Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyszemélyes, áfamentes...

Egyszemélyes, áfamentes KATA-s e. v. -nek is kell leltárt készítenie (masszőr)? Ha igen, hol találok erről infót és a selejtezésről?

Figyelt kérdés
Köszönöm.
2019. máj. 19. 09:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem sürgősen keress fel egy könyvelőt és beszéljétek át a témát - de addig is olvass sokat a NAV honlapján (61. sz füzet) a KATA-s adózásról.


Nem tudom, miféle selejtezésról beszélsz, ugyanis a KATA-s vállalkozónak csak a bevételéről kell nyilvántartást vezetni - költséget nem tud leírni, tehát a selejtezésnek sincs értelme adózás szempontjából.

2019. máj. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

2hét múlva találkozom a könyvelőmmel. Addig szerettem volna ezt megtudni.

Természetesen van KATA nyilvántartásom.

E.v-re vásároltam anno eszközöket (pl. masszázságy, törölközők stb.) és az érdekelne, leltárt kellett volna készítenem? Ill. ha már valamely eszköz nem használható, akkor hogyan selejtezhetem le, h. ne legyen a leltáromban. Most olvastam a leltározásról pár gondolatot és vagy azért nem mondta el a könyvelőm, mert nekem nem kell vagy azért, mert elfelejtett erről beszélni. Ezért érdekel. Köszönöm amúgy a válaszod.

2019. máj. 19. 09:44
 3/4 anonim ***** válasza:
leltárfelvételi ívvel tudsz nyilvántartást vezetni a tárgyi eszközökről azok bekerüléséről kivezetéséről, selejtezésről, stb. évente legalább egy alkalommal , azt leadhatod a könyvelőnek, de érdemi pénzbeli eredménye ne lesz, mivel pont a katas az aki nem tud elszámolni költséget, közte amortizációt, stb.
2019. máj. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Nem is szeretnék pénzhez jutni, semmi után. Csak ha jönne ellenőrzés, akkor legyen nyoma, hogy én kidobtam tárgyakat és nincs a leltáromban.

Most azt is olvastam a neten, hogy nekem nem kell leltár, csak egyéni cégnek pl.

Gondolom, mivel írva lett a leltárív, mégis kell leltároznom évente és ezt nyomtatványboltban meg tudom venni.

2019. máj. 19. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!