Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Vállalhatok jóga oktatást...

Vállalhatok jóga oktatást papír nélkül?

Figyelt kérdés
Jógaoktató papír nélkül, sok sok tapasztalattal? Megbüntetnének?

2018. máj. 7. 11:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem büntetnének. Nem képesítéshez kötött Teaor /övtj 8551/855101 adószámos maganszemelykent vagy ev.-ként.
2018. máj. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm. Én is így olvastam. Csak hát, akkor miért kellenek azok az akkreditált 200 órás képzések? 10 éve jógázom és szeretnék oktatni, csak hát a papír.
2018. máj. 8. 14:24
 3/7 anonim ***** válasza:
Léteznek akkreditált képzések ( pl. iskola rendszeren kívüli felnőttképzést kiegészítő jelleggel indíthat képzési intézmény is ami megszerzi ehhez az akkreditációt, azt nyilván komolyabban fogják venni mint pl. egy mns egyéb oktatásban tanfolyam jelleggel szervezett, oklevél nélküli képzést) _ sok tevékenységi körhöz van ilyen, de törvényileg nem feltétel ennél (sem).
2018. máj. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nézd, én vegyész vagyok.

Diplomám is van róla.

De nem oktathatom a kémiát, mert tanári képesítésem nincs.

Az hogy 30 éve csinálom és zsírprofi vagyok a szakmában - még nem jogosít fel arra, hogy oktathassam a kémiát.

Nézz utána, mert hihetetlen, hogy képzettség nélkül jógaoktató lehess, és pénzt is szedj az oktatás után!

Nehogy balhé és büntetés legyen a vége...

2018. máj. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Épp ezért vannak a teaor számok elkülönítve. Az iskoa rendszerű képzés csak tanárként, gyakorlati szakmai tárgy oktatás, csak mestervizsgaval végezhető.


Ugyanakkor pl. tanfolyam ,korrepetálás, szabadidős tevékenység szervezés keretében sporthoz nem kötelező a tanári végzettség.

2018. máj. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
4: jógaoktatás nincs benne a felsőoktatási törvényben, és sehol máshol.
2018. máj. 11. 10:06
 7/7 A kérdező kommentje:
azt amit az órán leadnak, azt én mind megtanultam már, sok az elmélet, a gyakorlat meg megvan. 300e Ft egy képzés, miközben elmegy olyan is, akinek csak 20 hospitált órája van, míg nekem meg egy évtizednyi, és ezért én nem oktathatom, míg ő meg pár hónap után igen, mert megvan a papírja, ami nem diploma, hanem oklevél.
2018. máj. 11. 10:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!