Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell leszólni, lenézni...

Miért kell leszólni, lenézni azokat, akik valami különlegesebb, nem hétköznapi nevet adnak / szeretnének adni a születendő gyereküknek?

Figyelt kérdés

Olvastam itt pár ilyen kérdést már, ahol nem megszokott névről kérdezett a kérdező. Ilyen volt például a Hadúr, a Jozefa, a Julitta, a Neszta, a Zsanna... De most olvastam, hogy a Zoé nevet is eléggé leszólta mindenki. Aki meg azt írta, hogy tetszik neki, 0 %-ra értékelték.

Miért?


2012. jan. 16. 14:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/84 anonim ***** válasza:
94%

Ezek között a nevek között is vannak ám különbségek.

Az angolból magyarított neveket én sem kedvelem, már csak azért sem, mert leírva is szörnyen néznek ki. Persze ez az én egyéni ízlésem... Ezek a Dzsenifer, Dzsesszika, Dolóresz és társaik.

Vannak azok -az általában gyümölcs, v vmilyen növény- nevek (Pl. Eperke, Málna), amik egy pirospozsgás kislánynak remekül állnak, de ha ne adj' Isten az a gyerek diplomát szerez, és magasabb beosztásba kerül, vagy még valamilyen tudományos fokozata is lesz hozzá, hogy fog bemutatkozni? 'Jó napot kívánok, dr. Szabó Eperke vagyok.' Szegény akármennyire teper, soha senki nem fogja komolyan venni.

Vagy ha a gyerek esetleg külföldre kerül felnőttként arra is érdemes gondolni, h legyen a névnek más nyelven is megfelelője, vagy valami nagyon hasonló, persze ez már csak részletkérdés.

Persze ha mondjuk vmelyik szülő külföldi, és szeretne a saját országából nevet adni a gyerekének, az egészen más tészta, főleg ha a vezetéknév sem magyar/ magyaros hangzású.

Amúgy igenis csúfolódnak a gyerekek egymás nevével, de a teljesen hétköznapit is ki tudják csúfolni, meg a nem szokványosat is, szóval ebből a szempontból szerintem mindegy.

Hallottam egy kislányról, akit Küllikkinek neveztek el a szülei, hozzá a vezetékneve is jó hosszú, és egy hasonló hangzású második nevet is kapott. Szegény gyerek beszédhibás, és a saját nevét sem tudja hiba nélkül kimondani...

Szóval szerintem érdemes azért belegondolni abba, h a gyerekkel ne szúrjunk ki a névválasztással, és viselhető, élhető neve legyen.

Nem attól lesz különleges vki, mert nem mindennapi nevet visel, azzal max. kitűnik a többi közül, de nem lesz tőle jobb, tehetségesebb, okosabb, vagy szebb.

2012. jan. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/84 anonim ***** válasza:
84%
Ja, amúgy az ilyen Zoé típusú nevekkel nincs bajom, csak olyasmikkel, amiket példaként írtam is.
2012. jan. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/84 anonim ***** válasza:
87%

Irta valaki, hogy még nem hallotta, hogy valakit a nevével csúfolnak. Na, ő pont nem a mi iskolánkba járt akkor, mert nálunk nem csak csúfolás volt, de egész verseket költöttek a nevek köré. Pl: K...nyos Gergely Levente - feláll a f@sza hetente.....


Ez ugye elég hétköznapi név volt. Vagy volt egy másik, akit úgy hivtak, hogy Merész akárki, a keresztnevére már nem emlékszem. Neki ez jutott: Merész, tengerész, fingani nem nehéz.......

2012. jan. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/84 A kérdező kommentje:

No hát az utolsó válasz alapján bármilyen nevet adhatunk a gyerekünknek, csúfolni úgy is lehet. :)


Amúgy néhány teljesen hétköznapi név csúfjai:

Judit-Csutka, Csutak, és Mándi Iván után szabadon Csutak a szürke ló

László-Zászló

Gábor-Sátor

Feri-aki a f*szát az orrodra veri

Lajos-olajos


Hát hirtelen ennyi jutott eszembe. :)

2012. jan. 16. 14:51
 15/84 anonim ***** válasza:
93%

Csúfolni bármilyen nevet lehet. De azért mégis maradjunk meg a szép, vezetéknévvel összecsengő gyermekünkhöz reményeink szerint illő névnél, ami nemcsak gyermeknél, hanem felnőttnél is megállja a helyét.


A csúfolódós voltam.

2012. jan. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/84 A kérdező kommentje:

És egy Eugénia miért ne állná meg a helyét felnőttnek?

Csomóan leszólták az adott kérdésnél...

2012. jan. 16. 14:58
 17/84 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ez mindenkinek a maganugye. Engem pont nem fog erdekelni senki, mikor a kisbabamat elnevezem. Engem Zoenak hivnak es erdekes meg eletembe nem hallottam, hogy rossz nev lenne, annak ellenere, hogy 10 eve meg alig hallottak rola. Engem kicsit zavar, hogy mar minden masodik gyereket ugy hivnak, de hat ez van. (maskulonben gorog vagyok, ez pedig gorog nev, igy esetemben ez "indokolt" valasztas volt) Nem tudom, hogy a magyar nev partoloi mit szolnak az Almahoz, meg a Malnahoz, esetleg Ozike, vagy Ajandek. Szerintem mindegyik nevetseges. magyarban is van remes nev, kulfoldiben szinten. A szulo joga donteni, es kit erdekelnek a hoborgok, nem az o gyerekuk, nem igaz? :)
2012. jan. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/84 anonim ***** válasza:
86%
A Zoé például nekem is tetszik, egyedül azért nem fogom a saját gyerekemnek adni, mert "cs"-re végződik a vezetéknév és logopédus nélkül nem tudna bemutatkozni. Tehát nekem kiesik az összes "cs,s, z, sz, zs" hanggal kezdődő név.
2012. jan. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/84 anonim ***** válasza:
69%

A férjemmel azon röhögtünk, hogy az egyik ismerősünk, Florina, Florentinának nevezte el a lányát. Ilyen alapon én, Dorottya, Dorottyinának keresztelem a kiscsajt :)


Ugye értitek az iróniát?

2012. jan. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/84 anonim ***** válasza:
88%
Az a gond, hogy ezek a "különleges" nevek idegenül hangzanak a magyar nyelvben.
2012. jan. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!