Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen lépéseket kell megtenne...

Milyen lépéseket kell megtennem ahhoz hogy elmehessek dolgozni? Többi lent

Figyelt kérdés

Jelenleg is egyéni vállalkozó (kisadózó) vagyok. Havi 50 ezret fizetek a navnak.

Ha jól informált vagyok akkor elvileg ha én elmegyek például egy nagyobb gyárba dolgozni akkor egyrészt mellék állású vállalkozó lennék és 50 helyett csak 25 ezer ft. lenne a kata. A kérdésem továbbra is az lenne hogy kit kérdezzek meg a változás menetről? Rendelkezem ügyfélkapus profillal. Előbb mit intézzek el? Vagy először bizonyosodjak meg arról hogy fölvesznek-e sori dolgozónak? Mert ha fölvesznek akkor a gyár fizeti az én tb-met mert ott leszek főállású dolgozó.


2018. márc. 13. 14:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Csak akkor jelentheted be, hogy főállású alkalmazott vagy, ha már felvettek és elkezdtél dolgozni, szerződés van a kezedben - akkor a következő hónap elsejétől (illetve előző hónap 31-én) átjelentkezhetsz mellékfoglalkozású KATA-snak. De vigyázz!!

Amikor elkezdesz dolgozni, általában 3 hónapig próbaidős vagy, ami alatt mindkét fél indoklás nélkül felmondhat. Ha ez történik és megszűnik a főállásod, akkor már ismét 50 ezret kell adóznod.

Hogy milyen nyomtatványt kell kitölteni hozzá, azt nem tudom, mert nekem a könyvelőm csinálta. Neked egyáltalán nincs könyvelőd?

Befizetted most az iparűzési adót, márciusban? (csak azért kérdezem, mert ha nincs könyvelőd, akkor esetleg nincs, aki szóljon)

2018. márc. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nincs jelenleg könyvelőm, de egyszerűbb dolgokat meg tudok oldani interneten keresztül. PL. adóbevallás

Az iparűzési adót most fogom befizetni.

2018. márc. 13. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!