Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Az iparűzéséi adót városonként...

Az iparűzéséi adót városonként vagy megyénként kell fizetni, vagy 1x befizetem és le is van tudva?

Figyelt kérdés
2018. dec. 13. 20:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
könyvelő nem mondta?
2018. dec. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Még nem voltam nála. Először szeretnék mindennek utána járni és majd csak azt megkérdezni amit nem tudok vagy bizonytalan vagyok.


Hülyeség lenne ott "tanulni" 60-80 ezerért 3-4 órát.


Neki is elég fura lenne.

2018. dec. 13. 22:41
 3/11 anonim ***** válasza:
Milyen 60-80 ezer?
2018. dec. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Miért mennyi?

Szerinted ha odamegyek és azt mondom, hogy eladnék ezt meg azt, (vagy ilyen meg olyan szakmám van és legálisan szeretnék dolgozni), hogy kell adózni, mire kell figyelni, mik a buktatók,.. és ő elmagyarázza 3-4 óra alatt az egészet, akkor mennyit fog kérni?

Nem 2-3 ezer Ft-os órabérrel dolgoznak.

Csak az 10-15 ezer ft, hogy fél óra alatt elmondja azt amiben te nem vagy biztos, vagy nem egyértelmű neked.


Vagy ha tudsz ilyet és az illető garantálja is, hogy nem csak úgy utánaolvasott a neten, hanem tényleg azt mondja amit a törvény is, akkor írd már meg nekem, hogy ki az.

2018. dec. 13. 23:43
 5/11 anonim ***** válasza:
Minden olyan településen be kell jelentkezned hipa alá, ahol telephelyed van vagy gazdasági tevékenységet folytatsz még ha csak 1 napig is ( napi díjas hipa ). A mértéke meg településenként eltérő, helyi rendelet szabályozza. Illetve függ a teljes bevételed megoszlásától is.
2018. dec. 14. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A mértéke aztán nem függ a megosztástól... Az összege, az igen.
2018. dec. 14. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%

Nem is azt írtam, hogy a %-os mértéke függne a megoszlástól :-). Arra le lett írva, hogy helyi rendeletben van szabályozva és településenként eltérő.


( Azt nem értem, ha érdemben nem adsz választ "ingyenes fórumon", akkor miért ilyen egyértelmű dologba kötsz bele :-) )

2018. dec. 14. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem eddig egy fillért nem kért a könyvelő, pedig nyaggattam 2-3 órát. Viszont lett egy ügyfele, akinek jövőre könyvelhet ;)
2018. dec. 14. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%
azért Norbika, mert folyamatosan félhülyeségeket körmölsz... semmi tudásod, csak tapasztalatod, ami nagyon sokszor rossz.
2018. dec. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kérdezőnek: több olyan könyvelő is van, aki a konzultációt ingyenesen adja, ha utána az ügyfele leszel.
2018. dec. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!