Webshop ez lehetséges?

Figyelt kérdés
Szeretnék nyitni egy webshopot. A websopon termékeket fogok árulni Német embereknek. A kérdésem arra irányul, hogy ha a webshop .hu végződésü akkor is megtalálják a német emberek vagy kell hozzá valami modosítás? Előre is köszönöm.

2018. jan. 24. 09:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%

Ajjaj! Nagy bajok vannak itt kérem, ha ennyire tudatlan vagy!

Kezdjük azzal, hogy van-e céged, rendelkezel-e csomagküldő szolgálat működtetéséhez szükséges engedélyekkel?

Illetve tudsz-e egyáltalán arról, mi minden kell ehhez?


Másik: Mit fogsz árusítani? Saját készítésű dolgot? Magyar terméket, amelyeket neked gyártanak?

Vagy csak közbeékelődsz - mint pl. az ebay-en is sokan - s Távol-Keletről rendeled meg a cuccokat úgy, hogy hozzád meg sem érkezik?


Nem ezt kérdezted, tudom. De ha ilyen kérdést látok, számomra azt jelenti, sejtésed sincs az egészről?


Saját fejlesztésű webshop több milliós kiadás. Bérelhető már évi 100 ezer forintból kijön, de annak is kellene egyéni arculat.

Az is több százezer forintra rúghat.


Az egészből a legkevésbé érdekes a domain végződés.

És a legkisebb költség is.

Ettől függetlenül de vagy még inkább com végződésűt javasolnék.


A vásárlók az oldaladat nem a domainvégződésed alapján fogják megtalálni, hanem a minőségi tartalomtól, nagyon jól optimalizálva,

hogy a google jó helyre tegye. Meg nyomulni kell, ahol csak tudsz.

2018. jan. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
30%

Bennem még az is felmerül, hogy vajon milyen nyelven fogod árulni?

És igen, a vállalkozói a legkevesebb, ami kell hozzá, de pl. tudod-e, hogy a weblapon fel kell tüntetni a garanciát, panaszkezelést ÁSZF-et (Általános Szerződési Feltételek), stb.

2018. jan. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

Ha csak német, a .comtól jobb a .eu szerintem végződésnek. Viszont igen, alapból a nyelven múlik sok minden. Ha németeknek akarsz árulni, -bár attól is függ mit- , akkor ne valami tört nyelvezet legyen.


Arculattól jobban meghatározó a tartalom, ár/érték arány egy webshopnál. Nem az irreális magas költségtől és egyedi kinézettől megy egy webshop, hanem attól hogy mennyire van piaca annak amit árulsz és reális igény rá.


Ez a kommersz jellegű kereskedés halott ügy, abba tehetsz te sok milliós arculatot is, egy amazon.de, ebay.de és társai mellett nem fogsz tudni érvényesülni, pláne nem úgy ahol mondjuk van egy ökotestes konkurencia is. Épp emiatt felesleges kezdetben annyit költeni arculatra,meg reklámra. Egy sima templatemonster sablon is megteszi.


Jól kell tudni pozícionálni a "place"-t és jól kell ismerni a vásárló közönséget és a valódi igényekre kínálni terméket/szolgáltatást, így egy rakat marketing költséget megspórolsz.


Emellett a hazai jogok mellett,az eu-st sem árt tudni hogy miben különbözik, de még ha ott nem is, itthon pl. kötelezően ajánlott az adatvédelmi nyilvántartási azonosító megléte is.

2018. jan. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%

Áruljátok már el, mi rossz van a 2-es válaszban, miért lett lehúzva, mert tényleg nem értem.

Ha esetleg azért, mert nem a kérdésre válaszoltam, akkor leírom, miért kérdeztem a nyelvet:

Mert a .hu az a magyar nyelvre utal, Magyarországra.

ha német embereknek akar magyar terméket árulni, akkor oké a .hu, mert kötödik a magyarhoz, de német embereknek mondjuk kínai terméket (dropshipping) árulni . hu végződéssel tiszta "idétlenség" lenne.

Nem megoldhatatlan, csak hülyén venné ki magát - szerintem :-)

2018. jan. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
26%
Ne izgulj, az elsőt is nyomják lefelé rendesen. Pedig nem érdektelen dolgokat írtam neki.
2018. jan. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
33%
Annyira nem, hogy én már a válaszom előtt nyomtam rá zöldet - de hát... Úgy látszik, megint játszótér lett a Gyakoriból. Bár általában iskolaszünetben szokott ez a jelenség létrejönni
2018. jan. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Igen. Megtalálják. Mindenképpen hirdetned kell minimum Adswords ben. Mivel német embereknek szeretnél forgalmazni javasolt inkább az .com vagy .eu vagy a .de végződésű domainok.
2018. jan. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, az eddigi segítséget. Nem nagyon értek a témához ezért is kérdeztem, hogy hátha van itt valaki aki jártas ebbe a dologba. Nincs cégem, az nem lenne elég a bővívetem az e.v.-nél a tevékenységi körét?


Milyen csomagküldő szolgálat működtetéséhez szükséges engedélyekkel kell rendelkezem? Illetve ez akkor is kell ha futárszolgálat által érkezne a termék Németországba?

A weblapon fel kell tüntetni a garanciát, panaszkezelést ÁSZF-et (Általános Szerződési Feltételek), stb. Ezekhez hol találok bővebb információt vagy sablont?

A termékről annyit, hogy gyártók termékéből fogok előállítani egy csomagot tehát egy új terméket létrehozva saját márkaként fogom értékesíteni a csomagot.


A webshopot bérelném ami

-20e terméket tartalmazhat.

-100 design sablon

-Minden alapvető webáruház funkció

-100% SEO barát

-Tömeges termék feltöltés

-Mobilra optimalizált webáruház

-Kuponok, akciók

-Beépített számlázó

-Hírlevél rendszer

-Bankkártyás fizetés, PayPal

-Termékmegosztó site integráció

-Social Media integráció

-Facebook webáruház

-Lehetőség a termék adatok automatikus frissítésére külső szoftverből (API)

-Szűrési rendszer

-Többnyelvűség

-Affiliate rendszer

-Hűségpont rendszer

-Csomagkészítő


A termékhez indítanék blogot, facebookon cikkeket, termékeket osztani ottani marketingel. Illetve instagram képekkel illetve insta sztorikal reklámoznék. Ezek mellet használni fogom a seop google kereső optimalizálást, remarketinget a vásárlók visszacsatolásához.Tehát a marketing és a tartalom gyártás részével nem lesz gond inkább a webshop része ami gondot okozhat.


Segítségeteket előre is köszönöm.

2018. jan. 27. 09:10
 9/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, megírnád privátban ezt a webáruház bérlést: mennyibe kerül, hogy megy? Jónak tűnik a csomag.
2018. jan. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
80%

Mi a fenének kellene bármit is írnia, s privátban? Beírod a Google-ba, s tádám, ott egy csomó találat?


[link]


A legelső találat is már több jó csomagot tartalmaz.

Ha az egyéni arculat kialakításának árát soknak találod, akkor befogadnak más által készítettet is.

2018. jan. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!