Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Nem való nekem a közösségi...

Nem való nekem a közösségi munka, bele merjek vágni vállalkozásba?

Figyelt kérdés
Akárhol dolgozom, a saját szakmámban jó vagyok, de állandóan rám sóznak nem-szeretem munkákat (pl. levél küldözgetés ki tudja hova és hogyan, amelyekhez béna vagyok és utálom), amiatt hülyének tűnhetek. Ha "csak" cégem van, nem dirigál nekem senki.
2018. márc. 15. 22:06
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Igazad van, tényleg annak tűnsz!
2018. márc. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

Jajjj. Javaslom, hogy mielőtt azt gondolnád, hogy egy vállalkozásban a magad ura vagy és nem kell "nemszeretem" dolgokat csinálnod, előtte olvass el pár vállalkozással kapcsolatos tudnivalót. Adózás, számlázás, Áfa, nem áfa, stb.

Nem tudom, mi a szakmád, de egészen biztos vagyok benne, hogy abban is bele fogsz futni nemszeretem dolgokba - sőt! nemszeretem megrendelőkbe is.

Magadnak kell felhajtani a munkát, szerződéseket kötni, stb.

Ha egy levélküldés számodra nehézséget okoz, akkor mi lesz Veled vállalkozóként, ahol számtalan nehézségen kell átrágni magad, hirtelen megváltozó feltételek között is "életben maradni", stb

2018. márc. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Egy cégben az elején csak olyan munka van, amit utál az ember.
2018. márc. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez igaz, de hogyha a saját ügyemben elrontok egy címzést, vagy felszólítanak hiánypótlásra, az csak és kizárólag az én káromra megy. A számok embere vagyok, nem az a mentalitásom, hogy mikor melyik dokumentumra kell pecsét, nem kell, hova hány példány, kinek kell e-mailben, ki az, akinek csak levélben, vagy mindkettő? pfff.... Ezeket ha felírom is, biztos, hogy egy hónap múlva megmódosítják.
2018. márc. 18. 00:02
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
De mégis milyen vállalkozást csinálnál? Ha ügyfeleid lesznek, ők is számonkérhetnek.
2018. márc. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Meg lenne mindenem, hogy könyvelő legyek, de belevágni még nem mertem. A számvitelben, adóügyekben jártas vagyok, de hogyha oda nem illő adminisztratív feladatot bíznak rám, az már nehezen megy, nem az a mentalitásom.
2018. márc. 18. 13:25
 7/8 anonim ***** válasza:
80%

Család könyveléssel foglalkozik. Rengeteg olyan meló van, meg új szabály, ami miatt nagyon utálják már. Mióta a mostani kormány van hatalmon, 4-5x nehezebb az életük, mert annyi hülyeséget kell vezetniük.

Ugye tervbe van véve, hogy állami szinten átveszik a könyvelést, csak a NAV évekkel van elmaradva szószerint a papírmunkával.

2018. márc. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ezt hogyan kell érteni? Hogy a NAV szeretné az összes vállalkozás könyveit vezetni? Ez voltaképpen kivitelezhetetlen, igencsak könyvelő irodákba kerül kiszervezésre a könyvvezetés.
2018. márc. 20. 01:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!