Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kata s vagyok. Hol tudom a...

Kata s vagyok. Hol tudom a vállalkozást baleset miatt szüneteltetni? Illetve a havi 50. 000 nem fizetni?

Figyelt kérdés
2018. márc. 26. 09:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Könyvelőddel beszélj.
2018. márc. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mondd el ugyanezt a könyvelődnek és ő intézi.
2018. márc. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nincs könyvelőm
2018. márc. 26. 13:25
 4/4 anonim ***** válasza:

Mindenekelőtt én is azt javaslom, sürgősen keress magadnak egy könyvelőt, aki akár csak időszakosan is, de ilyen esetekben kihúz a bajból.


Másik katás kérdésnél is kérdeztél, ott megválaszoltam, de akkor ide is bemásolom.



"Ha balesetet szenvedtél és huzamosabb ideig beteg vagy (ezt azt jelenti, hogy TELJES HÓNAP), akkor következő hónap 12-éig le kell jelenteni a betegállományt és akkor nem kell abban a hónapban fizetned - de csak akkor, ha le van jelentve a NAV felé a betegállomány és után a viszed a táppénzes papírt.

Tehát, ha pl. márc. 14-én kezdődött a betegállomány, akkor a márc.-i hónapot be kell fizetned ápr. 12-ig, de ha áprilisban 1-től 30-ig végig betegállományban vagy, akkor máj. 12-ig ezt le kell jelenteni a NAV felé és ebben az esetben nem kell máj, 12-ig megfizetned az 50 ezret.

DE!! pl ha ápr. 20-án kiírnak, akkor már nem teljes hónapról beszélünk és olyankor már kell máj. 12-ig 50 ezret fizetni (a KATA adózás hátrányai).

Ja, és táppénzt meg úgy tudom, csak 85-90 ezer ft-ra fogsz kapni (annak is a 60 %-át, azt hiszem), nem a valós bevétel után. Mivel nem vagyok könyvelő, ezek nem 100%, hogy pontos infók, de én így tudom (szintén KATA-s vagyok)"

2018. márc. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!