Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozáshoz hogy...

Egyéni vállalkozáshoz hogy hogy ennyi elég?

Figyelt kérdés

Áprilisba ügyfélkapun létrehoztam, de eelrontottam a kitöltés viszont nyilvántartásba tettek, azt hittem hogy még személyesen majd alá kell írni papírt vagy én nem tudom.

Nem törödtem vele, aztán most juniusban meg is szüntettem.

De kaptam egy levelet a NAVtól hogy valami szc. ős termelő 1958 számú bevallást kell elkészíteni, és 20 napja már a NAvnál is bent voltam, de nem tudm hogyan kell kitölteni . Meg micsoda.


2019. jún. 27. 18:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy egyéni vállalkozó voltál vagy őstermelő...

Jó lenne, ha sürgősen bemennél az első NAV irodába és tisztába tennéd a dolgaidat, mert TB tartozástól kezdve akár adótartozásig - érhet még pár meglepetés...

2019. jún. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1, tuti ev volt, de az 58-as neve Bevallás a kiegészítő tevékenységet folytatónak nem minősülő egyéni vállalkozó és a mezőgazdasági őstermelő szociális hozzájárulási adó és járulék kötelezettségeiről
2019. jún. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Holnap bemegyek, mert online töltöttem ki, vagy 10 perc alatt áprilisba, aztán nézem júniusba hgy nilyvántartásba tettek, amikor kaptam egy levelet a NAVtól hogy valami bevallást kell készíteni, utána meg is szüntettem a vállakozást az ügyfélkapun. De nem foglalkoztam vele, ügyfélkapun csináltam és valamit szerintem elgépeltem. Mellesleg nappalis hallgatói jogviszonyom is van, és utána olvastam ennek, és nekem nem kell fizetnem ilyen adót. De holnap mindenképp tisztázom velük.
2019. jún. 27. 20:17
 4/5 anonim ***** válasza:
Na ezért nem vállalkozunk könyvelő nélkül. Mert nem elég az ügyfélkapu, az iparűzési adó alá is be vagy ki kellett volna jelentkezni, meg a Navhoz is kellet volna bejelentő nyomtatványt küldeni. A megszüntetéskor is záróbevallást kell beadni, akkor is, ha 0ás és kijelentkezni.
2019. jún. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A Kamarai regisztrációról ( 5.000 ft) már nem is beszélve...

Kérdező, attól, hogy nappalis hallgató vagy, még nagy valószínűséggel keletkezett pár ft tartozásod.

Sőt! a kamarai regisztrációs .5 ezer ft tartozásod nem is lesz látható az adófolyószámlán - de ettől még be fogják hajtani, ha nem fizeted ki.

2019. jún. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!