Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozóként ki...

Egyéni vállalkozóként ki végezhet bérszámfejtést?

Figyelt kérdés
A bérügyintéző, vállalkozási-és bérügyintéző szakképzettség elég? Valahol azt mondják, hogy csak mérlegképes könyvelő végezheti ezt a tevékenységet vállalkozóként. :)
2018. aug. 19. 21:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Elég hozzá. A bérszámfejtés nem egyenlő a könyveléssel.
2018. aug. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt hozzá végzettségem, mégis vagy 16 évig bérszámfejtést csináltam egy 60 fős cégnek. Megtanultam hogyan, miként kell, milyen szabályokat kell követni hozzá. Ráadásul az éves bevallásokat is elkészítettem, ha a dolgozó úgy kérte.


Soha ne érdekelt senkit, hogy nem vagyok "szakmabeli".


Egyébként a könyvelés és bérszámfejtés különböző szakma, egy (mérlegképes) könyvelőnek nem kell tudnia bért számfejtenie, de nem árt, ha átlátja a dolgokat.

2018. aug. 20. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
#2 csak ha ez kiderül olyan büntetést kaphatsz, hogy jajaj.. sőt utána bármilyen hiba kiderül, tényleg bármilyen mini malőr akkor az ügyfél be is perelhet.
2018. aug. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sőt számtalan pernek lehet alapja az ilyen. Csak halkan jegyzem meg. :)
2018. aug. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#3-as: Miért is? Nem egyéni vállalkozó voltam, hanem egy gazdasági társaság munkavállalója, tudták a munkaügyi ellenőrök is, hogy én csinálom a bérszámfejtést. Többször beszéltünk róla, hogy nincs képesítésem hozzá, csak a koszon kívül még ez ragadt rám, és elvállaltam.


Abban az esetben, ha a kérdező szeretne bérszámfejtést végezni, mint egyéni vállalkozó, akkor az a helyzet, amit Te képviselsz. Varrónői tevékenységre sem indítanék úgy EGYÉNI vállalkozást, hogy nincs meg a szakképzettségem hozzá, hiszen olyankor azt produkálni kell.


Egy munkáltató a munkakörhöz tartozó legalacsonyabb képesítést maga szabja meg, kivéve, ha ezt a jogot egy jogszabály kiveszi a kezéből. Például, amikor mérlegképes végzettséghez köti a beszámoló elkészítését, jogosítványhoz a gépjármű vezetését. :)


Amint tudsz mutatni egy jogszabályi hivatkozást arra, amit állítasz, meghajlok előtted...

2018. aug. 21. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!