Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Saját készítésű termékek...

Saját készítésű termékek értékesítése?

Figyelt kérdés

Teljes munkaidős foglalkoztatásom mellett eddig csak saját célra készítettem ló- és kutyafelszereléseket, bőrárukat, most viszont igény mutatkozott arra, hogy megrendelés alapján is készítsek termékeket, a jogi útvesztőben viszont nehezen igazodom el. Egyéni vállalkozóként a megfelelő teáor kód bejegyzése végzettséghez kötött, ami nekem nincs, így a vállalkozói út kizárva. Adószámom ingatlan bérbeadás kapcsán már van.

Nyugtát/számlát tudok adni az eladott termékeimre vagy ezt a tevékenységet előzőleg külön be kell jelentenem?

A bevételem éves szinten nem fogja meghaladni a 600e Ft-ot, így adóznom nem kell?

Honlapot készíthetek-e a termékeimről, webshop nélkül?

Köszönöm a válaszokat!


2018. febr. 8. 14:54
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha magácska "tud mindent" akkor minek is tette fel a kérdést?


NAV- nál igazolom amit egyik ember írt... (minden ember mást mond)

Pl amikor papírt intéztem náluk... Az idős nő aki velem foglalkozott oda hajolt másik kolléga úrhoz, oda hajolt még egy harmadik s jött a negyedik emberke is...

-.-" mindenki mást mondott össze-vissza...

Makd feltelefonáltak... S eldőlt...

Mondtam nekik nem kell a 3. oldal (amit nem vittem el), mivel könyvelőm összeállított mindent.

S "igazam" lett.


Szval ne adjon szavukra, ők is emberek, nem tudhatnak mindent.


Saját készítésű dolgoknál mivel gondolom nem egyesével teljesen egyedi más tárgyakról van szó, szval eladásra szánt pl képen feltűntetett termékedet szeretnéd több példányba eladni...nos az után adózni kell hivatalosan.


Nem tudom mit s mennyiért, mennyit szeretnél.


De ha ennyire bele próbálsz menni, határozottan nagy mennyiségbe csinálnád.


Bepróbálhatod a weboldal/fb oldal készítést, de 50-50% hogy elkapnak-e vagy sem. Főleg, hogy magyarban egyre jobban rámásznak az emberekre "fizess, adózz!"


Én pl hobbiból falfestéseket csinálok, amit egy ideje megfizetnek.

(rokonom szobafestő s ő hívott el pár helyre s híre ment ennek)

E-cigihez pedig liquid-t keverek s adom el.

Ezeket semmilyen formában nem tudják követni s tiszta haszon számomra.


Nagyon sok művészeti ágon is jó vagyok szinte majdnem mindent meg tudok alkotni, ami környezetemben van, mint eszköz/tárgy.


Pl lovarda vagy hasonló helyekre vinni pár terméket s bebizonyosodik, hogy megfelelőek, akkor úgyis lassan elterjed.

Felénk is van egy lovarda, rengeteg esemény s verseny szokott lenni náluk, nagyobb gazdasági találkozók...stb. +állat tenyésztési napok.

Egy ilyen eseményre kellene rendesen felkészülni s pl a tulajjal egyeztetni.


Az fontos, hogy a saját készítésű dolgoknál strapabíróság s minőség fontos s legyen jó híre.

A jó hír lassabban terjed, viszont egyetlen egy rossz hír ezerszer jobban terjed - erre figyelni kell.

2018. okt. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

A 19-es vagyok, feljött a kérdés, és újból beleolvastam.

A Kérdezőnek amúgy a 20-as válaszára reflektálva, újra, de biztos leírtam, mert gyakorlatilag beszélgettünk

"ha 2-3 személynek szeretnék nyugtát adni"

Nyugtát csak vállalkozó vehet a papírboltban. Oda kell adni a vállalkozói igazolásodat, igazolványodat, adószámodat feljegyzik, szigorú számadású nyomtatvány. Na, szóval ennyi.

Van adószámod már.

Havonta 2-3 db árucikkért, ami mondjuk összesen 20-30 ezer forint (és lehet, hogy soha többet nem adsz el semmit) komolyan kellett ez a cirkusz? Az évi 600 ezret visszaosztva 12-vel havi ötvenezer Forintig árulhatod a saját cuccaidat ingyen és bérmentve, osztjóvan!

2018. okt. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

"Az évi 600 ezret visszaosztva 12-vel havi ötvenezer Forintig árulhatod a saját cuccaidat ingyen és bérmentve, osztjóvan!"


Saját KÉSZÍTÉSŰ termékekre nem vonatkozik, csak saját HASZNÁLT, kinőtt, feleslegessé vált holmijaidra.

2018. okt. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:
Nagyon érdekes és tanulságos volt elolvasnom ezt a kérdést és az arra adott válaszokat. Látom, hogy van itt olyan válaszoló, aki könyvelésben meglehetősen járatos. Tőle szeretnék kérdezni: Mi az ami használtnak számít? Én például kristályékszereket készítettem évekig saját magam részére, mert ez a hobbym. Most van már egy egész böröndnyi belőlük, amiket meguntam, nem hordom és úgy döntöttem szeretném ezeket eladni. Akkor most milyen kategóriába esik ezen megunt ékszerek értékesítése vásáron, piacon, vaterán, facebookon vagy bárhol? Csak kérdezem, merthogy van egy vállalkozóim felfüggesztve, más tevékenységre, és kérdés, hogy most akkor fel kell élesztenem és felvennem tevékenységnek a "divatékszer készítést"? (teaor321304) vagy a készletem kiárusítása erejéig nem kell? Vagy a 600 ezerig nem kell? Csak kérdezem, hogy mit mond erre az adózási törvény? Köszönöm ha válaszolsz! :) Jelenleg tudniillik nincs könyvelőm :)
2019. nov. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:

"Fontos annak eldöntése, hogy az eladásra szánt termékkel kapcsolatosan keletkezik-e hozzáadott érték? Hozzáadott értéken általában a termékkel kapcsolatos munkaráfordítást, átalakítást, vagy egy teljesen új termék előállítását értjük. Nem mindegy, hogy egy eladásra szánt fonalgombolyag milyen múlttal rendelkezik. Ha ezt korábban vásároltuk, hogy majd készítünk belőle valamit, de nem használtuk fel, és szeretnénk eladni, akkor a fonalhoz nem kapcsolódik hozzáadott érték. Ha viszont a fonalat mi csináltuk, esetleg színeztük, festettük, akkor már hozzáadott értékkel rendelkezik, így a saját munkánk is beépül a termék árába (valószínűleg többért akarod majd eladni, mint amennyiért vetted).


Az első esetben a háztartásban fellelhető ingó vagyontárgy értékesítéséről, míg utóbbi esetben önálló gazdasági, üzleti tevékenységről van szó. Addig, amíg olyan terméket adunk el, amelyhez nem tartozik hozzáadott érték, úgy az az Szja tv. rendelkezései szerint 600 ezer Ft bevételig, vagy 200 ezer Ft jövedelemig adómentes.


Amennyiben a saját magunk által készített, átalakított termékeket értékesítjük, úgy ez a tevékenység már önálló gazdasági tevékenység, így nem vonatkoznak rá az ingó értékesítés szabályai, tehát nem érvényes rá a fenti, 600 ezer forintos bevételig terjedő adómentesség.


A köztudatban még mindig él az a gondolat, hogy eddig a bevételig nem kell adót fizetni a saját készítésű termékek eladása után. Ez azonban nem igaz, hiszen nem a bevétel nagysága dönti ezt el, hanem az, hogy van-e hozzáadott érték vagy sem. Nem árt tehát óvatosnak lenni."

2023. szept. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!