Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Magán személyként tartozásom...

Dona kérdése:

Magán személyként tartozásom van, állapíthatok Kft-t?

Figyelt kérdés

Egy borzasztó kellemetlen ügy kapcsán tartozásom keletkezett, elhagytam a mobilom, majd személyesen letiltattam a sim-et, azonban még sem tiltották le, a "szerencsés megtaláló" pedig szép kis tartozást csinált nekem, amit nem voltam hajlandó kifizeti és nem is vagyok, mert a szolgáltató mulasztásából következett amit persze tagad, és azóta is tartozok.


A kérdésem az lenne ha Kft-t alapítok, akkor a "magán tartozásom" rá terhelik-e a Kft-m vagyonára?



2018. okt. 15. 10:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha önálló bírósági végrehajtóhoz kerül a tartozásod behajtása, akkor a KFT-ben lévő üzletrészed lefoglalhatja annak fejében. A cég vagyonát közvetlenül nem, mivel nem a cég tartozik, de a Te üzletrészed benne, igen.
2018. okt. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Izé, nem egészen értem - szinte minden telefon képernyőzáras már, másrészt ha van igazolásod arról, hogy kérted a kártyatiltást, nyugodtan lehet panaszkodni.


Távközlési tartozás amúgy senkit nem érdekel, ettől még lehet Kft-t alapítani.

2018. okt. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Haveromnak 1,3 millás telefontartózása volt, mára már 2,7m-os, de ő is csinált egy céget, viszont az is bedőlt neki +3,2m adósság.
2018. okt. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!