Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell leszólni, lenézni...

Miért kell leszólni, lenézni azokat, akik valami különlegesebb, nem hétköznapi nevet adnak / szeretnének adni a születendő gyereküknek?

Figyelt kérdés

Olvastam itt pár ilyen kérdést már, ahol nem megszokott névről kérdezett a kérdező. Ilyen volt például a Hadúr, a Jozefa, a Julitta, a Neszta, a Zsanna... De most olvastam, hogy a Zoé nevet is eléggé leszólta mindenki. Aki meg azt írta, hogy tetszik neki, 0 %-ra értékelték.

Miért?


2012. jan. 16. 14:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/84 anonim ***** válasza:
49%
Mostanában divat a magyaros névadás de akik ősi magyar neveket adnak ők is ritka különleges neveket keresnek pár éve a Csenge, Kincső ritka volt mára divatnév lett így új "ősi" nevek jönnek divatba most nagy sláger a Zselyke vagy a Napsugár ami nem régi és idétlenebb mint a Zoé csak épp népszerű.
2012. jan. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/84 anonim ***** válasza:
24%
Én, ha beledöglök is, a lányom - majd egyszer - a Yésica Pilar nevet fogja kapni. Azért, mert tetszik. Nem érdekel mások véleménye. Sose értettem, mire fel ez a nagy magyarosítás. A Jennifer az Jennifer, és nem Dzsennifer; az Alejandro az Alejandro, és nem Áléhándró. Másrészről a szülőket se értem, miért nem néznek utána a nevek jelentésének? Ricardo az gazdagot jelent, latin eredetű; Alejandro = magyar Sándor; Angelina a spanyol Ángelo név nőiesített változatának (Ángela) egy újabb becézett formája, ugyanaz, mint az Angelika (Ángelica), amely előfordulhat még Ángelita, Ángeliquilla, Ángelitilla, Ángeliquina stb. formában.
2012. jan. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/84 anonim ***** válasza:
63%
Bonaventúra meg azt jelenti, hogy jó kalandot, szintén spanyol, akkor mondják, mikor valaki túrázni megy... Istenem, de suta emberek... :d
2012. jan. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/84 anonim ***** válasza:
66%

Én csak azon vagyok kiakadva amikor azzal jönnek, hogy csúfolni fogják a gyereket. Egy Katit vagy Petit is tudnak csúfolni az osztálytársaik ha éppen akarják.

Más kérdés, hogy a Hoszéármándó jellegű nevektől én is a falnak megyek, de ez mindenki egyéni problémája, hogy miként nevezi el a csemetéjét.

2012. jan. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/84 anonim ***** válasza:
75%
Azt értsétek meg, h nem a különleges névtől lesz különleges a gyerek és nem biztos h minden gyerek szem előtt akar lenni és kitűnni a tömegből. Barátom tanár, egyik tanítványa Jefte. Mindenki tudja az egész iskolában ki az a Jefte és lám még én sem felejtettem el, pedig csak egyszer említette. Néha olyan jó (lenne) belesimulni a tömegbe. Nekem egy szimpla magyar nevem van, amit annyira felkapott 20-30éve a roma társadalom, h magyarok már nem is adják, mégis elélek vele szőkén, zöld szemmel, de néha zavart h mindenki emlékszik rám mindenhonnan, néha szerettem volna szimplán Éva lenni vagy Kati.
2012. jan. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/84 A kérdező kommentje:

Utolsó te meg értsd már meg, hogy nem mindenki és nagyrészt egyáltalán nem azért adják ezeket a neveket a gyerekeiknek, hogy "jajj de jóó, majd Bonaventúra Zilla milyen sokra fogja vinni és éltanuló lesz és felfedez még egy bolygót meg még két kontinenst", hanem azért, mert tetszik a szülőknek. Nekem pl. tetszik a Danuta, mert egy gyerekkori meséskönyvemben (Vidám óvoda) így hívták az egyik babát és ő volt a kedvencem. És már akkor, 7-8 évesen elgondolkodtam rajta, hogy ez a Danuta milyen szép név számomra, akár így is hívhatnák majd az én kisbabámat is. Eszembe nem jutott pl. azért adom majd a kisbabámnak, hogy különleges legyen tőle. - (Most már nem adnám, mert lett másik kedvenc nevem az azóta eltelt 12 év alatt, és nem is illik a vezetéknévhez, de attól még tetszik.)


Nekem a másik kedvencem, hogy gondoljunk a gyerekre, szegénynek hátha nem tetszik a neve.. habala habala....

Csak megsúgom, hogy egy Katinak is lehetne problémái a nevével meg egy Ivolának is.

2012. jan. 17. 11:31
 37/84 anonim ***** válasza:
90%
Ácsi! én nem fikáztam és nem pontoztam le senkit azért, h milyen nevek tetszenek neki,sőt ha valaki feltesz egy kérdést 2 névvel és egyik sem tetszik, nem írom neki, h válasszon egy harmadikat, akkor kihagyom a válaszadást. az imént elmondtam egy nézőpontot, kaptam is érte... Nekem meg úgy tűnik TE olyan ember vagy, aki csak a saját igazát akarja visszahallani, a nem tetsző válasz meg egy hülyeség...húzhatod is lefelé ezt a választ is.
2012. jan. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/84 A kérdező kommentje:
Utolsó... nem is a kérdésre válaszoltál... akkor mi a probléma?
2012. jan. 17. 14:45
 39/84 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem a különleges neveken belül is van több kategória:

- kifejezetten a kisebbség által közkedvelt nevek (tv-sorozatokból, filmekből). Rikardó, Kármenka és társaik...

- valóban egyedi, ritka nevek, (nekem ilyenek azok is részben, amiket te említettél), ezek számomra teljesen normálisan és elfogadhatóak, egy csomó tetszik is közülük.

Zsanna: pár éve szépségversenyen az egyik nyertes lánynak ez volt a keresztneve. A vezetékneve is ritka volt, nem Szabó vagy Kovács.

Volt egy munkatársam, akinek Jozefin volt a neve, teljesen normális lány (úgy tudom, a Jozefa a zsidóknál volt népszerű régen, pl. izrealita temetőkben több sírkövön is láttam).

Julittát nem hallottam, csak Juliettát, ő is munkatárs volt, ő is teljesen normális. Akinek ilyen ritka keresztneve van, azt sokszor egyből megjegyzik, felfigyelnek rá, és elég a keresztnevét említeni, tudjuk, kiről van szó, míg az 5 Péterből mindig hozzá kell tenni, hogy melyikről van szó.



A Zoé viszont szerintem egyáltalán nem ritka, pár éve nagyon felkapták, egy csomó kislánynak ezt a nevet adják mostanában.

2012. jan. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/84 anonim ***** válasza:
74%

"Nekem pl. nagyon tetszik a Zoé. De nem azért akarom adni a gyerekemnek, mert ezzel akarom különlegessé tenni, hanem mert nekem tetszik, passzol a vezetéknévhez, szép a jelentése, tetszik, hogy görög eredetű. Úgy hangzik, mintha egy görög istennő neve lenne, én meg bolondulok a görög mitológiáért..."

Kiemelted: "én meg bolondulok a görög mitológiáért..."

Honnan tudod, hogy a gyermeked is bolondulni fog érte és imádni fogja a nevét?

Na ez a gyerekes dolog. Én pl. imádom a gumicukrot, de mégsem lesz a gyerekem XY Haribó...

Olyan nevet kell szerintem választani, ami nekünk is jól hangzik, de be is lehet rajta 20 év múlva is mutatkozni...

Nem mindegyik különleges név csúnya, de túlzásba ne essünk.

23N

2012. jan. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!