Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ugyanannyi munkaóra/megrendelé...

Ugyanannyi munkaóra/megrendelés esetén mennyivel több az éves nyereségük az egyéni villanyszerelő vállalkozóknak (a magyarországi vállalkozókhoz képest) Olaszországban, vagy Svájcban? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

A példa (és az egyszerűség) kedvéért:


Minden felsorolt országban napi 10 órát dolgozik ez az egyéni vállalkozó, heti hat napot, van is állandóan folyamatos megrendelése, és csak ő van egyedül a cégben.


Míg Magyarországon a tiszta nyereség tizennyolc-huszonnégy millió forint évente (ezt több helyen (nem csak itt) megerősítették - tényleg keresnek ennyit JÓ villanyszerelők), lehet Olaszországban (esetleg Svájcban) ennek kétszerese (vagy többszöröse)?



2018. ápr. 26. 18:55
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Hát, ha ez a kérdés most nekem? Mert, ha igen én belevágtam, elmondom, hogy több elektromos végzettséggel is rendelkezem, a villanyszerelés vállalkozásomat több mint 10 évig vittem, ritka volt hogy 600 ezer alatt kerestem nettóba. Akkor! Viszont külföldön is dolgoztam a szakmában, minden irányban van tapasztalatom, ezért nem a levegőbe beszélek. De kell nyelvismeret, tőke, nem elég ha jó szakember vagy, itt most egyéniről beszélek, nem árt ha van üzletiérzéked és ha nem szereted a szakmát akkor nem fogsz benne szívesen dolgozni. Nem lehetetlen megkeresni 1 vagy 2 millát egy hónapban ma sem, főleg ha van érintés, tűzvédelmi vagy ELMŰ vizsgád. Én egy óra áthelyezezésért/szabványosításért 160 ezret kértem anno. Nem volt ritka, hogy ebből havonta volt 20 címem, számold ki ez mennyi, persze én papírozással és anyagi befektetéssel csináltam, tehát nálam az ügyfél 100% szolgáltatást kapott és én sosem kértem előre pénzt, mint manapság sokan. De, hozzáteszem, ezért meg kell dolgozni rendesen, nincs melletted senki aki segítsen!


A TV szerelésben igazad van meg nem is, több száz készüléket javítottam már szinte minden márkában van jó és rossz tapasztalatom. Van aki megteheti hogy vesz újat, viszont sokan nem, így ők javítani fogják, amit mondtál a villámkár... nos elárulom abban rengeteg pénz van. Egy évben átlagban 3,5 milliárd forint amit a biztosítók kifizetnek erre, ebben minden biztosító benne van nem egyről beszélek. Volt, hogy egy hónapban 40-50 tévét javítottam, ami pont a villámcsapásoknak köszönhető, nem győztem a munkát, de ilyen esetben akinek erre érvényes a biztosítása, akkor a számlát nem ő fizeti, hanem a biztosítója. Engem 3 biztosító is felkeresett, hogy javítsak, illetve dolgozzak nekik, szerinted miért? A másik kérdésedre a válasz: 1. Azért nem doglozok benne már, mert nem vagyok fiatal! 2. Teljesen mással foglalkozok. 3. Foglalkozhatnék vele, de egyéniben ezt az erőltetett menetet nem nyugdíjasoknak találták ki. Pont.

2018. ápr. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!