Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Drága Jó Istenem SEGÍTSÉL?

Drága Jó Istenem SEGÍTSÉL?

Figyelt kérdés
Van egy kiskutyánk,kb. két és fél hónapos,és pénteken fogadtuk örökbe a váci menhelyről.Sajnos szombat óta egyre rosszabbul érezte magát,hányt fehér habosat és nincsen hasmenése,de egy falat kaját nem fogad el és csak alszik,letört,szomorú.Elvittük szombaton este az ügyeletre-ami hozzáteszem egész Budapesten csak egy van:nON-Stop, és ott megnyomkodta a kb. 20 éves tini doktor "nő" a hasát és megállapította,hogy semmi baja nincsen,ad neki vitamin inekciót-6 ezerért.Persze a kutyuskánk egyre rosszabbul lett,olyannyira hogy a tegnap éjszakát végig fennt voltunk,mivel egyfolytában hányt...-reggel azonnal egy neves állatkórház,ahol érdekes módon AZONNAL egy nagyon kedves soktornő minden vizsgálatot elrendelt,vérvétel,röntgenparvo teszt-kiderült:PARVO-s a pici!!!!!Rákötötték infúzióra és kapott szurikat és holnap vinnünk kell vissza infúzióra és ellenszérumra...-van valaki,akinek meggyógyult a kutyája ebből a szörnyű kórból?ÉDES DRÁGA JÓ ISTENEM-GYÓGYÍTSD MEG-KÉRLEK!!!!!!!!
2010. jún. 21. 21:23
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj arra,hány száz,hány ezer kölyökkutya hal meg úgy,hogy senki nem gondoskodik róluk,sőt mikor az emberi felelőtlenség miatt megszületnek,élve elássák,agyonverik stb.őket.

Ti mindent megadtok ennek a kicsinek,neki szerencséje van.

Sok-sok ilyen ember kellene!

2010. jún. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/69 anonim ***** válasza:
100%
Ez az, ami kell, és semmi több. A hit, és a pozitív hozzáállás. Meggyógyul, én biztos vagyok benne.
2010. jún. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/69 anonim ***** válasza:
100%

Szorítok a kiskutyának és nektek! Van elég erőtök hinni és remélni és ez erőt ad neki is a gyógyuláshoz! SZURKOLUNK!!!


A menhelynek is feltétlen szóljatok, tudniuk kell róla h több kutyus is fertőzött lehet!

2010. jún. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/69 Winner of Royal Hill ***** válasza:
100%

Ne adjátok fel!

Tartsátok melegen és vigyázzatok rá nagyon!

Nekem is volt parvós kiskutyám! Felépült.

Mára kiváló kiállítási kutya, Humngária Grand Champion címmel büszkélkedhet.

Nálu nk a parvó után (szövődményként) jött a mellhártya gyulladás és ilyen egyéb nyalánkságok.

De nem adtuk fel és Ő sem. Most is éppen hangosan ugatva őrzi a területét...

Szorítok nektek!

Egyébként hol laktok? Ha a Zöld menedékből hoztatok kutyát gondolom Vác közelében valahol! Tudok nagyon jó orvosokat ajánlani,akik megmentették a mi kutyusunkat.

2010. jún. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/69 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt picike, 8 hetes parvós kiskutyám, aki a csodával határos módon túlélte! Amit tanácsolni tudok, naponta legalább 8 órán át menjen bele az infúzió, ha úgy van a rendelési idő, akkor mondjuk délelőtt 4 órát, és délután 4 órát, minimum!! Vidd be a meleg lakásba, ha van melegítő, infralámpa alá tedd be, de még a meleg lakáson belül is takargatsd be jól! Az én kutyim augusztusban volt parvós, és még a 40 fok melegben is pokrócba csavarva, melegvizes palackokkal körülrakva, lámpa alatt melegítettem, mert a vérveszteségtől pillanatok alatt kihűlnek! Az infúzió és a melegítés mellett amit a dokik még tehetnek B vitamin hányáscsillapítónak injekcióban és Calopet paszta!!! Fontos a hányáscsillapítás, mert azzal is folyadékot veszít...sajnos ez egy ilyen harc a folyadék és vérveszteség ellen, mindig egy lépéssel a betegség előtt kell járni, ha ő x deci folyadékot és vért hány és fosik (elnézést) ki, akkor nektek x+1 decit kell bevinnetek!! Ha túl van az életveszélyen, akkor az infúzió, hányáscsillapító, calopet paszta mellé jöhetnek a probiotikumok...az elején ne erőltessétek az evést, elég az infi és a calopet, mert ha csa hány a kajától, akkor többet árt, mint használ...az én kutyusom a 8.napon evett először! Kitartás!
2010. jún. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/69 anonim ***** válasza:
100%
mi lett?:) tuti meggyógyul!
2010. jún. 22. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/69 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, szegény :(

Tudom milyen szörnyű lehet. Beteg még sosem volt a kutyám, de egyszer elütötte egy autó, mindenki (még az állatorvos) is azt mondta, mondjak le róla, de én nem hallgattam rájuk, és mára ugyanolyan egészséges, élénk kutya, mint volt. Vigyázz te is továbbra rá, megérdemli ő is, ti meg pláne, mert ilyen gazdái vagytok ;)

2010. jún. 22. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/69 anonim ***** válasza:
100%
22:10 vagyok. Hogy telt az éjszakátok?
2010. jún. 22. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/69 A kérdező kommentje:

22:10-es nagyon köszönöm a kérdésedet-aranyos vagy :)

Egész éjszakát átaludta a pici,még meg is lepődtem rajta,mert ezt nem gondoltam volna a tegnap előtti éjszaka után,amit sajnos szegénykém végig hányt...

Reggel 5-kor keltünk és kivittem az udvarra,ott pisilt,hasmenés (egyenlőre) nincsen.Utána visszajött a szobába és alukált tovább,majd reggel 8-ra visszavittük a kórházba,ahol beszéltünk a doktor úrral és elmondta,hogy kb 50-50 % az esélye a picinek,mert ilyenkor minden bél bolyha elpusztul sajnos-ezért is a hányás.Ma arra kértek,hogy csak este 8-re menjünk érte,egészen addíg kezelni fogják,s nagyon úgy látom,hogy ilyen becsületes orvosokat,akik itt dolgoznak,még nem láttam-őbennük teljesen megbízo,mert éátom,hogy őnekik sem mindegy a pici sorsa-szóval betegként kezelik,nem "csak egy kutyaként".

Most értünk haza, és ahogy itt ígértem,felhívtam a váci úti menhelyet is,hogy értesítsem őket,hogy nehogy valami járvány legyen náluk.Nagyon aranyos volt a hölgy-mondta,hogy értesítik a kiskutya tesóját is,ha esetleg ő még nem beteg,csináljanak tesztet neki is.A Zöld Menedék Menhely mindent megtett a kiskutyákért,hiszen ahogy hozzájuk került oltatták a kutyákat,azzal,amivel kell,ráadásul nagyon hozzáértő,kedves emberek dolgoznak ott.Itt a legnagyobbat az "ember" hibázott,aki kirakta eléjük és nem oltatta legalább be előtte őket...-no comment az ilyenekről-lelketlenek,soha nem gondoltak bele,hogy mit szenved egy kiskutya ettől a veszedelmes vírustól.

A Zöld Menedék Menhelynek,pedig ezer köszönet,mert ilyen aranyos kiskutyával ajándékozott meg minket-reméljük sokáig velünk lesz még-BOLDOGAN :)

2010. jún. 22. 08:44
 30/69 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon örülök a jó hireknek, boldog vagyok hogy jól telt az éjszakátok. A kis túlélő igazi hős, kitartást és gyors gyógyulást kivánok. Majd irjál ha hazahoztátok a picit, legyen szép napotok.
2010. jún. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!