Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Saját vállalkozás társakkal?

Saját vállalkozás társakkal?

Figyelt kérdés

Röviden: Nem szeretek alkalmazottként dolgozni. Nem a munkát utálom, hanem azt, hogy értelmetlennek érzem, amit csinálok, értelmetlennek érzem a nekem kiadott feladatokat és alapból jobban szeretek önállóan dolgozni, a magam útját járni.


Saját vállalkozáshoz viszont nincs se tapasztalatom, se tőkém, se tudásom (mármint hivatalos ügyek intézése, adózás,számlázás ilyen téren).


Szóval most az jutott eszembe, hogy van-e olyan lehetőség, hogy több személy indít egy vállalkozást? Én szívesen foglalkoznék a szakmai részével, illetve minden máshoz, amihez értek. IT területről van szó, de szervízen is gondolkodtam már, esetleg kereskedésen. Na mindegy a kérdésem az lenne, hogy hol tudnék találni olyan embereket, akikkel közösen felépíthetünk egy saját vállalkozást? Egyedül sajnos túl nagy falat nekem.



2018. jún. 30. 12:41
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Magyarul vállalkozni szeretnél más emberekkel közösen, de semmid nincs bele adni, csak annyi, amennyit egy sima alkalmazott is bele tud akit felvesznek. Még is miért akarna bárki veled vállalkozni?
2018. jún. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
feladol hirdetést társat keresel induló vállalkozásodba vehetsz hitelt ha van üzleti terv fedezet aztán mondjuk beleteszel 4 milliót meg másik kető is az tizenkettő meg a hitel aztán mehet és nyílván bt lesz
2018. jún. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%

" IT területről van szó,"


Ha rám hallgatsz, akkor IT-re kezdetben nem indítasz társas vállalkozást, felesleges. Nem tudom, hány éve dolgozol, milyen végzettséged van, de a társas vállalkozásoknak meglehetősen nagy része azzal zárul, hogy valamelyik fél átvágja a palánkon a másikat, csődbe viszi a vállalkozást, stb.

Pont ideális alany lennél hozzá, hiszen magad is írod:

"Saját vállalkozáshoz viszont nincs se tapasztalatom, se tőkém, se tudásom "

Az adózást, hivatalos ügyek egy részét a könyvelő is el tudja intézni - pont erre való :-)


Amúgy, ha ilyen dolgok megtanulásától ódzkodsz, akkor hogy fogod felhajtani a megbízásokat, szerződéseket írni, árajánlatot tenni, stb.

Kb. ez a vállalkozás "lelke" - meg a minőségi munka, jó áron :-)

2018. jún. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%
Amúgy 1-es jól mondja: alkalmazotti szemlélettel nem lehet vállalkozást indítani (3-as vagyok).
2018. jún. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
38%

jól értem, te most körülírtad azt, hogy milyen alkalmazottnak lenni?

mert ezt írtad le.


akarsz egy vállalkozást, de sem a személyi sem az anyagi oldalában nem tudsz felelősséget vállalni, csak dolgoznál...hát na, akkor te továbbra is alkalmazottként tudnál dolgozni abban a cégben is, mi változna?


ehhez nem kell ennyire bonyolult gondolatmenet.

ha a mostani munkahelyedben nem érzed magadénak a munkát, akkor fogod magad, és keresel egy olyat, ahol látod a munkád értelmét.

2018. jún. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
69%
Úgy akarsz vállalkozni hogy se pénzed, se ötleted. Szerinted ki akar veled vállalkozni?
2018. jún. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!