Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mit takar a törzstőke? Pl....

Mit takar a törzstőke? Pl. Kft-nél 500.000 Ft? A kérdésem az, hogy ezt (minimum) be kell tenni a bankszámlára igaz?

Figyelt kérdés
de azt mondták, hogy ha kész a kft, akkor ezt ki lehet venni, vagyis akár kölcsön is kérhetek valakitől "ideiglenesen" majd visszaadni...szóval hogy van ez pontosan, illetve ha így van akkor ennek mi az értelme, jelentősége???
2008. nov. 1. 15:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A tőrzstőkét nem feltétlenül szükséges betenni egy bankszámlára. Ez banktól függ. Az én kft-m is 500.000 tőrzstőkével alakult, de a szmlavezető bank (CIB) nem kérte az összeget. Erről mindösszesen a bevételi pénztárbizonylatba kell beírni a befizetés tényét. Kicsit lesarkítva az igazat, nem is kell fizikálisan bemutatni a pénzt senkinek. Ennek csak akkor van jelentősége, ha az APEH ellenőrzést tart és esetleg kérné az összeg megtekintését. Ilyenkor persze be kell tudni mutatni a pénzt, hogy hol is van... De ezt is csak ritkán kérik.

De mindent egybevetve azért vannak kiskapuk.

2008. nov. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A kölcsönkéred - beteszed - kiveszed - visszaadodban az hibádzik, hogy a beteszed művelettel a cégvagyonba kerül az összeg, és a kivét-visszaadás műveletet már "könyvelni kell". Nem mondom, hogy nem megoldhatatlan ennek a folyamatnak is a legalizálása, elvégre nem nagy összeg. De önmagában ez nem működik.
2008. nov. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Mindenképp bekell tenni a pénzt,mert kéri a bank! Kivenni nemtudod azért amiért az előttem szóló irta!

Csak levásárolni lehet!!! Ezért Kft és nem bt...

2008. nov. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És ez a bankszámlán nem különül el törzstőkeként, ugy értem ugye erre a számlára kerül majd későbbiekben a profit is. Szal amit mondtál, h nem teszed be, csak a ténye van meg, és mondjuk a profit pár hónapon belül rajta lesz már, és meghaladja az 500.000 ezret akkor már rendben van?
2008. nov. 1. 22:56
 5/7 A kérdező kommentje:
Jaj és ha kiveszem, akkor könyvelésben ennek milyen vonzata lesz? költsége?.....Illetve a levásárlásnak? Ha levásárolom azt utána le tudom írni?
2008. nov. 1. 23:05
 6/7 anonim ***** válasza:
78%
Az a lényege a törzstőkének, hogy legyen a vállalkozásnak induló vagyona, amivel fedezni tudja a kiadásokat, és mivel korlátolt felelősségű társaság (Kft)-ről van szó, ezért a tagok csak korlátozottan felelősek a társaság adósággaiért, ezért is fontos hogy legyen vagyona a társaságnak, szóval nem csak úgy poénból találták ki ezt a dolgot, szóval én azt javasolnám, hogy csak akkor alapíts céget vagy szálj be, ha van rá pénzed, mert vannak költségei az alapításnak is és az első pár hónapban évben a bevétel kevesebb általában mint a kiadás, csak jó pár év az mire ténylegesen profitot termelsz.
2008. nov. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
ez így teljesen nem lenne igaz rám, mivel van egy állandó havi bevétel, amiből kifizetem az alkalmazottakat és a járulékokat, adózok stb, és marad profit. De köszi a választ, tisztábban látom most már a lényegét.
2008. nov. 2. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!