Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan lehet egy európai...

Hogyan lehet egy európai céget behozni Magyarországra?

Figyelt kérdés

Sajnos ez a cég nem franchise partner úgyhogy nem tudok velük szerződni, viszont hatalmas kereslet van rá itt Magyarországon. A cég az ír, szóval az angol felsőfokúm elég lesz hozzá. A kérdés pedig, hogy aki eddig már sikeresen behozott kisebb-nagyobb cégeket az hogyan tette? Egyetemista vagyok, de van több év vállalkozói tapasztalatom (15 évesen kezdtem) és tekintettel arra, hogy fiatal vagyok lehet-e belőle elutasítás?

Köszönöm,hogy elolvastad!



2018. febr. 7. 11:49
 1/5 xswerdy ***** válasza:
60%

ez érdekes, de elég nehéz megválaszolni, mivel nem tudjuk, hogy milyen jellegű cégről van szó. Ha terméket gyárt, lehetsz annak az importőre, aztán árulhatod saját boltban, vagy viszonteladók útján. Ha üzletlánc, és nem franchise, akkor javasolhatod, hogy nyisson itt leányvállalatot üzletekkel, aminek lennél az igazgatója.


De esetleg azon is elgondolkodhatsz, hogy egyszerűen lamásolod a termékét/szolgáltatását. Persze nem egy az egyben, a design-t átvéve, de az üzleti modellt megpróbálhatod.

2018. febr. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azt tudjuk mit árul, szolgáltatást vagy terméket?
2018. febr. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, ez egész pontosan a Primark
2018. febr. 8. 00:14
 4/5 anonim ***** válasza:
Van több országban boltjuk, legközelebb Bécsben.
2018. febr. 8. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xswerdy ***** válasza:
20%

ezt nem gondolod komolyan? Nem tudom, mennyi vagyont halmoztál fel 15 éves korod óta vállalkozva, de gondolod, hogy ha franchise lennének, az a te nagyságrendedben lenne? Franchise díj, üzlet bérlés, induló árukészlet? Milliárdos tétel lenne.


Na de mivel nem franchise, nyilván nem azért nem jelentek még meg a magyar piacon, mert nem találtak megfelelő igazgatót, és rád várnak. Van egy terjeszkedési stratégiájuk, most pl. a német piacon nyitnak új boltokat, de ott is vannak nagy fehér foltok, pl. Bajorország. Őket nem lehet behozni. Ha a stratégiájuk úgy alakul, akkor majd jönnek. Kibérelnek üzletet, és megtalálják a megfelelő embert a cég élére. De az illető nem egy egyetemista lesz, hanem olyas valaki, aki régóta a szektorban top-manager.

2018. febr. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!