Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen jogvédelem vonatkozik...

Milyen jogvédelem vonatkozik erre az eszközre?

Figyelt kérdés

Van egy feladatom egyetemen, nem teljesen a szakterületemhez kötődik, de szeretném rendesen megcsinálni. Van benne, egy ilyen kérdés, hogy "az innováció jogvédelme:"


Ide mit kéne írnom? A példában az van, hogy "márkaként" védett, de az én innovációm tárgya egy eszköz, mint pl az okos óra, gondolom azt nem lehet márkaként védeni, de nem találtam ilyen típusokat, csak biztosító cégeket dob ki. Valaki tájékoztatnak, hogy így mi érvényes a termékemre?


2018. ápr. 20. 18:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Magát az "okosórát" valóban nem védethetsz le, de azon az egyes részeket, egyedi elemet, amiket te találtál ki pl egy új fajta funkcióállító gomb vagy épp új, be nem jegyzett dizajnelem, már le tudod.


(Csak hr képzésen tanultam munkajogot, ha rosszul mondom, egy jogász majd kijavit :) )

2018. ápr. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
De mit írjak, ez "miféle" jogvédelmi tipusba tartozik bele? Szóval igazából ugye ahogy írtam, egy új eszköz az innovációm tárgya, de úgy tekintek rá mint a cipőre. Szóval, a cipőt sem egy cég gyártja, hanem azon belül vannak márkák, de akkor ez is simán márkaként védett termék és kész?
2018. ápr. 20. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!