Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » A Magyar Posta "jól van"?...

A Magyar Posta "jól van"? Magánál van? Júl.1-től 200 ft-ot emelnek az alap Vaterás csomagdíjakon.

Figyelt kérdés

Egyszerűen felháborítónak tartom, hogy egy 935 ft-os csomagárról 1.135 ft-ra emeljenek - ez 20 %-os áremelés! nagyon durva :-(

Már így is sokszor drágább a postai díj, mint maga az eladandó dolog. A múltkor megvett tőlem valaki 600 ft-ért valamit és 935-öt fizetett a postaköltségért. Komolyan, ilyenkor határozottan sajnálom a vevőket - még akkor is, ha ki tudja fizetni, mert van pénze rá.



2019. jún. 20. 18:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
65%

"Már így is sokszor drágább a postai díj, mint maga az eladandó dolog"


Ebből nem érzed, hogy 500Ft-os dolgot fényképezni, hirdetni, méregetni, válaszolgatni a sok kérdésre, majd becsomagolni, elballagni a postára és feladni tök felesleges. Ennyi meló semmiért?? Nem érted???

2019. jún. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
1-es nem, nem érzem, ugyanis nem minden 500 ft, amit árulok és tudod, 30 év munka után, 10 évvel megtolván a nyugdíjkorhatáromat az a 45 ezer ft, amit kapok, a rezsire elég épp. Aztán azért csak elfog néha az érzés, hogy kajálni is kéne valamit - bár tudom, az állam szempontjából roppant ideális lenne, ha éhendöglenék, mert akkor nem kellene majd nyugdíjat fizetni. De nem teszem meg ezt a szívességet nekik :D
2019. jún. 20. 19:03
 3/21 A kérdező kommentje:
Ja, a lényeg kimaradt, mert sík ideg vagyok: szóval jelenleg a rokkantsági ellátátsom 45 ezer ft - még van jó pár év a nyugdíjig :-(
2019. jún. 20. 19:04
 4/21 anonim ***** válasza:
54%
Értem én, de a posta sem jótékonysági intézmény, hogy ingyér - mondjuk 300Ft-ért - szállítsa a más megunt, kinőtt ilyen-olyan dolgait. Ott is emberek dolgoznak, azokat is fizetni kell még akkor is ha néha szar színvonalon történik mindez. Egyik európai posta sem szállít olcsón, ez van...
2019. jún. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Nèzz szèt csomagküldő szolgáltatók között is.

Amúgy tènyleg vicc, egy ajánlott levèl elsőbbsègivel (a múltkor 4 nap alatt èrkezett meg) 480 helyett valami 560 volt. Próbáld kiváltani más szolgáltatóval.

2019. jún. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
84%
A többi sem lesz olcsóbb, előre szólok...
2019. jún. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Ja és a többi csomagküldő nem igazán ismeri a levél fogalmát, így 500 Ft helyett 1000-ről indul a móka :)))
2019. jún. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Sajnos 6-osnak igaza van, mert valóban a többi sem olcsóbb. Ráadásul nem mindenki tudja otthon várni a futárt - Postapont viszont szinte mindenhol van.


De nem csak én vagyok kiakadva:

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-ker..


"Ez most komoly? Ausztriából olcsóbb egy levelet Magyarországra küldeni mint fordítva???"

2019. jún. 20. 19:59
 9/21 A kérdező kommentje:

"Ott is emberek dolgoznak, azokat is fizetni kell "


Csak tudod, az a baj, hogy ott sem a kisemberek kapják a plusz pénzt, akik a fő tevékenységet végzik, (pl. postás, ügyintéző az ablaknál, futár), hanem odafenn osztódik szét a jelentős része :-(

2019. jún. 20. 20:05
 10/21 anonim ***** válasza:
73%

Ezért van a postás vezérnek szolgálati 7es BMW-je ,még a kézbesítők már hajnali fél 5 kor a buszon ülnek mert éppen helyettesítenek egy más körzetben.


Türelem emberek,pár év és nyílttá válik a belföldi csomagküldés.

Nem lehet állami monopólium majd ez a dolog,és akkor le fognak esni a szolgáltatások árai.


És akkor lesz egy kedvezőbb áru DHL kiterjedt hálózattal,meg egy kedvezőtlenebb áru Magyar Posta.


Nem kérdés hogy melyikkel fognak az emberek csomagot küldeni.


Ez a 4 napos ajánlott levél keringés valóban nagyon durva.


Lengyelországban Varsó,Gdansk,Poznan,Krakkó-Katowice térségében akár már aznap kitud leveleket vagy csomagokat kézbesíteni a lengyel posta. Mondjuk ehhez az is kellett hogy a felsorolt városokban a magyar posta budaörsi méretű logisztikai központja működik külön-külön. Tehát nem egy kibsszott raktárba hordják a küldeményeket.

2019. jún. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!