Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha rendelek egy cegtol ruhat,...

Ha rendelek egy cegtol ruhat, es eladom ujrafotozva a sajat oldalamon, akkor szolnom kell nekik? Vagy muszaj viszonteladonak lennem?

Figyelt kérdés
2018. jún. 6. 12:51
 1/4 anonim ***** válasza:

A cégnek nem kell szólnod, csak mit jelent ez a "saját oldalamon"?

Mert ha nem 1 db ruháról van szó - gondolom, hogy nem - akkor üzletszerű tevékenység, amihez ki kell váltanod a vállalkozóit.

Ha nincs heti 36 órát meghaladó főfoglalkozásod, akkor a havi adó min. 50 ezer ft (KATA adózás) - ha van bevételed, ha nincs - ha van főfoglalkozásod, akkor "csak 25 ezer vagy annyi se.

2018. jún. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Elnezest, nem voltam reszletes.

Webaruhazat inditok, tudok a vallalkozoirol, stb. Mindennek utananeztem. Nem problema. Csak szerettem volna tudni, hogy kell e szolnom nekik, hogy az o ruhaikat arulom, vagy kell e viszonteladoi naluk..

2018. jún. 6. 15:31
 3/4 anonim ***** válasza:

Ja, így már más...

Hát az attól függ, milyen cég: igen vannak olyan forgalmazók, akik KIZÁRÓLAGOS forgalmazók, azaz szerződést kötöttek mondjuk egy márkával, hogy Magyarországon csakis és kizárólagosan ők forgalmazhatják.

Ilyen esetben Te nem árulhatod a webáruházadban - szóval az adott cégtől kell megkérdezni.

2018. jún. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszt:)

Ok nincsenek itt Magyarorszagon, kulfoldi oldal, nem tul nagy marka.. Es ok is webaruhaz..

2018. jún. 6. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!