Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ti hogyan építenétek fel egy...

Ti hogyan építenétek fel egy fotós vállalkozást?

Figyelt kérdés

2018. nov. 7. 21:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
28%
Leginkább sehogyan, a fotózás az, amihez "mindenki ért", és amiért senki nem akar fizetni...
2018. nov. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló!

Lehet, hogy ez a sztereotípia, mint az is, hogy a kommunikáció büfé szak, de meg kell cáfolják. Kevés a jó fotós és egyre nagyobb az igény rá. Én jelenleg vállalati fotózással foglalkozom, de szeretnék kiválni a cégtől és egyénileg vállalkozást indítani. Ehhez várnám az ötleteiteket.

2018. nov. 7. 21:53
 3/15 anonim ***** válasza:
10%
2018. nov. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
59%
Nehéz ügy, ha ma kezdeném nem tudom, hogyan állnék neki. Területfüggő is, én esküvőfotós vagyok. Amikor én kezdtem még relatíve könnyű volt ingyen, sok emberhez eljutni a közösségi médiában, ez ma már kb. lehetetlen. Azt kell elérned, hogy ha az embereknek valamiért fotósra van szükségük és az a Te szakterületedre esik, akkor eszükbe juss, ez pedig nehéz. Nem tudok igazán jó tanácsot adni, légy ott mindenhol, de közben ne legyél sok, mutasd meg az embereknek a környezetedben, hogy mire vagy képes és ne várd el az azonnali sikert, mert nem fog azonnal jönni. Az alkalmazott fotográfia egy olyan terület ahol (legalább is nálam) az ajánlások hozzák a legtöbb munkát, ehhez viszont referencia és sok-sok év kell. Egyébként valóban van egy szint amiért senki sem akar fizetni és valóban ezen a szinten ragad meg a fotósok 80-90%-a, de efelett a szint felett kényelmesen meg lehet élni vállalkozóként és ha nem is gazdagszol meg belőle, de egy átlagbért ki lehet belőle hozni, viszont ehhez tényleg jónak kell lenni és nem elég ha a képeid jók. Egy csomó egyéb a fotográfiához nem köthető készségednek kell lennie, értened kell az informatikához, a marketinghez, az emberekhez, kicsit a könyveléshez és még lehetne sorolni. Ha ezek megvannak, akkor van esélyed!
2018. nov. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
63%

#4-es jókat írt, de a legfontosabbat kihagyta: a könyvelés csak a jéghegy csúcsa, a marketing meg csak a kirakat. ahhoz, hogy üzletileg sikeres legyél értened kell az üzleti élethez, üzleti tervezéshez, az árazáshoz. a legtöbb fotós (tehetséges és tehetségtelen egyaránt) azért sikertelen üzletileg, mert nem ért hogy működik az üzleti élet, nem tudja még kitalálni sem, nemhogy képviselni a piacképes és profitábilis árakat, nem tud egy jó üzleti modellt kidolgozni és nem képes a fenntartható áraival megtalálni azokat az ügyfeleket, akik meg tudják és meg is akarják fizetni. ezért aztán a tehetségtelen alulárazókkal ragadnak be árversenybe és nem tudnak megélni a fotózásból.


ne GYK-n kérj üzleti tanácsokat, hanem tanulj gazdaságtanát, pénzügyi, vállalkozási ismereteket olyanoktól, akik a gyakorlatban csinálják. ha most fotósként dolgozol, nézd meg hogyan és mitől működik a cég ami alkalmaz téged - mondjuk ha kivalsz és konkurenciát csinálsz nekik, akkor nem biztos hogy barmelyikotok sikeres marad utána...

2018. nov. 8. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
67%

"mondjuk ha kivalsz és konkurenciát csinálsz nekik, akkor nem biztos hogy barmelyikotok sikeres marad utána..."


Pontosan ez volt az első gondolatom nekem is...

Sokan alkalmazottként azt látják, hogy "megy a szekér", de ha ugyanezt vállalkozásban kell csinálni, akkor már befuccsol a dolog.

Akkor neked magadnak kell felhajtani a megrendeléseket, marketingezni, árajánlatokat küldeni, árképzést csinálni, stb.

Bizony jól írja 4-es, 5-ös, ezek a buktatói a dolognak.

2018. nov. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%
Válassz valami egyedi nézőpontot, amitől más vagy, mint a többi, ami rád jellemző, stílus, eszköz, helyszín, akármi. Ezt kell alaposan megtámogatni egy jó marketinggel. Ma már akármit el lehet adni, csak kreatívnak kell lenni. Keress affiliate partnereket, influencereket, stb. Tanulni kell hozzá, de nem biztos, hogy fotózás terén.
2018. nov. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, elgondolkodtatott:)
2018. nov. 8. 11:46
 9/15 anonim ***** válasza:
72%
aki mindenkinek a véleményét lepontozta, annak érdemes lenne lepontozás helyett megtanulnia érvelni és az ellenvéleményét értelmesen, érthetően kifejteni.
2018. nov. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
77%

ahhoz, hogy saját egyéni vállalkozásban legálisan végezhess fotózást mindenképpen szükséged van fotográfus végzettségre, különben nem veheted fel ezt a tevékenységi kört. tehát el kell végezned egy OKJ tanfolyamot vagy ezt kiváltó (és kormányhivatal által is ilyenként elfogadott) magasabb szintű egyetemi diplomára. társas vállalkozásban elég, ha egy üzlettárs, vagy alkalmazott rendelkezik megfelelő végzettséggel. bővebben:

[link]

2018. nov. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!