Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Alanyi adómentesen ti milyen...

Alanyi adómentesen ti milyen tevékenységet folytattok?

Figyelt kérdés

2018. dec. 18. 16:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Mert?

Ha jól sejtem, félreértelmezed ezt az alanyi adómentest, mert sokan azt gondolják, hogy ilyenkor nem kell adót fizetni. DE IGEN, KELL ! Ez csak az ÁFA mentességre vonatkozik: aki alanyi adómentes adózást választ, az ÁFA körön kívül marad, nem számol fel áfát, de nem is igényelhet vissza.

2018. dec. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Első, szerintem túlgondolod...


Kérdező, én könyvvizsgálok ev-ként. Alig pár ügyfél fér bele az időmbe az oktatás mellett, úgyhogy elég az AM keret.

2018. dec. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Elnézést, én évek óta csinálom. Csak kérdezem, hogy ki mire használja fel. Mert egy ügyintéző szerint nem lehet akármire. Mivel nincs rá törvény, ezért több tevékenységhez lehet ezt választani, mint elvileg lehetne.
2018. dec. 18. 18:32
 4/8 anonim ***** válasza:
Nincs szabályozva, mivel lehetsz alanyi mentes. Bármilyen tevékenységre választható.
2018. dec. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2018. dec. 18. 20:55
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem bármivel lehet: jövedéki adóköteles termékkel úgy tudom nem lehet ÁFA mentes.
2018. dec. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

At alábbi esetben nem választható az alanyi mentesség:

68.20 Saját tulajdonú, bérelt ingatlan bérbeadása, üzemeltetése

Ha kisadózást kívánnak választani, ezen tevékenységet előtte töröltetni kell. Értelemszerűen ezen tevékenység nem is végezhetők. Nem választhatja az az adózó akinek 2 éven belül adószámát felfüggesztették vagy törölték. A kisadózó vállalkozás terhére az adóhatóság számla- vagy nyugtaadás elmulasztásáért vagy be nem jelentett alkalmazott foglalkoztatásáért mulasztási bírságot állapít meg.

2018. dec. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 xswerdy ***** válasza:
előző, szerintem valamit összekeversz. Az ingatlan bérbeadási tevékenységet nem lehet kisadózóként (KATA) végezni. De alanyi mentesként igen, sőt az alapesetben tárgyi adómentes is, tehát ha amúgy nem vagy alanyi mentes, akkor is ÁFA nélkül adod ki az ingatlanodat.
2018. dec. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!