Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szerintetek hogyan tud egy...

Szerintetek hogyan tud egy pizzéria kiépíteni olyan munkatársi közeget hosszú távon, ami a lentebb említett feltételeknek megfelel?

Figyelt kérdés

A pizzéria bevételét főleg a kiszállított ételek jelentik. A bentfogyasztási és a kiszállítási bevételek körülbelül 30-70% százalékban oszlanak meg a kiszállítási javára. A fő gát, ami miatt nem tud egy ponton túl fejlődni a vállalkozás(s vele együtt a munkatársak sem), az az, hogy nem tudnak a jelenlegi feltételek mellett olyan munkatársakat keresni, akik egymást támogatva megfelelően végeznék a munkájukat, mind csapat, mind egyéni szinten. Az energiájuk egy jelentős részét nem a munkájuk javítására, hanem a munkatársaik hibáztatására, hátráltatására fordítják.

Egyszerre kb. 13 munkatárs dolgozik az étteremben; 3 szakács, 2 konyhai kisegítő, 2 pultoslány, 1 címosztó és 4-5 futár.

a konyhai kisegítőkön és a címosztón kívül a munkaidő 9:30-tól kb 23:00-ig tart, innen még kasszát kell zárni, el kell számolni, tehát a pultosoknak és a futároknak még +30 perc(gyakran megesik, hogy nem érnek vissza 11-re)

A címosztók és a kisegítők nettó 600-650 forintot keresnek óránként, nekik a munkaidejük 8-10 óra.

A szakácsok nettó 750-et, a futárok alapbére 5-7 ezer forint között mozog, a pultosok szintén nettó 750-et, de a futárokkal együtt megkapják a borravalót, ami naponta 5-8 ezer forint között mozog(cserében ők vannak bent a legtöbbet)

Ami a cél: felépíteni egy olyan csapatot, ami összetart, egymást támogatja, igényes a munkájára, kedves az emberekkel, amivel több vendéget vonzanak, ergo magasabb fizetést is kaphatnának(ha jól működik, jóval), emellett egy olyan közeg tagjai lehetnének, amelyben nem utálják minden egyes percét annak, amit csinálnak.

Nyilvánvaló, hogy ehhez egy jó összeválogatás, jó csapatépítő terv és üzleti potenciál is szükséges.

Ha kaptam kommenteket, véleményeket, én is leírom a sajátomat, nem akarom, hogy befolyásoljon bárkit is.

Köszönöm annak, aki időt szánt az olvasásra és a fejét is töri egy terven, amit megoszt velünk:)



2018. ápr. 13. 21:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen órabér mellett ne várd hogy kedvesek meg aranyosak legyenek!
2018. ápr. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a kommentet, tehát magasabb bér az első ötlet :)
2018. ápr. 13. 22:18
 3/8 A kérdező kommentje:
Egy picit visszakérdeznék; csak a béremelés tud emelni egy munkahely színvonalán? Tudom, a szakmai fejlődéssel, a munkatársak, főnök(ök) elismerésével nem tud kenyeret venni a boltban, de jobban érzi magát. Tartós a béremelés okozta boldogság, munkakedv-növekedés vagy csak néhány hónapig tart?
2018. ápr. 13. 22:22
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy ideig tart, de elég az a néhány hónap hogy kialakíthass egy jobb munkakörnyezet. Viszont amíg ilyen rossz a fizu hiába próbálnál bármit változtatni nem törnék magukat az alkalmazottak. Rengeteget güriznek semmi fizuért, ha így előadod hogy akkor most csapatépítés lesz meg itt a jó kis üzleti terv és akkor majd sokat kaptok ha beindul a hely szemforgatva mennek vissza dolgozni és magukban elküldenek melegebb éghajlatra.

Úgyhogy kezdésnek fizetésemelés aztán jöhet a csapatépítés meg pár előadás hogyan bánj a vevővel. De amúgy a fejlődés gátja szerintem nem az alkalmazottakban van. Lehet akármilyen udvarias a pultos meg összetartó a csapat ha közben a hely túlárazott a minőséghez képest, rossza a kaja, nem jó helyen van az üzlet, rossz a marketingjük, nem jó a konyha felszereltsége stb. Mert a leírás alapján szerintem nem feltétlen a csapat miatt nem fejlődik a hely. Nem a pultos és a futár vonzza a vevőket, max ha nagyon rossz a kiszolgálás akkor nem jönnek többet, de én még olyat nem hallottam hogy az XY helyet próbáld ki mert ott milyen kedves a személyzet.

2018. ápr. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hasznos dolgokat mondasz, köszönöm :) Ez most egy félig fiktív eset, elsősorban az emberi erőforrásfejlesztésre szeretném kihegyezni a kérdést.
2018. ápr. 14. 00:08
 6/8 anonim ***** válasza:

Nettó 750 szakácsként. Segédmunkás országszerte bőven 2x-s körül, Pesten mégtöbb.

A másik ha ezek az emberek ennyiért dolgoznak, se igényűk nincsen, se értelműk a jobb munkára, mert akkor már eljöttek volna. Ha több pénzt adsz nekik, akkor is ilyen rossz lesz ezaz egész.

Ez a csapat nem fog nővekedni, csak csökkeni.


Köpködés mindenhol van, vidéken dolgozni, már csak a tanulatlan paraszt marad, mert felmegy Pestre, és ott nettó 200-ról indul szinte bármi. Aki meg értelmesebb az már külföldön van, még többért.

2018. ápr. 14. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Na megfogalmaztad az általam is legnagyobbnak vélt problémát a vendéglátásban. Nagyon igaz az is, hogy igényük sincsen sajnos sem a fejlődésre, és ez gonosz, de szerintem sohasem fognak eljutni arra a szintre, hogy felfogják ; nem mindig mindenért a körülmények a hibásak, nem okosabbak mindenkinél, nem úgy kellene hozzáállni a dolgokhoz, hogy aki valamit jobban csinál, az egy köcsög, karrierista, vagy orbán viktor rokona, hanem megnézni, hogy neki hogy sikerült és igyekezni hasonlóképp cselekedni. Több vendéglátóhelyen dolgoztam(zok) diákként, és tényleg-mindenféle rosszindulat nélkül..csak az alja maradt meg a vidéki éttermekben. Le a kalappal egyébként azok előtt, akik tudják ezeket a munkákat végezni hosszútávon.
2018. ápr. 14. 11:25
 8/8 anonim válasza:

Szia, szakácsnak szinte mindig több az órabére mint a pultosnak, futárnak, mivel ő nem kap jattot és rajta múlik az étel. Kezdetben szerintem min. 1000ft/órával számolj, de sajnos lehet keveset is mondtam. (nagyon sok mindentől függ)

A futár bére több szemponttól függ, saját autóval dolgozik-e, ha igen, benzint hogyan fizeti a cég? (ha fizeti)

(pizzéria nyitásában vagyok épp, dolgoztam futárként,pincérként,szakácsként is)

Kérdezz bátran, ha tudok szívesen segítek.

2018. júl. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!