Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozást hogy kell...

Egyéni vállalkozást hogy kell elindítani?

Figyelt kérdés
Ha nincs kedvem elhelyezkedni alkalmazottként,akkor egyéni vállalkozó legyek? pontosan mit jelent az? Olyan szakmával rendelkezem,hogy dolgozhatnék itt,dolgozhatnék ott,ahol épp jobban megfizetnek. Apportom,berendezésem nincs a munkához,ezt az aktuális munkáltató adja a saját technikai felszerelését.Egyszerű proli esztergályos vagyok.,viszont elég lenne akkor dolgoznom ha kedvem van.Hogy működik ez hogy e.v. legyek?,könyvelőhöz kell mennem, vagy ügyvédhez, jogászhoz?-hogy vagy hol jegyeznek be egyéni vállalkozóként? hogy lesz ha elérem a nyugdíjkorhatárt? ha melózok számlát kell adnom? azt a könyvelő készíti el az én bemondásom szerint?

#egyéni vállalkozás #betéti társaság.
2018. aug. 10. 13:15
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

"viszont elég lenne akkor dolgoznom ha kedvem van."


Én is EV vagyok és nem így működik.

2018. aug. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
#1 "Én is EV vagyok és nem így működik."-csak egy pár mondatban, akkor hogyan?
2018. aug. 10. 14:22
 3/5 anonim ***** válasza:
74%

Elmész 1 könyvelőhöz, aki elmondja, hogy mi lenne a legjobb vállalkozási forma neked, melyik adózási mód...stb.

Akkor dolgozhatsz, amikor kedved van, de akkor ha nem dolgozol, nem lesz bevételed sem és éhenhalsz. Így is millióegy dolgot fizet egy vállalkozó, azt is ki kell termelni( pl. kata, iparűzési adó...), nemcsak a fizetésedet.

2018. aug. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ajjaj! de miért kell iparűzési adót fizetnem ha pl. egy kis cégnél dolgozok, de nem alkalmazottként, hanem behívnak egy pár napra ha sok a munkájuk.pár napi munka miatt nem fognak főfoglakozásban alkalmazni?!
2018. aug. 10. 14:34
 5/5 anonim ***** válasza:
57%

nemcsak iparűzési adót kell fizetned hanem kamarai tagság is kötelező, ami szintén díjköteles. Meg sok más dolgot.

Meg honnan veszed hogy a munkáltatód engedi fogja ezt. Beszéltél vele? Mert nálunk is volt egy srác aki elment EV-nek aztán kerestek a helyére egy másik munkavállalót. Az az EV-s gyereket kétszer ki sem fizették majd megszüntette az egészet.

2018. aug. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!