Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mi kell a kocsma nyitáshoz?

Mi kell a kocsma nyitáshoz?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kis faluban saját kocsmát nyitni. Mik a lépések? Milyen engedélyre van szükségem? Minden apró részlet érdekel.

2019. máj. 19. 09:19
 1/10 anonim ***** válasza:

Én is sok mindent szeretnék - csak nincs reális üzleti alapja.


Mielőtt az engedélyekkel lennél elfoglalva, előbb nézz utána, hogy milyen helyiséget szemeltél ki: saját vagy bérelnéd? Mennyibe kerül egy üzlet berendezése (pénztárgép, sörcsap, mosogató, wc létesítése, ha nincs, stb.)

Mennyi egy főállású vállalkozó minimum adója?

Lesz-e alkalmazottad, annak mennyi lesz a bére?

Végezetül, ha úgy gondolod, hogy mindezeket ki tudod gazdálkodni, akkor jön az egyik leglényegesebb kérdés: honnan és mennyiért fogod beszerezni az alapanyagokat? (italt).

Ha mindez fejben megvan (vagy papíron), akkor lehet elkezdeni arról beszélni, hogy milyen engedélyek kellenek hozzá (vállalkozói kiváltása, stb)

2019. máj. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

#1

Meg nem mindenhol lehet csak úgy nyitogatni ilyesmit. Egyik ismerősöm szeretett volna kocsmát nyitni, korábban boltja is volt, csak költöztek és elbeszélgettek vele, hogy maga itt kocsmát nem fog nyitni...

Elég érdekes üzletemberek kezében volt a környéken a kocsma biznisz.

2019. máj. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

2-es, én ezt mind tudom, hogy nem mindenhol lehet, de nem az engedélyt kell megkérni először, hanem megviszgálni, hogy egyáltalán van-e reális üzleti alapja.

Egy kis faluban nyilván könyebb nyitni, mint egy "maffiózók" által uralt területen - csak épp egyáltalán nem biztos, hogy életképes lesz az a kocsma a kis faluban, vagy hogy egyáltalán van-e annyi pénze a kérdezőnek, amennyi kell a beindításhoz.

2019. máj. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__sajat-val..


Vidéki faluban is lehet simán életképes és már nem lövik szét a konkurencia bárját sem, nem a 90-es években élünk, de számos más engedélyezési követelmény miatt is "elhajthatják" az ember fiát a kocsma ötletével, ha pl. iskola mellett akarná megnyitni.

2019. máj. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Éppen ezt akartam írni. A meglévő működési engedélyekre nem vonatkozik, de az újakra igen, amit újonnan igényelnek: óvoda, iskola, vallási imahelytől számított 200 méteren belül nem lehet szeszes italt kimérni. Kivétel meleg konyhás helyek. Meleg konyhához mégtöbb engedély kell és rengeteg plusz költséggel kell számolni.

Szóval kicsi faluban kevés hely van ami templomtól, óvodától, iskolától is 200 méterrel arrébb van.

2019. máj. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Szóval kicsi faluban kevés hely van ami templomtól, óvodától, iskolától is 200 méterrel arrébb van."


Kicsi faluban nincs is óvoda, iskola - ha már annyira vitatkozni akartok :D :D

2019. máj. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Nem vitatkozásból írtam, bocsiánat.

Ha annyira kicsi hogy egyik sincs, akkor a meglévő másik kocsma mellé tuti nem éri meg. Ha pedig nincs másik kocsma, akkor az nem véletlen. Akkor máshol isznak az emberek.

De igazad van, nem is ez volt a kérdés. A kérdező ezt biztos felmérte.

Működési engedély kell a kocsmához. A jogszabály egyértelműen leírja hogy mi kell a működési engedélyhez. Hajszál pontosan én sem tudom.

2019. máj. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Első sorban köszönöm a sok hozzászólást. De nagy része inkább furkálásba ment át úgy érzem. Persze felmértem a helyzetet. Én csak arra voltam kiváncsi mi kell, hogy minden rendben legyen. Illetve azért nincs a faluba mert aki előzőleg csinálta sajnos elhunyt, gyerekek pedig jobbnak gondolták felélni a pénzt. És megtudnám vásárolni a helységet... mivel szegény falu nem mindenki teheti meg. Én viszont most költöztem haza külföldről. Ezért kérdeztem mi hogyan működik.
2019. máj. 19. 20:19
 9/10 anonim ***** válasza:

"Én viszont most költöztem haza külföldről."


Jajj. Akkor nagyon meg fogsz lepődni, hogy mennyi akadályt fognak eléd gördíteni vállalkozás címszó alatt és mekkora adókat kell fizetned és mennyi szabálynak kell megfelelni.

Ha szegény falu, akkor meg térj vissza az első válaszomra, vizsgáld meg és kérdezd meg magadtól, hogy mekkora forgalomnak kellene lenni, hogy mindez működjön?

Az a helyzet, hogy ma már nem olyan nagy biznisz ám a kocsma, mint régen, mert igen megdrágultak a szeszes italok - nem feltétlenül van FIZETŐKÉPES kereslet.

(nem csak ott zár be a bolt meg a kocsma, ahol elhunyt a tulaj, hanem ott is, ahol nem mennek az emberek a kocsmába, hanem hazaviszi a multiből a sört-bort pálinkát azt otthon eliszogatja.

Max akkor megy a kocsmába, ha nem akarja, hogy az asszony eligya előle :D (na jó, az utolsó mondat csak vicc volt)

2019. máj. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ott a link, benne vannak azok a követelmények amik kellenek hozzá.


Egyébként lehet realitása, én pl anno az önkormányzattól ingyen kaptam sörkertet a helyi sportpályán üzemeltetésre, amikor hazajöttem 5 éve. Érdemes kicsit nagyobb létékben is gondolkodni, mert pl. falunapokon is jól lehet keresni, ha van megfelelő bázis telephelyed hozzá.


Támogatást is tudsz igénybe venni önfoglakoztatásra, de még inkább javasolt a helyi munkaerő foglalkoztatásra ( kis településre jobban adják ezeket ) és Te még mindig szabadon tudsz mozogni külföldre ha szükséges, vagy nem hozna annyit, mint terveztél,vagy ahogy írták kiábrándulnál az itthoni vállalkozói világból, de párhuzamosan mellette megtartanád a kocsmát.


Volt ilyen munkatársam anno külföldön. Kocsma, turkáló, kint meg konyhafőnök volt.

2019. máj. 20. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!