Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szeretnék céget alapítani...

Szeretnék céget alapítani angliában. Magyarországról importálnék borokat egy angliai étteremnek. Milyen papírokra lenne szükségem, hogy más (angliából) ne vehesse meg azt a bort a pincészetből amit én?

Figyelt kérdés
Ez is kizárólagos eladói? Hogy vegyem rá a pincészetet, hogy csak nekem adjon el bort?

2018. szept. 8. 16:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%

Egy olyan országba szeretnél magyar borokat importálni,amely a csúcs gasztronómia egyik fellegvárának tekinthető.

Valószínűleg ott élsz,és tisztában vagy a piac adottságaival. Tehát azt is látnod kell hogy az angol szupermarketek polcain milyen arányban vannak ezek a borok. Ez lánconként kb 2-4 féle bort jelent.


Példaként írom hogy a több mint 3000 üzletelttel jelenlévő angol Tesco átlagosan 3! féle magyar bort kínál.


De a hasonlóan nagy Sainsbury's lánc szortimentje is kimerül néhány Tokaji borban....


A magyar borok otthon vannak túlértékelve, nemzetközi összehasonlításban nem versenyképesek. Ezért kevés belőlük a választék,és azok is a polc alsó részein vannak elhelyezve.

2018. szept. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%

Vannak jó magyar borok, de azok 1-3 ezer palackban megállnak. Azokból meg nem jut itthon se elég, nemhogy külföldre.

A többivel egyet értek, sajnos a többi minősége silány, és az csak az olcsó szupermarket kategória.

De ha van igény, és van vevőd csináld.

Viszont ha te a magyar borra építenél, és ezzel kívánnál betőrni, a piacra, akkor csak a pénzedet vesztegeted.

Bock-nak is csak a Tesco alsó polcára sikerült bekerülni.

2018. szept. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
44%

Első kettő tipikus csőlátású sznob, akik divatból fikázzák a magyar borokat, unblokk egy kalap alá véve a teljes magyar felhozatalt és végkövetkeztetéseket levonva amik egyáltalán nem fedik a valóságot.


Természetesen van sok pincészet idehaza ami silány éa túlárazott, mind az elcsépelt kifejezéssel iletett "kézműves", mind ipari kategóriában és találhatóak világszinvonalon is helytáló kiváló tételek, különböző ideológiájú, stílusú, méretű termelőktől egyaránt. Ha nem így lenne nem hoznánk pl. franciaroszágból arany és ezüst érmeket rendszeresen. Akik igazán benne vannak a szakmában és ez a szenvedélyük sosem ilyen csőlátásúak mint az az első két válaszoló.


Nyilvánvaló, mivel idehaza komoly mennyiségekkel nem tudunk előállni és még egységes minőségi minimumok meghatározásában, arculatok kialakításában is van hova fejlődni, nem tudunk konkurálni hatalmas bornemzetekkel de nem is kell.


Ebből viszont nem következik az, hogy a magyar borok azok mind rosszak. Maximum annak akinek még 2018-ban sem sikerült lejönnie a fáról.


Az első kettő úriember nagyon szépen meg tudnám szivatni egy vak kóstolón ahol vegyesen lennének magyar, illetve más országok borai is azonos minőségi kategóriában. Kétlem, hogy mind kiszúrnák:)

2018. szept. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%

+ hozzá tenném még, hogy iszonyatos ostobaság tescóval meg nagy multikkal jönni. Éttermekről volt szó.


Már rég kinevelődött egy viszonylag szűknek mondható réteg, akik kifejezetten keresik az újdonságokat, a számukra ismeretlen terroirokról jövő borokat. Képzeld el nekik simán érdekes lehet pl. egy szép somlói furmint és meg is fizetik. Ez létező dolog. Nyilvánvalóan nem fog dollármilliárdokat keresni ezzel senki, de a kérdező ezen a vonalon érdeklődik nem azon amit te írtál.

2018. szept. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
24%
Én ittam olyan borokat amiket ti itthoniak el sem hinnétek. Perrin Chateau de Beaucastelt Rajna völgy naplementéjében, Prunotto Barbarescot Torinóban egy őszi estén. A magyar borok ezekhez képest sehol sincsenek. Külföldön nem véletlenül nem ismerik vagy fogyasztják a magyar borokat. Se sört, se bort nem tudunk csinálni. Csak pálinkát, de azt viszont nagyon jól.
2018. szept. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
58%

Nem vagyok sommelié, viszont sok kostolón volt, illetve borvacsorán vettem részt. Olyan emberekkel, akik értettek borokhoz.

Nagyon egyszerű, miért van kevés minőségi bor, mert nincs megfelelő, talaj és klíma. Persze bizonyos fajtákat lehet termeszteni, de a Bordeaux-hoz képest, elenyésző ez a terület. A bor minőségét onnan mérik.

Hogy olyat tudj termeszteni, olyan talaj és klíma kell. Na ilyen hely kevés van itthon.

Nekünk nincs világszintű beaujolais nouveau-nk, amiért az emberek egy vagyont adjanak, hogy a megjelenés napján ihassák.


A magyar bor világszinten gyenge, köszönhetően annak is, hogy nem tanninozza a bort, meg színezi. Pár éve az év borászáról is kiderült, hogy egy csaló.


Minőségi bor jó helyen, jó fajtából, szeretettel tud készülni. Ebből a magyar borászok egyből mindig híjján vannak.


Megnyugtatlak a magyar sörök sincsenek világszínten.


Amíg a legtöbb magyar emberek szerint a bornak édesnek kell lenni, és ezt az igényt kiszolgálják a borászok, nincs miről beszélni.


Lehet csőlátású vagyok, viszont a legtöbb fiatal itthon és kint is berúgni veszi a bort, nem az élvezeti értéke miatt.

#2-s voltam.

2018. szept. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
30%
*hogy tanninozza, meg színezi
2018. szept. 8. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Ok.
2018. szept. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
56%

Én pedig az első lennék.


Nem vagyok sznob,csupán a saját tapasztalataimat írtam le.


A magyar borok finomak,arra tökéletesek hogy összehozzák az otthon,vagy a világban élő magyarokat egy pohár erejéig.

De arra alkalmatlanok hogy egy olyan világszínvonalú gasztronómiával rendelkező piacra mint az Egyesült Királyság betörjenek, és legalább idény jelleggel díjnyertes éttermek kínálatban ott legyenek.


A nagyobb angol szupermarketláncoknál 3 nagyítóval kell keresnem magyar bort. Akkor szerintetek mennyire népszerű vagy keresett??


Az mondjuk már más kérdés hogy itt egy 2013-as évjáratú 5 puttonyos Tokaji Aszú 35 font,amíg ezt Magyarországon alig 15-16 fontért megveszi az ember.


Elég érdekes nem de?


A magyar pincészetek ráálltak arra hogy az otthoni igényeket kiszolgálják. Igyekeznek prémiumborokat gyártani 2000-5000 körüli palackáron,de semmi több.


El tudtuk képzelni magyar éttermet magyar bor nélkül?


Én nem igazán,ez egy kötelező jelleg.


Rendelnétek ausztrál bort egy magyar vendéglőben?


Valszeg nem,mert az istenkáromlás.


A magyar pincészetek többsége belföldre készít borokat amelyek más igényekkel bírnak mint mondjuk itt az Egyesült Királyságban.


Én nem tudok beállni abba a sorba hogy a magyar bornál,almánál és pálinkánál nincs jobb..mert sajnos van,és Salzburgtól nyugatra lövésük sincs az embereknek a magyar pálinkáról,magyar almáról és a magyar borról. Szeretik ,megkóstolják..de nem tudnak vele mit kezdeni.


A magyar alma pedig egy az egyben Rauch és Pfanner alapanyag jó mi?


Az pedig szerintem az otthoni termesztők/pincészetek hibája ha nem tudnak a Tokaji Aszún kívül olyan bort készíteni amely megállja a helyét akár itt is.

Az egyik borshopban ahová járok 2 féle Tokaji bor van, míg mondjuk argentin borból 8 féle..


Kicsit durva nem?

2018. szept. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
21%

És igen is, jó példa a Tesco vagy a Sainsbury's mert ha egy adott ország bora népszerű akkor ezekben üzletekben a magas kereslet miatt nagy választékot tartanak fent.


Viszont ha ezekben az üzletekben is 2-3 féle magyar bort találsz,akkor szerinted egy borshopban mennyit fogsz?


Gyakorlatilag egy Tokaji Aszún kívül semmit. De sok helyen még ezt sem tartják,mert nem keresik.

2018. szept. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!