Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha KATA-s magánvállalkozó...

Ha KATA-s magánvállalkozó leszek, akkor megtehetem azt, hogy rendelek külföldről valamit, majd itthon drágábban eladom?

Figyelt kérdés
Vagy ez a rendszer csak annak jó aki pl: takarít, tanít, kerti munkát végez, gyerekre vigyáz ... stb.
2018. szept. 17. 20:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Megteheted, csak ki tudd fizetni a havi 50 ezer ft adót, mellékfoglalkozásban a 25 ezret.


Ezen kívül nem árt, ha tudsz néhány dolgot a vállakkozás indításáról, ha webáruházban indítod, akkor a webáruház nyitásának szabályairól, mit kell feltünteni: ÁSZF, fizetési, szállítási feltételek, garancia, elállási jog, stb.


Ha pedig boltban tervezed árulni, a kereskedő végzettség, ha neked nincs, akkor alkalmazott, akinek van, stb.

2018. szept. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ja, meg amit rendelsz külföldről, arról ne felejts el számlát kérni - mert nem mindenhol szeretnek adni (pl. Kína):-)

Ha Unión kívüli országból rendelsz, akkor ne felejtsd el rászámolni az áru árára a postaköltséget, a vámot és a 27 % ÁFÁT.

2018. szept. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Kis csomagról lenne szó, ahol még nincs áfa meg vám.


Pár ezer forintos dolgokat szeretnék árulni piacokon és netes oldalakon. (pl: jófogás)

2018. szept. 18. 16:41
 4/13 anonim ***** válasza:
42%

Azzal tisztában vagy, hogy ha EU-n kívülről jön, akkor a termék ára+ postaköltségre számítják együtt az ÁFÁ-t és a vámot?


"2. EU-n kívüli vásárlás (pl. USA, Kína)

Itt már egy kicsit bonyolultabb a helyzet

Magánszemélyek között (GIFT jelölésű):

0 - 45 € (~12.690 Ft) között vámmentes

45,1 - 150 € (~42.300 Ft) között vámmentes, de 27% ÁFA terheli

150,1 - 700 € (~197.400 Ft) között 2,5% vám és 27% ÁFA terheli

700,1 € felett: kereskedelmi vámtarifa* és 27% ÁFA terheli


Cég - magánszemély között (pl. ebay-ről rendelt áruk):

0 - 22 € (~6.204 Ft) között vámmentes

22,1 - 150 € (~42.300 Ft) között vámmentes, de 27% ÁFA terheli

150,1 € felett kereskedelmi vámtarifa* és 27% ÁFA terheli


*kereskedelmi vámtarifa: jogszabály alapján egyes áruk, árucsoportok külön kategóriát képeznek, a vám mértéke kategóriánként változó 0-12%-ig terjedhet



!!! FONTOS MINDIG A POSTAKÖLTSÉGGEL EGYÜTT SZÁMÍTOTT ÁR SZÁMÍT !!!

(Ez valami írtó nagy hülyeség, de gyakorlatba sajnos így van, azaz ha olyan árkategóriába esik akkor a ptkg.-re is ráfizeted a vám% majd pedig a növelt összegre az ÁFA%-ot) "


Forrás:

[link]

2018. szept. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Azért számolják a postaköltséget is, mert a kínai anno úgy adta, hogy TV 1000 Ft + a posta 120000 Ft.

És ezzel ki is lenne játszva a TV adója.


De ez most lényegtelen.


Szóval akkor ha jól értem 22 euró érték alatt ha veszek valamit akkor arra nem kell áfát fizetnem?


Pl: rendelek egy zseblámpát 3000-ért és itthon meg eladom 4000-ért akkor ez így teljesen rendben van?

(Ha katás vagyok?)

2018. szept. 18. 18:01
 6/13 anonim ***** válasza:

Piacon helypénz van... Ha 1 db zseblámpát rendelsz, akkor nem lesz elég a helypénzre a plusz 1.000 ft, amit megkeresel 1 db zseblámpán.


Ha meg 10x 1 db zseblámpát rendelsz, akkor 10 postaköltséget kell fizetned - és akkor még a havi 25 vagy 50 ezer ft adóról, iparűzési adóról, könyvelőről stb. nem is beszéltem. Ülj le és kezdj el számolni, tájékozódj, mi mennyibe kerül és utána gondolkodj ezen, megéri-e?

2018. szept. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Igazából nagyon is megéri nekem, ez csak egy példa volt.


Az érdekelne, hogy ez így akkor legális amit írtam?

Ezt így csinálhatom?

2018. szept. 18. 21:37
 8/13 anonim ***** válasza:
3 db egyforma termék esetén kereskedelmi mennyiségnek számít, hiába 10 dollár vámot áfát fizetsz rá.
2018. szept. 21. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
60%

Veszed a TV-ét 1000-ért meg fizeted a 120 000-es szállítást, akkor 121 000Ft után fizetsz áfát és vámot, profi vagy, kijátszottad a rendszert :)


Kapsz 1játék TV-ét, megreklamálod, sebaj visszautalja a vételárat és nem bukód el az 1000Ft-ot!

Csak akkor utalja vissza a vételárat, ha visszaküldted a játék TV-ét, ami neked ismét 120 000-be kerül, de legalább az 1000-est visszaszerzed :)


---------

Szomszéd rendelt kerti bútort 99 euróért (1 asztal és 6db szék), ingyen szállítással Kínából. Mutogatta a képeket milyen faszán néz ki, de a méretezésre csak kínai mértékegységet találtam, rágugliztam mm-ben voltak megadva a méretek. Nekem nem hitte el, ehhez szerinte én túl h***lye vagyok :)


4 héttel később megjött a postás hozta ki neki, de biciklivel, asztal 8,4cm-es székek 4,8cm-esek. A visszatérítés intézéséhez meg elvárta volna már a segítségemet. Végül megkönyörültem rajta, de a cég, csak akkor utalja vissza a vételárat, ha visszaküldi a terméket.


Győzködtem, hogy inkább hagyja, tanulópénz, a visszaküldés drágább, de kár volt bele a szó!

Visszaküldte 42e-ért, 9 héttel később boldogan újságolta megjött a vásárlás visszatérítés.


Lehet, hogy tévedek, de téged is hasonló emberkének képzellek el kedves kérdező :)

2018. szept. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Akkor ha ennyire okos vagy akkor most szépen fuss neki újra annak, hogy mit írtam.


Aztán ha felfogtad, akkor jöhet a bocsánatkérés!

2018. szept. 21. 16:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!