Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha teljes mértékben befektetői...

Ha teljes mértékben befektetői pénzből hozok létre egy vállalkozást, akkor mennyi a reális részesedési elosztás?

Figyelt kérdés
A befektető csak a pénzt adja, de semmi egyéb dolga nincs a vállalkozásban, neki onnantól kezdve ez passzív jövedelmet jelent. Az üzemeltetést és minden egyebet én irányítanám, mint ötletgazda és a vállalkozás fő tulajdonosa. Ilyen esetben, a befektető milyen részesedést követelhet reálisan a vállalkozásból?

2018. febr. 5. 23:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ha előtte semmi nincs a cégben, akkor ez kockázati tőke, illetve gondolom cég sincs.

Olyan 60-80%.

Mondjuk te vagy az ügyvezető, és van 20-40% tulajdoni részed.

Ugye az ő pénze nélkül nem is menne a vállalkozás.

És a megállapodástól függően, majd ki lehet vásárolni a cégből 3-5 év után, piaci értéken a részét.


Ez olyan, mint a startup. Keress rá a neten, te még az "korai mag" állapotban vagy, ahol az ötleten kívül semmid nincs. Így igazából nagy részt nem is kaphatsz.

2018. febr. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Véleményed szerint egy olyan megállapodás elfogadhatatlan lenne egy befektető részéről, hogy pl. befektet 100 millió forintot én pedig olyan feltételeket mondok neki, hogy 5 éven belül 1 milliárdot adok neki vissza, illetve 20%-os részesedés lesz.
2018. febr. 6. 00:14
 3/16 anonim ***** válasza:

Most vagyok benne egy gyógyszerészeti dologban. Ott ugye a legalacsonyabb szám, 7 évre sokszorosa jön vissza, ott 200 millió a befektetés.

De ott kész a rendszer, csak el kell kezdeni, meg felvenni az embereket. Ott 50% a részesedés. De van a partner részéről egy 35 milliós befektetés, és van egy nagyon komoly kapcsolat rendszer.

De ha nem lenne kész a rendszer, vagy nem lenne meg 30%-nál többet nem

kaphatna. És 5 év múlva a 200 milliót is vissza kell adni, 7 év után pedig, piaci

áron kivásáról.

Szóval, amit te írsz az nem igazán áll a valóság talaján. Én max egy évre adnám a pénzt 50%-ért, és 5 év múlva kivásárolhatnál piaci áron.


De nyilván ez attól függ, ő mit szeretne. Ajándékba senki se adja a pénzét. Látta az üzleti tervet, tudja, mennyit fog érni 5 év múlva.

Az én szemet se szúrhatnád ki 100 millió plusszal, mikor elvihetek 500-t is.


De ha van üzleti terved, megnézhetem esetleg, és tudok tenni egy javaslatot, hogyan oldalazd be, úgy, hogy te is jól járj, meg ő is.

A legfontosabb tudni, hogy folyamatosan jön a pénz vagy egy időszak után, és utána hogyan jön, havonta, vagy szerződésenként, satöbbi.

2018. febr. 6. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 xswerdy ***** válasza:

2-eshez: nyilván ez alapvetően attól függ, hogy a befektető mennyire látja reálisnak az üzleti modellt. Ha tényleg benne van a potenciál, hogy 5 év múlva a 10-szeresét éri a befektetés, akkor találhatsz befektetőt.


Bár azt nem igazán értem, hogy miért akarod a végén ilyen magas áron kivásárolni a befektetőt, addig meg viszonylag csekély részesedést adni neki.

2018. febr. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

A befektető szó az ekvivalens a tulajdonossal. Tehát olyan arányban osztozkodtok a tulajdonon, amilyen arányban adjátok bele a tőkét. Ő persze a te ötletedet felértékelheti pénzben kifejezve és kvázi apportálhatod a cégbe az alapítási szerződés szerinti megegyezésnél, amiért részesedést kapsz ha pénzt nem tudsz beleadni.

De a nagy ötleteket nem kell túlspannolni, ritka a nagyon zseniális ember. Ezért normál esetben csak néhány százalékot érdemel az ötlethozó vállalkozó, illetve azért valamennyi pénzt vele is berakatanak, hogy tényleg lássák hogy komolyan odateszi magát.

De mivel az arány pl. 95-5% lesz, a háttérben a befektető az úr és a fő tulajdonos, és ha látja hogy elbaltázza a kockázati befektetését az ötletgazda akkor pillanatok alatt kiüti. Továbbá az osztalék 95%-át is viszi és ő dönti el mikor van és mennyi osztalékfizetés.

Amit írsz, hogy megmondod előre hogy ennyi annyi százalékot kap, az nem befektető (tulajdonos) hanem hitelező. Az pedig úgy működik, hogy leszerződik veled és kőkeményen be fogja biztosítani a kockázatait, tehát ha kell még a magánvagyonod, a házad, kocsid is fedezete lesz a hitelének. Részesedés meg abszolút nem érdekli, csak a fix hozam.

2018. febr. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Innentől már értelmetlen lenne a akkor megosztanom az ötletem, gyakorlatilag egyedül is megtudom oldani a kivitelezést, csak néhány év csúszással bár ebbe a hitelezés dologba simán belemennék, mert van kockázat a vállalkozásba, kockázat mentes vállalkozás nincs is, de nagyon alacsony.
2018. febr. 6. 18:11
 7/16 anonim ***** válasza:

Hátha egyedül is megy, akkor minek társ?


Nem ellopni akartam az ötleted, csak segíteni, mert az ötlet sehol sem ér 80% tulajdonrészt. A pénz viszont ér 80% tulajdonrészt.

Ez kockázati tőke.

Viszont a befektető is ellophatja. Mert 100 milliót olyan 6-10 hónap tárgyalás, és előmínősítés alapján adnak, ha adnak. Neki se fogod megmutatni?



De ha te is össze tudod szedni a 100 milliót 2-3 év alatt a fenét görcsölsz egy társ miatt.

2018. febr. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Ne haragudjatok, ha ellenszenvesnek tűntem, köszönöm a tapasztalatokat és a tanácsokat.
2018. febr. 6. 21:35
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Úgy birom, hogy újabban mindenki más pénzével akarja verni a csalánt...
2018. febr. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
73%
Én az elmúlt 3 hónapban, annyi '"jó" ötlettel találkoztam, hogy tényleg elgondolkoztam azon, hogy az emberek se olvasni nem tudnak, se a világot nem ismerik.
2018. febr. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!