Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Miből áll pontosan az MLM-es...

Miből áll pontosan az MLM-es munka?

Figyelt kérdés

Benne vagyok pár álláshirdetéses fb csoportban. Időnként szoktak kitenni ilyen mindenféle mlm-es munkákat, de azokra nemigen van jelentkező. Pár napja egy csaj kiírt egy hosszú bejegyzést, hogy nem érti mi baja van mindenkinek az MLM-el, miért utasítják el kapásból, mikor ez is ugyanúgy munka. Írtam neki kommentben, hogy valósznűleg azért, mert az emberek többsége nem akar túlárazott termékeket rátukmálni az ismerőseire, idegenekre, meg bemutatót tartani, embereket beszervezni stb.

Erre kommentben nekem estek az MLM-esek, hogy minek szólok bele, ha fogalmam sincs, miről szól az egész, mert nem ez a lényege. Ők nem értékesítenek, nem tukmálnak, nem árulnak, az ilyen tudatlanok miatt van ez az előítélet...

Ha tényleg így van, akkor miből áll pontosan az MLM-es munka? Mit csinál konkrétan, aki ezzel foglalkozik, ha nem termékeket árul, reklámoz? Vagy csak engem akarnak hülyének nézni?

Jöhet bárkinek a tapasztalata, véleménye, aki foglalkozott/foglalkozik MLM-el, vagy csak nálam több rálátása van a dologra.



2018. febr. 11. 21:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
97%
Arról szól amit leírtál, a többi csak kertelés.
2018. febr. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
94%
Az MLM 1-2 kiveteltol eltekintve, ahol van is termek (Amway, Oriflame, Avon peldaul) nem mas, mint szep kontosbe bujtatott piramisjatek. A legfelso szinteken (ahova soha nem fog 'halando' eljutni) levok gennyesre keresik magukat, a piramis aljat kepezo tudatlan plebs meg kidolgozza a belet par fillerert, amit a termeken keres.
2018. febr. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
43%

Nagyjából igen, erről szól sajnos, ezt onnan tudom, hogy régen én is csináltam. Persze, hogy neked esnek mert védik magukat, de sajnos van igazság mind két oldalon.

Az MLM-el mégis nem a munkavégzés a legnagyobb probléma, hanem az oka, amiért ilyen a munkavégzés. Az hogy rohadt drága a legtöbb termék, és ebből fakadóan sajnos tukmálniuk kell, mert alapvetően egy ember nem venné meg.

Hozzáteszem, volt olyan termék amit kipróbáltam, pl Nu Skin-től, és prémium kategóriás termékek. A probléma ezzel, hogy ezt csak akkor tudod meg, miután megveszed. Vagyis, az MLM-es ha megkeres téged, nem tud bizonyítékot mutatni arra, hogy ha melléteszek egy filléres kapszulát, akkor az miért gyengébb termék. Nincs elég kontraszt, nincs forradalmian új "technológia" amit rögtön látsz, mármint a különbségre gondolok itt. Nem olyan mintha összehasonlítanál egy Trabantot egy Porsche-val. Innentől kezdve, jön a körítés, képeket és eredményeket illetve sztorikat mesélnek ami persze igaz a legtöbb esetben, de bizonyítéknak kevés. Ezért rohadt nehéz munka ez.

Amikor csináltam ezt a munkát, én táplálék kiegészítőket adtam el, és sajnos nehéz volt válaszolni arra ha azt mondták, hogy ez egy ugyanolyan vitamin mint a többi, csak drágább.

2018. febr. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Van ismerősöm aki szintén ilyen MLM-ben dolgozik, ugyanezt a tukmálós-beszervezős dolgot csinálja. Ő tényleg elhiszi hogy a túlárazott bogyók használnak amiket árul és habzik a szája ha valaki leszólja az MLM-et.

Több közös ismerőssel is beszéltünk már róla mennyire idegesítő, hogy vagy a termékeket reklámozza vagy be akar szervezni, előadásra hív, de amikor konkrétan neki tettem szóvá teljesen kiakadt, hogy én teljesen rosszul látom a dolgokat. Szóval van aki nem hülyének néz hanem tényleg elhiszi, hogy ő egy komoly üzletember és valami extraszuper terméket árul. Szinte már agymosottnak tűnik, rendesen bekajálta a dolgokat. Mondjuk azt ő se tudta megválaszolni meg ahogy látom neked se írták akkor pontosan mi is az MLM ha nem értékesítés és beszervezés.

Én alapból eléggé lenéztem az MLM-et, de a csávó sokat segített benne.


Aztán volt egy másik tapasztalatom ahol majdnem behúztak a csőbe. Egyetemen egy szaktársam valami tanácsadó céghez vagy mihez akart bevonni, már az elején gyanús volt mert eléggé homályos leírást adott. Ünnepek körül volt a dolog akkor abban maradtunk hogy meggondolom aztán ahogy lementek az ünnepek újra keresett kérdeztem megint hogy tudna-e valamit még írni akkor kb ugyanazt a semmitmondó sablonszöveget kaptam, amikor a cég nevét kérdeztem csak annyit írt hova való meg mivel doglalkozik. Amit kiszedtem belőle az alapján rákerestem és találtam egy MLM céget ami ezzel hirdette magát de úgy voltam vele oké hallgassuk meg mit ajánl. Megbeszéltem vele talit aztán meg se lepődtem hogy ahova mentünk kint volt a cégtábla és ugyanaz az MLM dolog volt. Ott találkoztam valami főnökkel, hát emlékezetes volt. :D


Harmadszorra is megkaptam a sablonszöveget, előadták milyen jó lehetőség ez, fizuról hiába kérdeztem hárított majd csak annyit tudtam meg hogy teljesítménybéres, de azt nem hány százalékot kapnék. Aztán mivel foglalkoznék meg hogy adjak tanácsot úgy hogy fél éve kezdtem az egyetemet. Nopara 2 hetes felkészítő tréningel kezdünk ami alapból vmi 250 ezer lenne de a cég áll 200at és nekem csak a maradék 50-et kell fizetnem (érezd magad megtisztelv). Meg vállalom így hogy fél évig minimum maradok, meg váltsam ki az egyéni vállalkozóit (teszem hozzá itt még mindig nem tudtam mi is lenne amúgy a munka). Majd még elmondta milyen könyveket ajánl megvételre, rákérdeztem hogy akkor pontosan nekem csak tanácsot kell adnom pénzügyi témában 2 hetes felkészítő után, na akkor kiderült hogy hát vannak nekik egy ilyen csomagjaik amiket ajánlani kéne. Kérdem kiknek, van valami ügyfélkör vagy aki éppen felkeres, hát nekem kéne embereket keresnem és akkor nekik tanácsot adni... ez még egy ideig ment, én úgy mentem oda hogy eszembe sincs csatlakozni de kiváncsi voltam mire megy ki a dolog, hát nem csalódtam :D Mondanom se kell nem lettem végül tag :) de tanulságos volt

2018. febr. 12. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
77%

Kb, ahogy leírták az előzőek. 10-en éves múltból, 10-en x féle mlmből egy embert sem láttam, hogy megélne főállásban belőle és igazából nem is erről kéne szólnia.


Az pedig, hogy Te vagy a lúzer, mert amíg nem vagy benn nem tudhatod, amíg nem próbáltad ki, ne alkoss véleményt, nem tudod bizonyítani, stb.


A lényeg legyél benne, próbáld ki, vásárolj, legyél 100% termékhasználó, növeld mesterségesen ezt e "belterjes forgalmat" ezáltal, amit aztán majd grafikonon mutatnak, hogy milyen mértékben is nőtt az "eladás" ( jellemzően globális módon és regionális különbségek mellőzésével ) és ez is bizonyítja van kereslet rá ( Persze leszámítva a pontérték kényszer vásárlásokat, a pozíciómegtartásához szükséges vásárlásokat, stb.)elenyésző marad, aki önszántából keresné, úgy hogy ki sem próbálta előtte a terméket.


Tehát a termék nem adja el önmagát ilyen módon ( boltba hiába tennéd is ki a polcra őket ), és nem hiánypótló.ami meg nem a, annak vannak helyettesítő termékei ( csak épp nem a Nasa fejleszti, meg egyéb badarságok, amiket az eladás érdekében elhintenek és adják tovább tudatlanul )


és ha már tudatlanság, akkor a tudatlannak nézők számára is érdekes lehet, amit itt egy ebben több eléggé kompetens személy nyilatkozott arányosan a rendszer sajátosságairól és az előítéletről is ( igaz azóta láthatóan zuhanó repülésben van ez is, forgalom visszaesés, veszteséges működések,stb )

[link]

"Sok félreértés övezi az MLM-rendszereket, például az a tévhit, hogy ezzel bárki villámgyorsan meggazdagodhat. A hálózatépítés hazájában, az Egyesült Államokban az MLM üzletet megbízható, hosszú távú jövedelemnek tekintik, amely a keresetkiegészítés egyik legális formája."


A termékforgalmazáshoz pedig jobb esetben etikai kódex is tartozik:


[link]

2018. febr. 12. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddig válaszokat.

Közben kíváncsivá tett a dolog, így beléptem pár "valós otthoni munkát" kínáló Fb csoportba nézelődni. Ami rögtön feltűnt, hogy az itt megjelenő "álláshirdetések" 99%-a nagyjából ugyanarra a sémára épül. Van egy hangzatos szöveg, amikben rendre előfordulnak az ilyen mondatok, hogy:

- Szeretnél a saját főnököd lenni, saját időbeosztásban dolgozni?

- Szeretnél egy jó csapat tagja lenni?

- Szeretnél kényelmesen otthonról, a gyerekek mellől dolgozni napi 1-2 órában?

- Ha már úgyis minden nap használod a Facebookot, miért nem akarsz vele pénzt keresni?

- Szeretnél egy szuper otthoni valós munkát, amivel akár havi 50-100 000 Ft lehet a bevételed?

- Nekem már nem kell bejárnom alkalmazottként gürizni, mert kiváltottam a főállásomat ezzel a szuper lehetőséggel.

És ezek különböző változatai, valamint a motiváló szövegek, hogy "érd el az álmaid, ha nekem sikerült, neked is fog, tégy érte hogy jobb legyen stb". Ami viszont feltűnt, hogy egyik hirdetésben sincs megnevezve sem a cég, sem hogy mi lenne a munka. Néhány bejegyzésnél rákérdeztem ezekre kommentben, amire mindig az volt a válasz, hogy "írok priviben".

Na jöttek is a privát üzenetek mindenkitől. Ezek szintén teljes egészében bemásolt, sablon kisregények voltak, ahol áradoztak a cégről, a szuper termékekről, a csapatról, milyen jó ide tartozni stb. A munkáról még mindig semmi, így elfogadtam a felkéréseket, és mindenkinek válaszoltam, hogy oké, ez mind nagyon szép is jó, de engem a munka része érdekelne a dolognak, vagyis mi lenne a konkrét feladat, mit kellene dolgozni ennek a szuper cégnek?

Erre már volt, aki végre hajlandó volt kinyögni, hogy vásárlók felkutatása, értékesítés, használni és ajánlani kell a termékeket, emberek toborzása a rendszerbe, hálózatépítés. Viszont volt aki még itt sem volt egyenes, hanem belinkelt egy videót, ahol egy csaj 2 óra hosszát nyomatja az agymosó, motiváló "mindenre képes vagy amit akarsz, velünk elérheted az álmaid" szöveget, aztán végigmutogatja a szuper termékeket, majd csatlakozásra buzdít. Ja és még egy külön kategória az, ahol úgy kell kezdeni a munkát, hogy meg kell venni egy kötelező több tízezres kezdőcsomagot, mert a "ahhoz, hogy hitelesen tudd ajánlani a termékeket, neked is használni kell, de ne aggódj, hamar megtérül a befektetés".

Nos ezek után szépen mindenkinek megírtam, hogy köszönöm, de MLM munka nem érdekel, ha ezt a hirdetésben, vagy a privát üzenet első sorában megírta volna, hogy erről van szó, akkor nem raboltuk volna egymás idejét.

Ezután volt, aki csak elolvasta, és nem válaszolt többet, volt aki kapásból letiltott, és kaptam megint pár kioktató üzenetet arról, hogy az MLM egy csodás rendszer, ez a jövő, csak én túl hülye vagyok hozzá, hogy felfogjam. Ki is léptem a csoportokból.

Talán az az előbbiekből is nyilvánvalóvá vált, hogy eszemben sem volt bármelyik üzletbe is belépni, csak kíváncsi voltam, hogy ezek az emberek tényleg ennyire hisznek a rendszerben, és csodaként fogják fel, vagy képmutatás az egész, és másokat akarnak megvezetni.

Nos ezzel kapcsolatban még mindig vannak kétségeim, úgyhogy akinek még van élménye ezzel kapcsolatban, írja meg bátran.

2018. febr. 12. 13:38
 7/21 A kérdező kommentje:
Egy valami kimaradt: amikor rákérdeztem mindenkinél, hogy mégis legyen szíves elárulni, hogy mióta tagja ennek a csodálatos rendszernek, és ezalatt mennyit bevétele volt, nos erre kivétel nélkül senki nem válaszolt, jöttek az kertelések, hogy "amennyi munkát befektetsz, annyi a bevételed, nekem megvan a havi biztos keresetem", vagy simán csak figyelmen kívül hagyták a kérdést.
2018. febr. 12. 13:41
 8/21 anonim ***** válasza:
25%
Uram Isten. Imadom ezeket a "van egy ismerosom aki dolgozott MLM-el" valaszokat😂 ok azok akik hallottak a szomszeg Teri nenitol az okossagot, es elo szeretettel terjesztik. Ahol van termek pl nyolcpontnyolc, forever stb, azokra mar valoban nincs kereslet 2018-ban. Meg is lehet figyelni hogy ezeknek a nagyresze nyugdijas akik ezekben vannak. Az MLM nem feltetlenul termeket ad el. Lehet ez akar szolgaltatas is. Most lehet megkoveztek de egyebkent a Facebook, Apple es hasonlo nagy cegek mind pontosan ezzel az uzleti strategiaval epult. Amikor en elkezdtem foglalkozni ezzel az uzlettel, nekem is mondtak hogy atb☆szas, meg ugy se lesz penzed. Ma ott tartok hogy senkire nem kellett semmit ratukmalnom, es megis van egy olyan keresetem ami ebben az orszagban tokeletesen megallja a helyet. A csapatom akiket "beszerveztem" nagyreszt befektetokbol all, viszont evente also hangon 1 millio pluszba vannak. Itt az a gond hogy 10-15 eve tenyleg nem nagyon volt megbizhato ceg, es rengeteg emberben ezek a negativ emlekek elnek meg. Viszont rengeteget valtozott ez az uzletag is. TÜV,PSZÁf szerzodesekkel dolgozunk. Iso minositese van. Legalabbis a mienknek. Nem azt mondom hogy nincs ma is sok baromsag. Amway,forever... mind mind lehuzas. Viszont vannak tenyleg stabil cegek is. Nem, direkt nem irom ide mert elatkoznak 😂 akit erdekel maximum dob egy uzenetet. Illetve vannak akiknek meggyozodesuk hogy ez piramis akkor is. Kerlek rajzoljatok le a munkahelyetek szervezeti felepiteset, es lathatjatok hogy az milyen alakot fog kiadni 😉 en szivesen beszelgetek barkivel errol a temarol, de vita formalyaban, es nem lealacsonyodott "butaparaszt" modon.
2018. febr. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
89%

"Illetve vannak akiknek meggyozodesuk hogy ez piramis akkor is. Kerlek rajzoljatok le a munkahelyetek szervezeti felepiteset, es lathatjatok hogy az milyen alakot fog kiadni "


Csak egy normális munkahelyen senki nem abból kapja a fizetését amit a munkahelyi hierarchiában alatta lévő emberek BEFIZETNEK.


Az MLM-nél és a piramisjátéknál viszont igen.

2018. febr. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
58%

"Kerlek rajzoljatok le a munkahelyetek szervezeti felepiteset, es lathatjatok hogy az milyen alakot fog kiadni "


.... és akkor Te mint" menő vállakozó", rajzold le a vállalkozások hierarchiáját a jogi környezetben.


Azért alvállalkozóként, sem annyira a csúcson vagy☺ De leginkább ezt a munkaheky ( alkalmazott) vs mlm tag párhuzamot csak ilyen önjelölt bizniszmanok harsogják évtizedek óta, rávilágítva hogy lövésük sincs a rendszeren kívüli vállalkozási lehetőségekről.

2018. febr. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!