Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell leszólni, lenézni...

Miért kell leszólni, lenézni azokat, akik valami különlegesebb, nem hétköznapi nevet adnak / szeretnének adni a születendő gyereküknek?

Figyelt kérdés

Olvastam itt pár ilyen kérdést már, ahol nem megszokott névről kérdezett a kérdező. Ilyen volt például a Hadúr, a Jozefa, a Julitta, a Neszta, a Zsanna... De most olvastam, hogy a Zoé nevet is eléggé leszólta mindenki. Aki meg azt írta, hogy tetszik neki, 0 %-ra értékelték.

Miért?


2012. jan. 16. 14:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/84 anonim ***** válasza:
75%

a 21 éves csaj vagyok (1:30) és nem tudom melyik szerencsétlen pontozott le, gondolom az egoista kérdező is egyike volt :)


Hát elmondok valamit: nemcsak ezek a debil idióta nevek vannak, hogy Hadúr meg Julitta, és nem csak a másik véglet, hogy Emőke, meg Zsuzsanna meg Mária. Van átmenet, szép értelmes, MAGYAR, de ugyanakkor külföldi nyelvekbe átültethető (ez a mai globális világban rohadtul nem mindegy) nevek.


És az az anyuka, aki a saját mániái szerint ad nevet a kisbabájának (görög mitológia meg hasonlók) az egy önző anyuka, aki felvágásból szüli már a gyereket is, aztán majd 12 éves korában már szarik a gyerek fejére mert hopp a tündibündi kis Afrodité felnőtt, dacos kiskamasz lett és ez nem fér bele anyuci világképébe.


Adjatok csak piros kezeket, mert a tapasztalataim azt mutatják, hogy szinte teljes mértékben igazam van.

2012. jan. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/84 anonim ***** válasza:
88%

Így igaz előző, örülök, hogy más fiatal is így gondolkodik.

Én oviban voltam gyakorlaton a nyáron, és meglepődtem, hogy mennyire csak a két véglet van a nevekben.

Vagy a Dzsesszika, Eszmeralda, Amarilla, Armandó, vagy a másik: Gyopárka, Hunor, Hadúr, és társaik.

Mintha a csiricsáré külföldi, és a "mélymagyar" nevek mellett nem is lennének más lehetőségek.

Nekem egyik véglet sem tetszik.

2012. jan. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/84 A kérdező kommentje:

Hát bocs, hogy nekem pl jobban tetszik az Angelika vagy a Zoé, mint a Szilvia, Tímea, Gyöngyi, Tünde. Ezer bocsánat, de tényleg.

És igen, a Zoét, az Angelikát is lehet használni külföldi országokban is.

2012. jan. 21. 13:53
 64/84 anonim ***** válasza:
85%
Okés kérdező úgyse győzünk meg, egyébként a Zoé meg Angelika nem olyan gáz, egy rakás 20-25 éves ismerősömnek van ilyen neve. Ne ferdíts, a Hadúr meg a Julitta akkor is mély hiba lenne.
2012. jan. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/84 anonim ***** válasza:
92%

Kedves kérdező te sem tudod már hol tartasz. Ha valaki felhozza a Hadúrt meg hasonlókat, akkor védekezel, dehát a Zoé, meg Angelika. Szerintem itt elég sokan leírták már, hogy pl.: a Zoé nem vészes, mint a Hadúr, hanem elmegy név. Számomra ez a név közömbös. Amikor meg egyesek írták, hogy magyar névből is van szép, mint Zsuzsanna, Mária, Emese, Hajnalka, akkor jöttél azzal, hogy ezek hétköznapi nevek és nem egyedi és adjuk jó ősi magyar nevet...Igazodj ki magadon! Persze mindenkinek más az értékrendje, a gyermekének olyan nevet szeretne adni, amit szeretni fog és magának tetszik. Nah de ne toljunk ki a gyerekkel már. Most nem azt mondom, hogy jajj a gyerekek csúfolni fogják. Hanem speciel ha hallasz egy nevet arra bizony sokszor sztereotípiák épülnek. Ha már felhozták annyiszor a Hadúrt, erről nekem egy Kandúr, vagy valami náci dolog jut eszembe. Nos én nem szemétkedek veletek, nem pontozok le senkit, ti meg lejjétek örömöteket abban, hogy lepontozok.

Nekem ami nevek tetszenek eddig, mert valamiért megfogtak:

Laura, Diána, Hajnal, Róbert, Zoltán, Ákos, Adrián. Ezek szinte mindegyiknek van külföldi változata és legalább megértik kint, de ugyanúgy ejtheted kint magyarosan és máris EGYEDI.

2012. jan. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/84 A kérdező kommentje:
Ősmagyar neveket az életben nem említettem, mert nem tetszenek.
2012. jan. 21. 14:23
 67/84 anonim ***** válasza:
85%
OFF: Miért kell leszólni, lenézni azokat, akik valami normális hétköznapi nevet adnak / szeretnének adni a születendő gyereküknek? :D:D Feltehetnénk így is. (Sőt azt is odaírtam, hogy off, hogy ne tudjátok töröltetni a választ, mert vagy 10 kommentet tuti töröltettetek, szegény moderátor.)
2012. jan. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/84 anonim ***** válasza:
76%

Én már csak azt nem értem, hogy ha valaki nem hajlandó elfogadni az ellenvéleményt, akkor minek ír ki egy ilyen kérdést??? Természetes, hogy valaki egyetért valaki meg nem, de aki az ellentáborhoz tartozik, azt mindjárt úgy lepontozza a kérdező, meg vitatkozik vele, adott esetben törölteti a válaszát...hát mondjuk akkor nem kellett volna ilyen kérdést feltenni, ha nem akarunk rá választ kapni.


Egyébként még mindig ugyanaz a véleményem mint korábban, olyan nevet adsz a gyerekednek, amilyet akarsz, de viseld is a következményeit, ha lesznek. És zárójelben azt is megjegyzem, hogy én meg az ókori Egyiptomért vagyok oda, mégsem lesz a lányom Kleopátra a fiam meg Ramszesz.

2012. jan. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/84 omba ***** válasza:
84%

Elég gyakori neveket viselnek a gyerekeim, - nem tűnnek ki a nevükkel.

Kitűnnek a matek versenyen, zenekarban, táncban... bíztam ebben. xD

2012. jan. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/84 anonim ***** válasza:
98%
Mondjuk abban is van igazság, hogy az sem jó, ha valakinek meg tömeg neve van. Nekem is olyan nevem van, amiből több ezer rohangál Mo-n, sőt nekem is legalább 5-6 közeli(!) ismerősöm van ezzel a névvel :D de persze ez nem azt jelenti, hogy akkor Hitvándnak meg Póréhagymának kell elkeresztelni a kicsit, mert abból kevés van...
2012. jan. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!