Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell leszólni, lenézni...

Miért kell leszólni, lenézni azokat, akik valami különlegesebb, nem hétköznapi nevet adnak / szeretnének adni a születendő gyereküknek?

Figyelt kérdés

Olvastam itt pár ilyen kérdést már, ahol nem megszokott névről kérdezett a kérdező. Ilyen volt például a Hadúr, a Jozefa, a Julitta, a Neszta, a Zsanna... De most olvastam, hogy a Zoé nevet is eléggé leszólta mindenki. Aki meg azt írta, hogy tetszik neki, 0 %-ra értékelték.

Miért?


2012. jan. 16. 14:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/84 anonim ***** válasza:
41%
Hát igen..Zoé nem jön be nekem,olyan fiús Hangzású ez a név...
2012. jan. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/84 anonim ***** válasza:
98%

Jól írták, különbséget kell tenni köztük. A Dzsenifer és társai meg amiket írtál Hadúr, a Jozefa, a Julitta, a Neszta, a Zsanna, inkább kihagynám. :D

De a Zoé nem is rossz.Amúgy ritka neveknél sajnos csak a vadiúj újsütetű neveket hypeolják mint a Kira meg hasonlók. Pedig sok név van ami több generációval ezelőtt volt elterjedt és már kevés van belőle, pl az emília és Lili, még ma is jól hangzanak(bár a Lilit nem tudom mennyire kapták fel manapság).

Lehet morbidnak hangzik de pl temetőkben

érdemes megnézni a régi sírköveket milyen nevek vannak rajtuk. Emília, Emerencia, meg egy csomó szép és manapság ritka név. Na jó, az Emerencia lehet h túlzás, de értitek. :D

2012. jan. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/84 anonim ***** válasza:
74%

Ez a kérdés már bennem is megfogalmazódott. Engem azért pontoztak le mert a Déva nevet ajánlottam ami egy régi magyar név. Szerintem szép, bár tény, hogy nem mindennapi.

Nekem van Jozefa nevű ismerősöm és szerintem szép a neve, (bár mi horvát határ mellett lakunk) és senki sem szólta le soha. :)

Az, meg hogy valakit a neve végett csúfolnak az a csúfolódó lelki szegénységi bizonyítványa. Ettől függetlenül azt gondolom, ha már magyarnak születtünk ne akarjunk nagyon idegen hangzású neveket a gyerkőcnek mert az sokszor idétlenül hangzik.


Ajánlom olvasásra: [link] :)

2012. jan. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/84 anonim ***** válasza:
36%
Az Eugénia is tetszik.
2012. jan. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/84 fehér gandalf ***** válasza:
96%

szegény kölykök én is ilyen különleges nevet kaptam aztán egész életembe szivattak miatta. inkább lett volna vmi átlagos mint gábor feri vagy dezső.


am nemrég láttam egy személyit lord vol demort névvel neten

2012. jan. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/84 A kérdező kommentje:
Mi a neved?
2012. jan. 16. 18:47
 27/84 anonim ***** válasza:
45%

Az Eugéniát hogy lehet becézni?

Amúgy ezt a Zsanna nevet valamelyik gyik-os hölgy kreálta szerintem! Ilyen idióta, lehetlen név... XD

2012. jan. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/84 anonim ***** válasza:
96%
Utolsó: most direkt megnéztem, elfogadott név a Zsanna, mondjuk attól még ugyan olyan idiótán hangzik. Amúgy érdemes végignézni, hogy milyen neveket fogadtak már el. Rettenetesek vannak köztük, tényleg...
2012. jan. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/84 anonim ***** válasza:
93%
Ja. Az én kedvenceim a Rikárdó (ÚRISTEN! még a GYIK sem pontozza ki pirossal alul így...), Adeodát (bezzeg ezt már igen), Hitvánd :D
2012. jan. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/84 anonim ***** válasza:
94%
TE JÓ ÉG! Van ilyen név, hogy Bonaventúra... na jó tudjátok mit? Az a Zsanna kezd egész szimpatikusnak hangzani ezekhez képest. Lehet válogatni: [link]
2012. jan. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!