Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Piacon szeretnék termelőtől...

Karcsizoli kérdése:

Piacon szeretnék termelőtől vásárolt gyümölcsöt árulni milyen engedély szükséges hozzá?

Figyelt kérdés
Ahogy a kérdésemben is írtam piacon szertnék vásárolt gyümölcsöt árulni. Persze tudom piacon kikell válltani a helyet számlát kiállítani stb. A számlákat a KFt-mre állítanám ki.Sosem foglalkoztam még élelmiszerrel és nem tudom hogy kell e gyümölcs árusításhoz mondjuk a NÉBIH vagy valamilyen más engedély. Előre is nagyon köszönöm a válaszokat. Kérem aki tud segítsen :)

2018. ápr. 4. 19:55
 1/2 anonim ***** válasza:
62%

Nem sokan ismerik ezt a területet úgy látom. Bevallom én sem, csak hallomásból.

Ha a saját terméked lenne akkor elég az őstermelői igazolvány. Ha vásárolt terméket akarsz eladni akkor zöldség- gyümölcs kereskedői vállalkozást kell indítanod.

Amikor én intéztem a saját vállalkozásomat akkor az önkormányzatnál kellett. Most lehet, hogy a kormányablaknál intézik. Akkor erkölcsi bizonyítvány és okmánybélyeg kellett hozzá.

Én azért megkérdeznék néhány kofát a piacon, hogy neki hogyan volt ez.

Amikor én kérdezem, hogy saját termék, vagy viszont eladó? Legtöbbször azt mondják, hogy ő csak egy családtag.

Ha legálisan és hosszú távon akarod akkor a fent említett hívatalokban tudsz pontos információhoz jutni. Annyit még biztosan tudok, hogy minden tevékenységnek van egy száma. Ha van is vállalkozásod, de új tevékenységet kezdesz akkor ehhez a számot ki kell váltani.

Mivel élelmiszerről van szó a NÉBIH-hel biztosan lesz majd dolgod, ha előbb nem akkor a piacon a pult mellett. Egészen biztos, hogy tudnod kell igazolni, hogy honnan szerezted az árudat. A saját felelősséged is, hogy csak megbízható helyről vásárolj. A zöldség gyümölcs esetében nagy a kockázat a vegyszer használat miatt. Sajnos a termelők sem mindig tartják be a szabályokat. Mire gondolok? Hallottam már olyat, hogy valakinek nem telt még le a várakozás ideje a permet után, de felszedte, piacra vitte a portékát mert már esni kezdett az ára és ő minél többet akart kapni érte. (remélem ilyen azért csak ritkán fordulhat elő). Az importtal is szokott néha baj lenni. Rádióból tudom, hogy azok között is találtak már vegyszeres árut

2018. ápr. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat! Beszéltem azóta a könyvelőmmel és ő is hasonlóakat mondott mint te! Nagyjából már sinen van :D Köszi mégegyszer!
2018. ápr. 11. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!