Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normál méretű yorkshire terrier?

Normál méretű yorkshire terrier?

Figyelt kérdés
Nemsokára lesz egy yorkink, de én minit szerettem volna,de nagyon úgy néz ki, hogy normál méretű lesz.Szerintetek lakásba jó tartani egy normál méretűt? Szokott vedleni? Szeret a gazdijával az ágyban aludni? :) A fiú yorki nagyobb mint a lány? Általában mennyi a marmagasságuk?

2012. júl. 27. 13:31
 61/97 A kérdező kommentje:
Na akkor azért kéri mindig a dinnyét a kutyusunk.. :D nem tudtam, hogy nekik is jót tesz a gyümölcs :)
2012. júl. 27. 15:12
 62/97 anonim ***** válasza:
4%
Tényleg tök jól érthetsz a kutyákhoz...
2012. júl. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/97 anonim ***** válasza:

kérdező így van ugyan olyan kutya mint a többi!

De ne olvassál ilyen " mindenkilapja " baromságokat, inkább hívj fel olyat aki ért is hozzá biztos segít

2012. júl. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/97 A kérdező kommentje:
Rendben :)
2012. júl. 27. 15:16
 65/97 A kérdező kommentje:

Little Red

Ezt hogy érted?

2012. júl. 27. 15:18
 66/97 anonim ***** válasza:

nem minden zöldség ill. gyümölcs jó nekik linkelek két oldalt érdemes elolvasni:

[link]

[link]

2012. júl. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/97 A kérdező kommentje:

köszönöm a linkeket.

Igaz tőlem úgyse nagyon kap gyümölcsöket és zöldségeket.Mi csak jó minőségű kutyatápot,konzervet,pedigree "fogkefét",és házi kosztot vagyis tészta,főtt rizs és husit adunk.Meg ha úgy van néha egy kis kényeztetés ként egy kis whiskas konzervet. :)

2012. júl. 27. 15:26
 68/97 anonim ***** válasza:
100%

hát pont a pedigree meg a whiskas ami kifejezetten nem tesz jót nekik. Tele van tartósítószerekkel és színezékekkel.

Inkább a rizs meg a főtt hús de vannak nagyon jó minőségű tápok, amik nagyon nagyon sokáig elég egy ekkora kutyának!

2012. júl. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/97 A kérdező kommentje:
Igaz elég rosszul esett, hogy így leminősítettek (mint rossz gazda) De azért volt néhány hasznos tanács is.Azokat köszönöm szépen! És nem kell félni....nem fogok olyan kérdést feltenni, hogy hogy kell betanítani a szobatisztaságra stb..Mivel a tapasztalat szerintem elég lesz.Volt már szobatiszta husky kutyusunk is.pedig nem a legokosabb kutya volt. Sőt...elég makacs.
2012. júl. 27. 15:31
 70/97 anonim ***** válasza:
26%

Kedves Kérdező,


[link]

remélem látszik a link, ill. meg tudod nyitni. Nemrégen megszereztem az állatvédőr vizsgám, évek óta oklveles kutyakiképzőként dolgozom. Szóval egy dolgot kérlek ne keverj: nem az a szaporító aki évente 2 almot lehoz egy kutyától éveken keresztül, hanem az is annak minősül aki nem törzskönyves kutyákat árul, ergo nem tud neked SEMMIFÉLE garanciát adni arra hogy a szülők egészségesek, a tenyésztő pedig aki hangsúlyozom nem szaporító akinek van egy cuki kutyája ellát téged mindenféle hasznos információval és évek óta a fajta elkötelezett rajongója. Sok tenyésztőnek persze van főállása is, de egyszerűen meg tudod őket különböztetni: a szaporító nem igazán ért az adott fajtához csak azért vesz mondjuk 1 db kutyát mert az a fajta divatos és haszonszerzési célből fedezteti csak, egyáltlaán nem érdekli hogy a tőle kikerült kölykök sorsa mi lesz és amint kifizetted neki a pénzt, nagy valószínűséggel nem tud téged ellátni semmiféle információval a kiskutya gondozásával nevelésével kapcsolatban, mivel ő maga is majdnem teljesen tapasztalatlan.

Mondok még valamit: klassz dolog hogy összeszedtetek a kutya vételárára annyit amennyit és feltételezem mivel van kutyátok tisztában vagy vele de azért megemlítem, mert felfigyeltem arra mennyire kardoskodsz amellett hogy azért nem törzskönyves kutyát vesztek mert nincs több pénzetek: tisztában vagy vele hogy a kutya vételára a tartási költségeinek csupán a TÖREDÉKE? igen, az egy dolog hogy kifizeted de ha valóban normálisan akarod ellátni gondozni, eltartani akkor sok pénzbe fog kerülni. Az első hónapokban rendszeresen kell látogatást tennetek az orvosnál (kötelező oltások, féreghajtás stb) ezenkívül havonta kezelni kell kullans/bolha elleni készítménnyel mert ha nem védekezel a vérszívó élősködők ellen, megtepeszenek benne és akár komoly betegségei is lehetnek pl. babézia amibe néhány óra alatt belehal, ezen kívül táp, felszerelés, mivel nem vagy szakképzett jó ha időnkét ellátogatsz kutyaiskolába,valamint ha időnként beteg lesz vagy sürgősségi orvosi kezelésre lesz szüksége az is pénzbe fog kerülni. Ha nem tudtok most plusz 20 ezret családostól összedobni ezeket honnan és miből fogjátok majd finanszíroni, kérdem én?!

2012. júl. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!