Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mit kell csinálni a pénztárgép...

Mit kell csinálni a pénztárgép, bankkártya terminál papírokkal?

Figyelt kérdés

Most lettem egyéni vállalkozó, van egy boltom.Nincs és nem is lesz könyvelőm,csak ha be kell nyújtani valamit csinálja meg egy könyvelő, alkalmilag.

Mit kell csinálni ezekkel? Pénztárgép napnyitás cetli, bankkártya leolvasó napi 2 darab napnyitás cetli, plusz a vásárláskor a kereskedő példányával?Ezeket gyűjtitek, havonként, vagy egybe, vagy kidobjátok?


2018. okt. 10. 14:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze, dobd csak ki nyugodtan, úgysem kellenek azok semmire. Pont olyan feleslegesek, mint a könyvelő.
2018. okt. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem eleg hamar csodbe fogsz menni.
2018. okt. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

De kedvesek vagytok! Milyen jó, hogy vannak még ilyen tündéri rendes emberek!

A kérdésemre kérnék értelmes választ.

Ha csődbe megyek, az nem a könyvelőhiány miatt lesz.De ez az én bajom.Nem azt kérdeztem, hogy kell-e könyvelő?

Amúgy több KATÁS boltos ismerősöm van, akiknek nincs könyvelője.

Volt könyvelőm 1 hónapig, de annyi hibát csinált, hogy otthagytam.Én jöttem rá a hibákra és én javítottam, akkor minek fizessem?

2018. okt. 10. 16:56
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, azért mert te nem megfelelően választottad ki azt az embert (könyvelőt) akivel együtt dolgoztál, azzal ne minősíts egy szakmát.


Ha nem kell könyvelő, gondolom azért nem kell mert pontosan tudod mit csinálj velük, ha nem akkor azt hogy hol nézz utána. Gondolom minden bevallást be tudsz adni, minden egyéb ismereted megvan. Dicséretes, bár ezzel az erővel akkor lehetnél könyvelő is.


De hogy konstruktív is legyek.

A pénztárgép napi nyitás, a leolvasó napi nyitása, stb. ugyanúgy bizonylatnak minősül mint a pénztárgép és a terminál napi zárása.

Gyakorlatban ez úgy néz ki hogy a napi záró szalagot a terminál zárót, a napi nyitást és a ki illetve befizetési bizonylatokat egy A/4 lapra tűzzük és úgy lefűzhető és kezelhető. A kereskedői példányt naponta szintén összegyűjtve külön - de hasonló megoldással lehet tárolni.


Egyébként javasolt irodalom:

2017. évi CL. törvény az adózás rendjéről

segítek: IX. fejezet: a bizonylatok kiállítás és nyilvántartás szabályai

2018. okt. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!