Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » A 4791 - Csomagküldő, internet...

Qwert999 kérdése:

A 4791 - Csomagküldő, internetes kiskereskedelem tevékenységi kör felvételéhez kell valami különleges engedély? Telephely engedély vagy valami más? Vagy simán felvehetem és kész?

Figyelt kérdés
A vállalkozásommal kapcsolatban nem változik így semmilyen adózási formám ugye?

#adó #vaállalkozás
2018. dec. 15. 13:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Bejelentés köteles a dolog, a telephely vagy székhely szerinti önkormányzatnál kell bejelenteni attól függ hol végzed a tevékenységet. Nem üzlethelyiséghez kötött, így nem kell külön engedély, akár egy panellakás szobája is lehet. Ügysegéden ha e.v. vagy fel tudod venni a tev. kört pluszba.


Ha nem változtatsz pl. áfakörön (áfamentesből áfakörbe lépsz át ), vagy adózási módon akkor nem fog változni sem adószám, se más az eddigiektől eltérően.


Telephely esetén bérleti szerződés vagy hozzájáruló nyilatkozat kell, ha e.v. vagy akkor behívnak törvényességi felülvizsgálatra az új telephely kapcsán.

2018. dec. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Akkor ha jól értem, csak annyi, hogy felvesztem az ügyfélkapumon és kész is?

Nem szándékozok üzletet nyitni.

2018. dec. 15. 22:13
 3/3 anonim ***** válasza:
+ a helyi önkormányzatnál be kell jelenteni a tevékenységet.
2018. dec. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!