Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normál méretű yorkshire terrier?

Normál méretű yorkshire terrier?

Figyelt kérdés
Nemsokára lesz egy yorkink, de én minit szerettem volna,de nagyon úgy néz ki, hogy normál méretű lesz.Szerintetek lakásba jó tartani egy normál méretűt? Szokott vedleni? Szeret a gazdijával az ágyban aludni? :) A fiú yorki nagyobb mint a lány? Általában mennyi a marmagasságuk?

2012. júl. 27. 13:31
 11/97 A kérdező kommentje:

Utána olvastam..Csak tudod az olyan oldalakon nem az van írva, hogy nincs mini hanem az hogy hogyan kell etetni,gondozni stb..... Erről ennyit...

És tudom nem meglepő de nem tenyésztőtől veszek kutyát.Hanem az egyik ismerősöm fedeztette a kutyáját egy törzskönyves kannal...

Szóval nem szaporítótól lesz ha arra gondolsz...

2012. júl. 27. 13:57
 12/97 anonim ***** válasza:
100%

kedves kérdező:

mini yorkit aki árul az mind egytől egyig szaporító!!!

Egy normálius tenyésztő sohasem fog úgy árulni mert a standard úgy szól, hogy 3,1 kg! Mielőtt fajtát választunk nem árt utánaérdeklődni! Az expressz és hasonló oldalak telis tele vannak szaporítók hirdetéseivel. Yorkit nem kapsz 30 ezer forintért!!! nem lehet ennyiért jó kutyát venni. Ha egy jó kanhoz mész fedeztetni az is többe kerül!

Uszkároknál és schnauzereknél van több méret de yorkinál nincs! A yorkik szőre nem hullik olyan mint az emberi haj. eljesen megengedett a knaoknál ha kisebbek a szukák és fordítva is. A nagyobb testű kutyák akiknél van a standardba méretezés ott megvan adva a szukák és a knaok marmagassága, de a yorkiknál csak súly van.

Érdemes normális árat fizetni nem 30-40 ezer forintot egy yorkira mert ha baja van sok 100 ezer forint lesz az állatorvos és az sem biztos, hogy életben marad a kutya. szóval inkább vegyél kicsit drágábban minőségi kutyát arra garanciát is kapsz nem egy lutrit veszel! nézz szét itt: [link] még ha a honlapokon nincs is eladó kutya érdemes aki szimpatikus felhívni mert nem mindenki teszi fel!

2012. júl. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/97 anonim ***** válasza:
74%

De bizony ő is szaporító :)


És ha akarsz egy fajtát az az első, h megnézed mit ír elő a standard, utánaolvasol tenyésztők oldalán, meg ilyenek. Nem a mindenkilapja.hu-n meg a társain kell tájékozódni.

2012. júl. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/97 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok elírtam a fenti linkről nem érdemes venni nézz szét itt: [link]
2012. júl. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/97 anonim ***** válasza:
100%
Hiába törzskönyvezett a kan ha a szuka nem az!
2012. júl. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/97 anonim ***** válasza:
70%

[link]


Itt is rengeteg tenyésztő fenn van (érdemes őket szűrni), de a kérdező úgyis szaporítottat vesz.

2012. júl. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/97 anonim ***** válasza:
89%
szuka is az lenne attól is csak szaporító maradnak,TK csak pár ezer ft,itt a szűrések a lényeg meg a kiállítási eredmények,tenyésszemle stb.,na ezek mivel nincsenek meg tudod a választ.
2012. júl. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/97 anonim ***** válasza:
Minden kutya ( állat ) szaporodik , csak az nem mindegy , hogy hogyan!!!
2012. júl. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/97 anonim ***** válasza:
13%
yorkit nem kötelező szűrni, és kiállításra sem túl sokan járnak manapság!
2012. júl. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/97 anonim ***** válasza:
18%
inkább a hely és a körülmények fontos, nagyon kevés szűrt yorki van mert nem igazán tudod szűrni. Ami nekik fontos lenne az a patella de mint tudjuk ha rosszul ugrik az ágyról már kialakul hiába volt monjduk 1 évesen szűrve! A
2012. júl. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!