Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan lehet egyéni vállalkozá...

Hogyan lehet egyéni vállalkozást indítani?

Figyelt kérdés

A termék/weboldal már megvan, már csak a technikai részleteket kellene elsimítani, mint pl, hogy hogyan kell vállalkozást indítani. Annyit tudok, hogy ügyfélkapun keresztül kell intézni, de annyira összevisszás az oldal, hogy nem tudok rajta kiigazodni.. Ki kell váltani az egyéni vállalkozóit? Be kell mennem valahova? Mire kell figyelnem?



A másik kérdésem: hogyan lehetne automatizálni a számlázást? A vállalkozás egy webshopszerűség lesz, de nem szeretném minden egyes rendelésnél kézzel kiállítani a számlát (főleg, hogy azt sem tudom, hogy hogyan kell, még sohasem írtam számlát).



Ez az egész dolog nagyon új nekem, úgyhogy kérlek úgy kommenteljetek, mintha egy 5 évessel beszélnétek.



2018. febr. 3. 14:03
 1/8 A kérdező kommentje:
A másik: ez inkább egy kisebb projekt lenne arra, hogy kitapasztaljam, hogyan működik ez az egész dolog, úgyhogy valószínűleg nem fog olyan sok bevételt termelni. Azt olvastam, hogy egyéni vállalkozóival fixen kell havi 70ezer forint adót fizetni. Ez igaz? Az én esetemben (tehát valószínűleg kevés bevételt termelő vállalkozás esetében) milyen formát lenne érdemes választani?
2018. febr. 3. 14:17
 2/8 anonim ***** válasza:

Amennyiben nincs heti 36 órát meghaladó főállásod, úgy a minimális adó havi 50 ezer ft (KATA adózás).

Ha van, akkor mellékfoglalkozásban kevesebb, de hogy úgy melyik Neked a jó, azt egy könyvelővel érdemes megbeszélni, meg egyébként is tanácsos lenne felkeresned egy könyvelőt.

Az pl. mindjárt probléma, hogy előbb lett meg a webáruház!weboldal és csak utána váltod ki a vállalkozóit ez teljesen szabálytalan - előbb kellett volna venned a tevékenységek közé a csomagküldő kereskedelmet.

A weboldalon fel kell tüntetni a székhely/telephely, ÁSZF, szállítási, fizetési módokat, panaszkezelés, elállási jog, stb.

Vállalkozóit okmányirodában is lehet kiváltani, ott még segítenek is a tevékenységi körök felvételében.

Mielőtt kiváltod a válllakozóit, feltétlenül ülj le egy könyvelővel konzultálni, neked milyen adózás lenne a megfelelő?

2018. febr. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Számlázás megoldható a számlázz.hu-n keresztül, ha van nyomtatód.
2018. febr. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Tanulok még, így is havi fix 50ezer forintot kellene fizetnem? Mint mondtam, valószínűleg nem lesz olyan nyereséges a vállalkozás, úgyhogy kétséges, hogy a havi 50ezer forintot fizetni tudnám. Egy bevételarányos adózási módot szeretnék, ez egyéni vállalkozóként lehetéges?



A webáruház még nem üzemel, annyi, hogy már kész van az oldal.

2018. febr. 3. 15:27
 5/8 anonim ***** válasza:

"Tanulok még,"


Akkor bocs, de meg kell kérdeznem, hogy hány éves vagy?

18 év alatt ugyanis nem lehet kiváltani vállalkozóit.

Ha felsőoktatásban tanulsz, akkor szerencséd van, mert idén jan. 1 -től az mellett lehetsz mellékfoglalkozású vállalkozó - úgy 2 fajta adózási mód van. De mint írtam, mindenképpen beszélj könyvelővel - azt nem úszod meg.

2018. febr. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

KEress meg egy könyvelőt, mert nem egyszerűen befizeted a 25 katát és jónapot.

Szükséged lesz adatvédelmi szabályzatra a weboldal miatt, bejelentési és bejelentkezési kötelezettségeid vannak...

2018. febr. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
18 elmúltam, egyetemista vagyok. Könyvelőt mindenképpen fel akarok keresni, de előbb meg akarok róla bizonyosodni, hogy nem kell majd havi 50 ezret fizetnem, mert ha igen, akkor éri meg belevágnom.
2018. febr. 3. 16:21
 8/8 anonim ***** válasza:
ezért keress előtte könyvelőt, mert el tudja mndani, mire számíts.
2018. febr. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!