Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Aszaltgyümölcsök értékesítése?

Aszaltgyümölcsök értékesítése?

Figyelt kérdés
Meg lehetne ezt csinálni úgy hogy ne legyen veszteséges?Hogy felvásárolok külömböző gyümölcsféléket amit szalógépban megszárítok majd csomagolok(ezt mind kézzel) felcímkézem.Esetleg kisebb boltokba továbbadhatnánk!De gondolom nagy szabályok vannak ilyenekhez aminek meg kell felelni!(nébih)
2019. ápr. 23. 08:44
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Gyümölcsfát magról?Akkor 10éveket kell várni hogy teremjen!
2019. ápr. 23. 10:03
 12/32 anonim ***** válasza:

Ezért célszerűbb ha pl. díjmentesen a termés 10%-ért

cserébe elhanyagolt kertet veszel át gondozásra, ahol a termés 90%-a tied marad és van pl oltható fa alany, vagy épp az elhanyagoltság miatt, rezisztenssé vált fajták ( amik kevésbé érzékenyek egy nemesített, vagy faiskolaitól ) .

2019. ápr. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
Olyat esetleg lehet hogy elmegyek erdőkbe,útszélére gyűjtögetni?Pl:csipkét,somot vagy ilyeneket?
2019. ápr. 23. 10:15
 14/32 anonim ***** válasza:
Lehet, csak a terulet tulajától kell gyűjtési engedélyt beszerezned.( Pl. Nemzeti park területén gyűjtesz engedéllyel, az abbol készülő termékekre, megkaphatod a nemzeti park termék védjegyet is).
2019. ápr. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
De menő!Ezután még utánnajárok akkor rendesen!
2019. ápr. 23. 11:01
 16/32 A kérdező kommentje:
Egyébként még elsőéves egyetemista vagyok!Ha a szüleim kertjét teleültetem gyümölcsfákkal most és mikor végzek a tanulással (3év múlva) talán teremni fog néhány és akkor belevágnék.Lehet úgy hogy nekem vannak fáim de nem tudom megmondani hogy pontosan milyen fajta csak hogy mondjuk idared alma annyi elég?És hogy nem tudom megmondani hogy honnan származik?Mert az a kis címke addigra lenövi magát a fáról!
2019. ápr. 23. 12:44
 17/32 anonim ***** válasza:
Őstermelőibe, nem fajtát kell megadni, hanem kategóriát a termesztett növényekből és egy kb várható éves termésátlagot.
2019. ápr. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
Akkor úgy is lehet hogy most telepítek egy gyümölcsöst és majd 3év múlva váltom ki az őstermelőit?
2019. ápr. 23. 13:34
 19/32 A kérdező kommentje:
És ha jól tudom 16éves kortól ki lehet váltani az őstermelőit!Akkor 16évesen bele is kezdhettem volna ebee?Vagy akkor kereskedni még nem lehet vele?Vagy ez hogy van?
2019. ápr. 23. 13:59
 20/32 anonim ***** válasza:

De lehet, és igen 16 éves kortól már lehet. eladás éves 600.000 Ft-ig adómentes, a jövedelemadó bevallásban sem kell szerepeltetni. Afelett, családtagonként 600.000-ig szintén adómentes, aki a tagja lehet a családi gazdaságnak. Jövőre talán jön a családi cég, ami váltja mindezt, tervek szerint a családi cég 100 millió Ft bevételig adómentességgel.


Igazából csak az adminisztrációs és költség lenne vele, ha van is biztosítotti jogviszonyod mellette nappalin, de nincs eladásod. Így kiváltani akkor érdemes, ha már van mit eladnod.

2019. ápr. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!