Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » KATA-s vallalkozás inditasa-...

KATA-s vallalkozás inditasa- segítene valaki a tevékenységek megjelölésével esetleg (kreativ)? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

Elkezdtem egyedi képeslapokat/posztereket/naptárat tervezni (illetve ezeket kinyomtatni nyomdában). Ezzel megkerestem néhány boltot, akik bizonányban be is vennék és értékesítenek ezeket, azonban szükségem van arra, hogy számlát adjak. A későbbiekben a kínálatot szeretnem bővíteni vászon táskákra/polokra/bogrekre, stb való nyomtatással is. Egyelore nem all módomban saját üzletet nyitni, maximum egyénileg tudom őket eladni a boltokon kívül és ugy számlát adni rola.


Mivel nem igazán ertek ehhez, de szeretnék mindent szeretnék teljesen legálisan csinálni, megkerestem egy konyvelot is.


Javasolt egy pár besorolást, de azt mondta, a határ közöttük eléggé “homályos”.


Esetleg valaki tudna ebben tanácsot adni, akinek van több tapasztalata?


Ezeken a kategóriákon gondolkodtam eddig:

329916 - dekorációs szolgáltatás

181204- nyomás közvetlenül textiliara

181203 - egyéb nyomdai termékek nyomása

581901 - egyéb kiadói tevékenység m.n.s.

900301 - egyéb alkotó muveszeti tevékenység m.n.s.

74101-divat tervezés formatervezés grafika


Előre is köszönöm!



2018. okt. 11. 16:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Amit te felsorolták az elején, ahhoz én a:


741001 - Divattervezés, formatervezés, grafika, kirakatrendezés-t választanám


7410 - Divat-, formatervezés TEÁOR szerint:

Ebbe a szakágazatba tartozik:

- textília, ruházati cikk, cipő, ékszer, bútor és egyéb belsőépítészeti cikk, valamint egyéb divatcikk, személyes használati vagy háztartási cikk tervezése

- ipari formatervezés, azaz olyan terv megalkotása és fejlesztése, ami fokozza a termék használhatóságát és értékét, javítja a megjelenését, beleértve a termék anyagának, felépítésének, szerkezetének, működésének, formájának, színének és felületkiképzésének meghatározását, figyelembe véve az emberi sajátosságokat és igényeket, a biztonságot, a piacképességet és a termelés hatékonyságát, a piaci igényeket, a használatot és a karbantartást

- grafikai tervezés

- belsőépítészeti tervezés


Talán jó lehet még a 900301-is az Egyéb alkotó tevékenység m.n.s.

Ennek a főcsoportja: 9003

9003 - Alkotóművészet (TEÁOR)

Ebbe a szakágazatba tartozik:

- a független művész, mint szobrász, festő, karikaturista, metszetet, karcot készítő stb. egyéni tevékenysége

- az író egyéni tevékenysége bármely témában, beleértve a regényírást és a szakmai kiadvány készítését

- a független újságírás

- a művészeti alkotások (pl. festmények) műértékének helyreállítása, restaurálása



De tulajdonképpen annyit tevékenységet veszel fel amennyit szeretnél, de előtte érdemes megnézni melyek azok amikhez szakirányú végzettség szükséges.

2018. okt. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen koszonom a valaszt! Sokat segitettel vele!
2018. okt. 13. 12:05
 3/3 anonim válasza:

[link]


Itt tudjátok megnézni, hogy milyen szakmához van kötve egy teaor szám.

2020. okt. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!