Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mit gondoltok erről? Blogolás,...

Mit gondoltok erről? Blogolás, vállalkozás, értékesítési területen

Figyelt kérdés
Sziasztok, több éve értékesítésben dolgozom (banki szféra), ne a tukmálós ügynököket képzeld el, hanem szakértelemmel, diplomával a hátam mögött keresek fel nagyrészt cégeket, de lakossági ügyfeleket is. Akárhány helyen dolgoztam, láttam, hogy nem igazán jó a hozzáállás a munkához, a terméket le akarják nyomni az ügyfél torkán, holott neki lehetséges, hogy egyáltalán nem erre van szüksége. Viszont a dolgozó már nem kérdezi meg tőle, hogy mit szeretne , mire van szüksége, vagy ha meg is kérdezi, általában az olyan dolog, hogy máshová kell irányítsa, ezért inkább nem foglalkozik vele, mert ő nem kap érte jutalékot. Van egy jól működő értékesítési technikám, egy megjelenésem és rengeteg tapasztalatom. Azt látom, hogy nagyon kevés az olyan cég, aki ezen a szakterületen hiteles tanácsokat tud adni. Úgy gondoltam, hogy indítanék erről egy blogot, vagy facebook oldalt első körben az igények felmérésére, vajon hány embernek lehet szüksége tanácsokra, értékesítési/tárgyalási technikákra, írhatnék esetleg tanulmányokat, mit hogy érdemes, akár telefonos értékesítésre felépített szövegeket, nem csak bankszférában lenne ez alkalmazható, hanem inkább akár személyre szabottan is, attól függ, mi a cég profilja. Persze kicsiben gondolkoznék elsődlegesen, ha van rá igény, akkor akár honlap, és a nagyobb munkát igénylő tanulmányaimat úgy lehetne csak letölteni, ha kifizetnék, ezáltal beáraznám. Arra lennék kíváncsi, hogy ezt csak én látom-e jó ötletnek, mert most belelovalltam magam, vagy tényleg nem rossz? Igazából pénzt nem bukhatok vele, hisz nem kell befektetni az időmön kívül semmit. Az egyéni vállalkozásom ki van váltva. Esetleg ha valaki jártas a témában, szívesen venném, ha leírná, hogy hogyan érdemes elindulni ilyen blogolós vonalon? Nyilván amíg nincs bevételem, semmi érdekes nincs vele, de amint kifizetik az első letölthető dokumentumot, már bevételem keletkezik, ami nyilván bevallás, -és adóköteles. Ez milyen bevételnek számít (ok, hogy önálló tevékenység) de milyen kiegészítő tevékenységet vegyek fel a vállalkozásomba? Könyvelőm sajnos nem tud ebben segíteni. Köszönöm szépen előre is, ha valaki tud segíteni :)

2019. jan. 7. 17:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

először is, vannak már ilyen tanácsadók, de ha valóban hiteles vagy, és ezt el tudd hitetni, át tudod adni, akkor simán lehet helyed a piacon. A blogolással ezt egyébként jól tudod bizonyítani, úgyhogy simán vágj bele és légy kitartó.

"Könyvelőm sajnos nem tud ebben segíteni." - cseréld le, de baromi gyorsan. Ha ennyit se tud, akkor menjen birkapásztornak. Ez annyira alapdolog.

MNS egyéb oktatás, amit fel kell venned a tevékenységi körök közé.

2019. jan. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%

Mns egyéb oktatás, jól írja az első, és ha a megbízó cég/partner nem kötelezi, akkor nem kell vállalkozói sem hozzá.


Hasonlóan hozzád, diplomás képzés mellett, adószámosként foglalkoztam vele így mns-el, saját tanulmánnyal és knowhow-kal. Igaz, nem voltam leszerződve senkivel jutalékért,-emiatt nem is kellett hozzá vállalkozóvá sem válni és a termékeket erőltetni senkire - hanem forrás szervezés, pénzügyi tervezés volt a cél a megbízóknak, pályázóknak.

2019. jan. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Izé, szóval az van, hogy a magyar ember nem nagyon szeret ilyesmiért fizetni, meg fel sem fogja a legnagyobb része.

Ami a még nagyobb baj, hogy nemigen tudsz olyan tanácsot adni, ami nincs meg ingyenes forrásban is.


Ha nagy cégekhez akarsz bekerülni, azért:

1. ott sem hülyék

2. ezek a tanácsadósdik már rég le vannak osztva

2019. jan. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Első kettő, köszönöm szépen a válaszokat, a vállalkozóim már ki van váltva és ki is marad, mert a jelenlegi tevékenységemhez kell :) Szerintem mindenképpen belevágok, bukni nem bukhatok vele, a tevékenységet nem tudtam, köszönöm, most már ezt is tudom :) A könyvelő azt állította, hogy neki nem kell tudni ezeket, ő csak az adóbevallásommal, jelenlegi KATA-s vállalkozásommal foglalkozik ... ezek szerint ezt akkor azért illene tudnia. Harmadik, köszönöm neked is, de szerintem egyáltalán nincs ez a dolog lefutva, van igény erre, speciel ismerem személyesen A Comline nevű cég vezetőjét, tulajdonosát, akik csak ezzel foglalkoznak, és az előadásaira nem alig lehet bekerülni, annyira nincs hely. Szóval inkább adózást illető kérdéseim voltak, meg, hogy jó ötlet-e, de az, hogy nincs rá igény , azt nem mondanám. Köszönöm nektek. :)
2019. jan. 31. 21:38
 5/5 A kérdező kommentje:

"Ha nagy cégekhez akarsz bekerülni,

ott sem hülyék"


Hát, azért ezt sok esetben tudnám cáfolni...:) Egy régi munkahelyemen úgy értékesítettek személyi kölcsönt telefonon, hogy : "üdvözlöm, érdekli személyi kölcsön? Most nagyon jó lehetőségünk van. - Köszönöm nem. Rendben , viszont hallásra. " És ez egy viszonylag nagy bank... szóval nem mindenhol vannak a helyzet magaslatán.

2019. jan. 31. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!