Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » TV műszerész, villanyszerelő,...

TV műszerész, villanyszerelő, vagy elektrotechnikus - melyiket könnyebb (legalább valamivel) megtanulni?

Figyelt kérdés
Illetve nyugati országokban melyikkel lehet elérni (egyéni vállalkozóként) két, esetleg három millió forintnak megfelelő tiszta nyereséget euróban? (Havi bontásban értelemszerűen.)

#tanulás #tanfolyam #villanyszerelő #képzés #elektrotechnikus #Tévészerelő #TV Műszerész #Tévé Műszerész #Tévé Szerelő
2018. máj. 3. 14:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha erdekel, akkor mindegyiket konnyu megtanulni.
2018. máj. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Tisztán havi 2 milliót nehezen - maximum egy igen magasan képzett villanyszerelő kereshet nyugaton. ne felejtsd el, hogy azért a villanyszerelő jellemzően nem egyedül dolgozik - márpedig, még ha alkalmazottad is van, akkor annak a bére, adója is lejön a bevételből.

Tv műszerész leáldozófélben lévő szakma - ma már nem javíttatják az emberek a tévét, hanem újat vesznek.

Elektrotechnikust nem tudom.

2018. máj. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Egyikkel sem tudsz tisztan megkeresni 2-3 milliot.


Elektrotechnikusnal mondtak nekem egy milliot, de ott surun kellett jarni a vilagot. Dubai geptelepites, stb.


Amugy a harom kozul az elektrotechnikus a nyero hosszutavon.


Nem egyszeru megtanulni, illetbe folyamatosan fejlodni kell benne. Ha viszont csak a penzert csinalod, akkor nem leszel benne annyira jo, hogy akar 2000 eurot is megkeress nettoban.

2018. máj. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Egyéni vállalkozót írtam a kérdésben. Nem az érdekel, hogy alkalmazottként mennyi havibért adnak valakinek, hanem az, hogy egyéniben mennyit lehet keresni? Ha idehaza keresnek JÓ villanyszerelők egy-két milliót nettóban, akkor nyugaton csak-csak illene már hármat hazavinni.
2018. máj. 3. 20:11
 5/13 A kérdező kommentje:
Azt pedig nem értem, hogy mi másért tanulna bárki bármit, ha nem a nagy pénzért. Értem azt, hogy ha nem szívesen tanulod, akkor nem fogod szeretni sem, de EGYETLEN EGY embert sem láttam/olvastam még, aki szívesen csinálta volna azt, amit tanult.
2018. máj. 3. 20:14
 6/13 anonim ***** válasza:
Egyéni vállalkozóként inkább egy németet kellene megkérdezned.
2018. máj. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom hány éves vagy, de hosszútávon a pénz nem motiváló tényező.


De ezt majd te is megtapasztalod.


A vállalkozói élet nem ott kezdődik, hogy lenyomsz 8 órát és hazamész.

Van ismerős, aki villanyszerelő vállalkozó itthon.

A havi árbevétel 4 millió körül van. Maradjon meg tisztán 2 misi. Erre ketten vannak. 30 napból 30 napot dolgoznak.


Ez, szerintem nem élet.

2018. máj. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az (erősáramú) elektrotechnikus és a villanyszerelő ugyanazt tanulja, csak az elektrotechnikus mondjuk 20 %-al "mélyebben". Nyugodtan lehet úgy képzelni, hogy a villanyszerelő tudja, mit kell csinálni, a technikus meg azt is, hogy miért. Persze, nem a csőhajlításról beszélve, hanem a villamosságról.

Emellett persze technikusra nem tudom, van-e igény kint, lehet, hogy a műszaki ügyek intézéséhez elvárják a felsőfokú végzettséget - mivel ezek a képzési szintek ugye az elmúlt 40-60 évben "lecsúsztak".

2018. máj. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"de EGYETLEN EGY embert sem láttam/olvastam még, aki szívesen csinálta volna azt, amit tanult"

Egynek itt vagyok én. :)

2018. máj. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"de EGYETLEN EGY embert sem láttam/olvastam még, aki szívesen csinálta volna azt, amit tanult"


Ezért látod csak a pénzt magad előtt.

2018. máj. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!