Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha nagy tömegben, ömlesztve...

Ha nagy tömegben, ömlesztve vásárolt árut kisebb egységbe kicsomagolva szeretném továbbadni, az milyen tevékenységnek számít?

Figyelt kérdés
Most induló vállalkozásom nagy tömegű alapanyagaihoz jó áron tudok hozzájutni, ám egyenlőre még nem tart ott az üzletem, hogy mindet felhasználjam, ezért egy részét továbbadnám kisebb csomagokban. Nem tudom, hogy ez milyen tevékenységnek számít és milyen szabályok vonatkoznak rá.

2019. márc. 19. 14:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Kereskedelemnek. Hogy kicsi-e vagy nagy, attól függ, kiket szolgálsz ki (viszonteladókat vagy végfelhasználókat), és persze milyen mennyiségben.


Vállalkozást kell hozzá csinálni, és persze adózni a törvényben előírt módon.


Ha ez a bizonyos alapanyag EU-n kívülről jön, vámköteles is nagy valószínűséggel (de ettől függetlenül még megérheti bőven, csak erre figyelj oda), illetve kérdezz utána annak is, mikor van termékdíj-fizetési kötelezettséged. (Ha jól tudom, az első magyarországi forgalomba hozónak áll meg.)

2019. márc. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
+ címkézés sem árt, ha meg alapanyag és nem változatlan formában adod tovább, akkor meg még inkább bonyolódik a dolog, mert az meg már nem kereskedelem.
2019. márc. 20. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Akkor tehát, ha vásárolok 5 literes kiszerelésben természetes illóolajokat a saját vállalkozásomhoz, ezeknek csak a felét használom el a saját termékeim előállításához, a másik felét kicsomagolhatom 100ml-es kiszerelésben és eladhatom, mint forgalmazó saját márkanév alatt?

És ez mint kereskedelmi tevékenység fog szerepelni a könyvelésben? Ez így nagyon egyszerűnek tűnik...

Ehhez csak a vámot kell megfizetnem?

Bocs, de egyáltalán nem vagyok járatos ebben a kérdésben.

2019. márc. 22. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!