudsz sok esetben bérelni megfelelő helyiséget.


Árukészletet tudod optimalizalni forgási sebességgel, igy pár 100.000-től nem kell több hozza. Majd tanulni, meg tapasztalni fogod.Emellett italnagykerek is jo partnerek ebben, ha áru kihelyezésről van szó. Ami nem megy el és bontatlan visszaveszik nem marad a nyakadon.Emellett sokszor sörcsapot is biztosítanak. Használt berendezésekből is jól tudsz profitálni és az engedélyeztetésen múlik igazából minden.Ehhez viszont haccp tanácsadóval nézzétek meg előbb a helyiséget. Haccp, kémiai kockázatbecslés, érintésvédelem tűzvédelem rágcsálóirtás stb.


Antszhez összesen a biztonsági adatlap bejelentés kell 8000 ft meg a takarítószerek adatlapjai és ha leülős akkor vendég wc.


A Nebih inkább húzósabb . Vízműtől 3-5 pontos vízminőség teszt. És egyéb a forgalmazott termék, alapanyag szakosított tárolás polc terhelhetőség, szúnyogháló, stb.


Vannak olyan megyék ahol amig nincs nebih külön engedely addig nincs jegyzői önkormányzati engedély sem.A többiek utólag jönnek általában szemlézni antsz, tuzoltosag ( poroltó és után világító tábla mimimum 2 méter magasan).Munkavédelem ha van alkalmazott akkor képzési anyag, üzemorvosi szerződés, vagy e.ü. kiskönyv.Nav próbavásárlás, navos pénztárgép ( ez is lehet használt is akar atszemelyesitve, pár 10.000--ből megvan)


Osszessegeben 150-200.000--ből mindennel együtt kihozható.


A jövedékit külön bejelenteni nem kell azt az önkormányzat megküldi a "vpopnak", de ha rendezvényre ki akarsz települni, akkor egy x-el azt jelezd a Nebih külön engedélyén és minden egyes alkalommal anykn le kell jelenteni hogy hol és mettől meddig fogsz árulni és hol raktározód az alkoholt.Az önkormányzat nézi a védett inzmtezmenyeket. Ott kimértet nem lehet árulni csak üvegest, vagy dobozost, ami jóval drágább megoldás.



Szóval aki azt irta ne kérdezz rá, az gondolom egy ilyen üzletet sem nyitott még. A sok milliós beruházásokból meg jól lehet epitkezni miután rivid idő alatt tonkre mennek és fillérekért kiárusítják a berendezéseiket. Vagy pl. a Vaterán jófogáson , nav árveréseken is jokat lehet kifogni .

En pl az egyik egységembe pultot 6 barszekkel 20.000 Ft-ért vettem vaterán.


Szempont, hogy leülős lesz e a hely?! Ha igen én valami egyszerűbb helyi pubfoodot betennék extrának és akkor már alapból csak 5%-os eladási áfád lenne azon a 27% helyett.Ez már meg a könyvelési rész ahol érdemes afakorosnek lenned es szja-s evnek kezdetben.


Képesítésed jó hozzá.

2018. jan. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
62%

Na mire leirtam rájöttem, hogy nem is feltétlen egyre gondolunk italbolt alatt 😀😀.


Ha csak kereskedelmi jelleggel akarod, akkor egyszerűbb az engedélyeztetési eljárás de azon meg nem lesz nagy árrésed. Lévén hiperek mellett outletek és a nagykerek is üzemeltetnek ilyen egységeket.

2018. jan. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!