Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ez jó befektetés lenne?

Ez jó befektetés lenne?

Figyelt kérdés

Vásárolni egy telket, arra pedig több mobilházat telepíteni, és azokat bérbe adni. Szerintem ki tudnám adni őket, mert olcsóbban tudnám adni mint az átlag albétleteket. Nem hallottam még ilyenről, szerintem egyedi lenne.


Székesfehérváron lakom, van egy kb 30 millió forint értékű ingatlanom, azt eladnám és abból fektetnék be.


Vagy ti mit csinálnátok 30 millió forintból?

Vidéken egy olcsó ház, a maradékból valami franchise?


2019. júl. 21. 21:26
 1/6 A kérdező kommentje:
(Örököltem az ingatlant)
2019. júl. 21. 21:27
 2/6 anonim ***** válasza:
Nagyon a fizetőképes kereslettől függ és lassan kuponért 30 ezer forintért nyaral az ember hétvégén fürdőhelyen. Ennél olcsóbban nem tudod adni, és a mobilházak és minden más fenntartása, karbantartása, valamint adózás, ellenőrzések, stb... Én tuti nem vágnék bele a helyedben.
2019. júl. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor már inkább egy darab 2 szobás lakás Budapesten és azt add ki albérletbe. Az ára is gyorsabban visszajön és nincs kockázat benne annyi.
2019. júl. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

S milyen céllal adnád bérbe? Mert hogy lakóingatlannak nem fog menni. Így nyáron nyaralónak, vagy mezőgazdasági ingatlanokhoz elvinni ahol idénymunkások, napszámosok használhatják pihenőnek jó, de másra nem nagyon.

Egyrészt a többségük nem felel meg a jogi követelményeknek (ami megfelel abból meg max. 2-t, 3-t tudnál venni) - másrészt ha meg is felelne, hosszú távon annyival magasabb a rezsiköltsége (és annyival kevesebbért tudod kiadni egy rendes lakáshoz képest), hogy nem érné meg.

2019. júl. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Pedig lakóingatlannak gondoltam. Csak egy ötlet volt, nem gondoltam túl a dolgot azért. :)


És Székesfehérváron 2 panel lakás? Épphogy kijönne, de ha kell fordítanék még rá saját pénzből is.

2019. júl. 22. 00:40
 6/6 anonim ***** válasza:
Az bomba uzlet, most hogy mindenkori csucson vannak a lakasarak es mindenkori minimumon a berleti dijakbol beszedheto haszon.
2019. júl. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!